Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

salahadin

Hodnotím recitační přednes obou aktérů, který je perfektní, zvlášť Čtvrtníček si roli Horníka vychutnává každým sprostoslovem. K obsahu asi tolik - od jisté doby se na fotbal v TV nedívám, od té doby si chodím jen aktivně začutat. Dělá se mi špatně od žaludku, když tohle slyším. ()

Aky

Aféru kolem úplatků v české fotbale si už v podrobnostech nikdo moc nepamatuje, ale tohle rozežrané dílko se stává nesmrtelným. Na výsost aktuální téma - a výsledek překračuje hranice času. ()

mchnk

Důkazní materiál několika věcí. Z prvé praktiky vrcholové fotbalové ligy, se nikterak neliší od praktik nejnižší ligy. Za druhé, vrcholní představitelé se v soukromí vyjadřují jako nevychovaní, pubertální žáčci základní školy a za třetí, Čtvrtníček je v audio verzi naprosto výbornej. Vynikající hudební doprovod. ()

kingik

Nebylo to tak zábavné, jak jsem čekal. Čtvrtníček byl skvělý, Lábus přiměřeně, ale hlavně vtipů bylo pomálu, a těch opravdu dobrých ještě méně. Bylo to křečovité a zklamalo mě to. ()

Šakal

je tam 50 jablek na výhru a 30- ník na kříž! Kapříci připluli. inkognito vole čau :o) nazdar draku, rád Tě slyšim! jsem si říkal, že Tě při Út prozvonim. Tak jaká u tebe? volal mi Pelta! ......Čurák,co chtěl?.... nic. ......a co jsi mu na to řekl?....... no nic......... tos mu řekl hezky:o) u nás na vsi se říká: že silnější pes mrdá... no to mi ho teda vyndej.. co více dodat k tomuto divadelnímu představení. které napsal Petr Čtvrtníček jako reakci na korupci ve fotbale. Co věta to perla české kinematogafie:o) Jak jen je ten český jazyk nádherný a ta slovní zásoba květnatá :o) Petr Čtvrtníček si to opravdu dokonale užívá a Jirka Lábus mu zdatně sekunduje seč mu síly stačí, ikdyž mistrovi se nevyrovná..... Děkuji Petře za tento pohled na dění v českém fotbalu, děkuji pánové Horníkové, Brabcové, Peltové, Pučkové, Starkové. Je smutné, že toto představení mohlo vůbec vzniknout( myšleno tím, že vůbec měl Petr inspiraci díky poměrům v českém fotbale, je to smutné.......) ()

Sonnery

Obratně sprostý a děsně zábavný. Ty nejlepší hlášky jsem se učil zpaměti, abych je uměl vkusně použít. No a jednou takhle přišel kolega a povídá " Sháněl tě ředitel". Já: "Čůrák a co chtěl?"......Ředitel je kolegův tchán ()

Frajer42

Kdybych si odmyslel ta pěvecká vystoupení, kterým se dokonale dařilo během okamžiku dokurvit vynikající atmosféru, která zrovna panovala, tak by to bylo dokonalé. Takhle se to dokonalosti pouze přibližovalo. Super nápad, vynikající zpracování a neskutečně vtipné podání nepříliš vtipného nešvaru českého fotbalu. Delegát Josef Polášek byl naprostým hřebem večera. Po dost dlouhé době vidím a slyším velmi efektivní využití vulgarit, na kterém se dá opravdu od srdíčka zasmát. Skvělá práce. ()

Kothy

Naprostá paráda. Hodně jsem se nasmál. Lábus a Čtvrtníček prostě umí. "Ty mrdky jedny mediální..." :D ()

AllShallFall

Takže počkej, on ti jako řekl, že to byli peníze Jardy??? :-D:-D:-D:-D:-D Ale hovno Jardy, to byli moje peníze..... To byly peníze Jardyyyyyyy!!!!!!!!! :-D:-D:-D:-D:-D:-D Mi včera volal Pelta. Čurák!:-D A co chtěl? No nic. A cos mu na to řek? No nic. Tak tos mu řek dobře:-D:-D:-D To je moooc:-D:-D To je tak neskutečně dobrý:-D až jsem z toho padal na kolena. ()

nascendi odpad!

Nepochybujem o mojom zmysle pre humor. Obľubujem rôzne druhy humoru. Český humor mám rád od prvorepublikového obdobia až do súčasnosti. Nepokladám sa moralistu. Ale tento druh humoru sa mi zdá byť nešťastný. Ono to nie je ani humor, ale zbierka trápností prešpikovaná vulgarizmami s fekálnym ladením. Ak v tom niekto vidí niečo viac, je to jeho problém, pre mňa to je jasný odpad. A pritom posledné odpadové hodnotenie som dal presne pred rokom, takže ním neplytvám. Len som bol vyzvaný, aby som si to pozrel, tak som vyhovel. ()

WANDRWALL

Inu zase důkaz, že realita je často zábavnější než různé scenáristické výmysly. Velimi dobře jsem se bavil. Realita vyrábí humor, tohle motto zde platí absolutně. ()

Bachy

Dokud se dialoguje a dokud se mluví je to s přehledem na plný počet. Vulgární absurdita se vším všude a parádně zahraná. Ale nepasuje tam jak muzika, tak pan Polášek. Bohužel to z hry dělá nudu a trapnost. Místo vrcholu hry přichází utopení celého předchozího snažení. Škoda, Čtvrníček a Lábus válejí, jak můžou. ()

dopitak

Jedna hvězda za originální nápad a jedna hvězda za smyčce, ty neměly chybu a bylo to na celém představení to nejlepší. Nic srandovního mi tam nepřipadalo. Jo a slečna v první řadě měla dost dobré šaty! .-) ()

Chrustyn

Nejsem fotbalový fanda a rozhodně jsem nepochytil všechno z čeho si dělají tvůrci a hlavně herci legraci ale to nic nemění na faktu, že mi to celý přišlo o ničem a to, že každých 15 vteřin padne sprostý slovo opravdu není vtipný ale samoúčelný a trapný. A to ani nemluvím o třešničce, kterou na konci přihodil Polášek. Ale lidi se u toho řezali jak blbý. Nechápu. ()