Nirvana Unplugged In New York

(koncert)
  • USA Unplugged: Nirvana

Zřejmě nejpovedenější záznam akustických ,,unplugged" vystoupení prezentovaných hudební stanicí MTV - Nirvana Unplugged.

Track listing: 1. "About a Girl" (Cobain) – 3:37
2. "Come as You Are" (Cobain) – 4:13
3. "Jesus Doesn't Want Me for a Sunbeam" (Kelly/McKee; The Vaselines cover) – 4:37
4. "The Man Who Sold the World" (David Bowie cover) – 4:20
10. "Plateau" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:38
11. "Oh Me" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:26
12. "Lake of Fire" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 2:55
13. "All Apologies" (Cobain) – 4:23
14. "Where Did You Sleep Last Night" (Traditional, Arranged by Leadbelly) – 5:08 (Radek99)

KOZEL84

Láska na celý život.Pochybuju že se mi někdy Nirvana přestane líbit a už vůbec ne tahle geniální pohoda,která má šanci zaujmout i lidi co Nirvanu nemusí.Cobain byl jednoznačně genius a ti sou občas trochu aua v hlavě.Možná je dobře že to tak ukončil. ()

Vrata88

Perfektní...můj nejoblíbenější koncert od Nirvany. Je to skupina, která hraje svůj styl hudby...je to hudba, která je vulgární, „špinavá“ a ponurá. Na jejich koncertech se hlasitost moc neřeší. O to víc překvapí, že tahle skupina dokáže zahrát dokonalý unplugged koncert, kde všechny písně dostanou takový úžasný náboj plný emocí. A i když nejste fanoušci angličtiny, tak si prostě sednete a posloucháte. Pohřební výzdoba, Kurtova osobnost oblečená jak jinak, než ve svetru dodává tomuhle koncertu úžasnou syrovou atmosféru. Třešničkou na dortu je úžasná „Where Did You Sleep Last Night“, při které nabíhá husí kůže. ()

dawe787

Nádherný koncert, úplná slast pro uši! Vzpomínám si, že to dávala poprvé Nova den před Silvestrem v polovině devadesátek. Nirvana forever.... ()

moiiz

Člověk by tomu nevěřil, ale i grunge se dá hrát akusticky. Moje první setkání s Nirvanou a byla to láska na první poslech. Je to úplně něco jiného jak předešlá alba, ale za srdce to chytne snad i víc. ()

sierane

Co na to říct, než že je to jeden z nejlepších koncertů co jsem kdy viděl... kurtovi člověk věří absolutně všechno, stačí mu jen hrát a zpívat a emoce z něj nekonečně prýští na všechny strany... ač je mnoho repertoáru převzato od jiných interpretů, v podání nirvany jsou posunuty do jiných netušených rozměrů.... a samozřejmě poslední song se pomalu dotýká hvězd a tak jako Mozartův Requiem se pomalu loučí a uzavírá životní kapitolu posledního rockového hrdiny ()

pravo

Kurt Cobain nezanechal na tomto svete len fantastickú muziku v podaní kapely Nirvana, ale i skvostný hudobný film z produkcie MTV Nirvana Unplugget . Kurt sa dobrovoľne rozhodol odísť zo sveta, ktorý ho evidentne nenapĺňal a aj úspech ho viac deptal ako tešil a preto my fanúšikovia Nirvany môžeme byť iba radi, že tento skvelý filmík nám môže priblížiť časy našej mladosti a vrátiľ aspoň na chvíľu Kurtovi život. Česť jeho pamiatke a pamiatke skupiny Nirvana. ()

MrGregor

Jedinečné... ano to je myslím to nejvýstižnější slovo. Nirvana, především tedy Kurt Cobain, sedí ve svých typických "hadrech" :) , kouří, nadává a baví se s publikem, jakoby nic - s naprostou lehkostí... a předvádí asi nejlepší akustickou show jaká snad může být... tak procítěných a srdceryvně zaspívaných písní (tím spíš koncertů) opravdu mnoho není... většinou si filmy a koncerty pouštím "vedle" a mezitím dělám něco jiného... tento mě však uhranul ()

ClayGirl

Nirvana byla jako jablko a většina současné muziky je jako svítivě zelené lízátko z bufetu s jablečnou příchutí. ()

NightPorter

Bylo hodně legendárních/kultovních koncertů těch největších kapel - Beatles na střeše, Doors v Hollywood Bowl, Zeppelíni v Madison Square Garden nebo Earls Courtu, Queen ve Wembley, Oasis v Knebworthu... jenom jeden ale může bejt ten nej. Tohle je von. ()

Arequipa

I když si dneska už Nirvanu pustím max. jednou za rok, doba Nirvánománie mě zasáhla naplno. Přes ni jsem se dostal k dalším rockovým skupinám. Na přelomu základní/střední skoly jsme se s kamarády scházeli a na španělky hráli většinu z písní tohoto koncertu. Krásné vzpomínky. Tenhle koncert má u mě pevné místo. A taky nejen já říkám: Kurt to už věděl a loučil se s námi – svíčky, pohledy do kamery na konci. ()

Hermanka

Vyjímečné vystoupení vyjímečného člověka, kterým Kurt bezesporu byl. Překvapivé vystoupení, které se zapsalo mezi unplugged MTV nesmazatelným písmem. Kurtův citlivý projev, Dave který se snaží hrát "potichu", Lorry která dává vystoupení ještě více komornější řád...., snad vše namíchalo správnou esenci vystoupení na které se nazapomíná. ()

87pawlos

Asi nejznámější a nejúspěšnější vystoupení Nirvany. Výborné písničky zahrané na akustické nástroje. Netřeba nic dodávat. ()

TedTonks

Celý koncert je to nejúžasnější, co jsem ve svém životě viděl. Tenhle koncert mi na Nirvanu a hlavně Kurta Cobaina poskytl pohled, který je prostě dechberoucí. Díky tomuhle koncertu, ikdyž jsem ho neviděl na vlastní oči, je Cobain můj nejvyšší bůh, kterého bezvýhradně miluji. Snad je to kvůli těm očím v závěru Where Did You Sleep Last Night. Nejlepší komentář: Kleopatra ()

Chasida

Nirvana a Kurt Cobain ve své nejobnaženější a nejskvělejší formě. Nový (a pěkný) kabátek pro písničky Nirvany a velice dobře zpracované covery (myslím, že srdce Davida Bowieho muselo plesat, když slyšel Man Who Sold the World). To všechno proložené celkově vtipným povídáním. Shlédnutí je téměř nutnost... ()

WarholsC

Akustický grunge-rock. Zdánlivě nesourodé spojení, ze kterého se však vyklubal jeden z nejemotivnějších hudebních záznamů všech dob. ()

LaValse

Ne že bych Nirvanu ještě tolik žrala, ale pamatuju si, jak jsem kdysi na tenhle záznam koukala se zatajeným dechem, tak ono na tom asi něco bylo. ()

Mire

Vlastním len uncut bootleg na dvoch DVD, ale parádne a emóciami natrieskané vystúpenie (hlavne v poslednej pesničke!!!) ()

HChinaski

Podepsal bych se pod to co říkal Mickey Rourke ve Wrestlerovi: “The eighties fuckin’ ruled, man, till that pussy Cobain came and fucked it all up.” Přesto má tenhle nezapomenutelný koncert punc kultovního a já nemůžu jinak než za pět... ()