Čas

Film pojednáva o mileneckém páru, kde dívka najednou začne pochybovat o lásce svého přítele a neváhá podstoupit dokonce plastickou operaci obličeje a úplně pozměnit svůj vzhled, aby byla pro něj pořád atraktivní a neokoukaná. KIM Ki-duk se zabývá opět svým oblíbeným tématem mezilidských vztahů, lásky a lidské přirozenosti, které vyhrotí tentokrát až k tématu změny fyzické podoby (pro zajímavost – v Koreji podstupuje plastickou operaci až polovina mladých lidí ve věku kolem 20 let). (oficiální text distributora)

daEmoNickY

Cas. Baba chce byt 1) nesmrtelna a 2) prozit odznova vztah. Tak si udela plastiku. Pak se to pomota. Jakoze ji milenec nepozna, apodobne. Plastika bude odpadavat. Takze takovej premyslivej film? Ne Jak se to vezme, nic co bys nesesmolil tim ze si sepises vsechny otazky a projdes se po meste. Nacerpas vuni komerce po ranu a kouknes na Quelle. Supnes vztahy. Spolecnost. Kamarady. Holka ma jinej xicht -> masky. Vztah s "ancou" (nafukovaci panna). Motivy postav. Oprasis si knizku o symbolech. Vytahnes spoustu papirku a zacnes hazek kostkou. Spokojene se kouknes do zrcadla. Jasne ze mas sikmy oci. Pak jenom spokojene poplacas penezenku. ............................ Je toho tam vic, treba fotka nalepena na obliceji, ale to je presne ono. U Charlieho Kaufmana to mam rad, tady me to nudilo. Zaujatej jako dycky, co? Typek vi co a jak, ale chybi mi tu zesmesnovani jako v Charlieho filmech. ................ Ty toho vis, chlape. Dneska jsem byl s Monikou. Rikala ze by me mela rada kdybych nebyl tak desne blbej. Proc mi to rikas Protoze jsem ji celou dobu vykladal svoje teorie. ()

MJMilan

Jeden z mých kolegů tu porovnával film Čas s filmem 3 Iron od stejného režiséra a já musím říct, že tento snímek byl pro mě ještě lepší, obecně pro Evropana asi daleko pochopitelnější a stravitelnější, protože pojednával o tom, co se opravdu může stát, rozebíral lidské nitro, lidské smýšlení, odlišné smýšlení muže a ženy nejen ve vztahu ... to s čím se běžný člověk opravdu může setkat v běžném životě. Film má také velice příjemnou stopáž, ve filmu je řečeno vše potřebné a přitom je opět zcela orginální. ()

Mylouch

Namlouvání, lásky a rozchody po korejsku v podání, vůči němuž lze celkem snadno zachovat odstup, ale jinak herecky působivé přijatelné zpracování aktuálního tématu honby za změnou a krásou s jistou dávkou tajemství a poetiky. Nerušící romantická hudba a tikot hodinového stroje, hezké a decentní prostředí Sochařského parku. Pro mě až příliš osvědčené kompozice záběrů v interiérech, styčné body lineárního příběhu (který se tu ale šeredně zamotá :) se stereotypním typem filmu "o mladých pro mladé" současné české scénáristiky. Úžasná zkratka závěru je mementem o obecné platnosti příběhu. ()

eisha3

Citlivý snímek prodchnutý silnými emocemi od začátku do úplného konce. Něco hodně zvláštního ve mně zanechal. 5* ()

Wallas

Není to tak hravé, tady byl záměr dotlačit diváka k zamyšlení. Je úžasné, kolik námětů se ve filmu hemží - dal by se rozkouskovat a podle několika motivů natočit snímky jiné, neméně působivé. Kim Ki-duk je však nehází jen tak do větru, ale účelově používá k obrazu svému. ()

farmnf

Neskutečně mluvné dílo na rozdíl od předchozích. Mužské osoby jsou v některých okamžicích nepřesvědčivé. Zato obě představitelky to bohatě srovnají, nejenže jsou opravdu krásné ale své komplikované role - roli jednu, hrají na jedničku. Film chvílemi působí trošku naivně (v Koreji se chodí do ordinace pro novej ksicht jako v Čechách do kauflandu pro chleba). Celek je, včetně opravdu depkového konce, velmi nadprůměrný. O čem to je? Láska, ta svině je prostě moc složitá a působí bolest. ()

TomStall

Zajímavá myšlenka zpracovaná tak, že se každou minutou stopáže doslova ukájí vlastní důležitostí. Otevřeně přiznávám, že moje orientace v postavách byla značně zkomplikována tím, že se mi všichni ti japonci, korejci atd zdají víceméně stejní a tak jsem byl na konci vlastně celkem zmaten. Nosný motiv jsem ale pochytil dobře, neubráním se ale dojmu že, je vyloženě pokrytecký a v rámci onanie nad svou "genialitou" věci a situace naprosto zjednodušuje. Třeba už tím, že hlavní postavy jsou zjevně těžce psychicky nemocné a veškerá identita člověka je záměrně sesumírována pouze do rysů obličeje. Pokud se Kim pokoušel dostat pod kůži lásce, z mého pohledu zcela selhal a jeho nosné myšlenky se dají přirovnat třeba k zjednodušenému modelu dvousektorové ekonomiky. S realitou mají prostě pramálo společného. A tak ty emotivní výlevy vyznívají trochu naprázdno.. ()

senor

Další slušný snímek od korejského chrliče zajímavých nápadů a nedotažených scénářů. Mám pořád větší pocit, že kdyby Kim trochu zvolnil v počtu snímků za rok a víc je promakal, mohl by třeba jednou za dva roky natočit skvost. Takhle točí "pouze" hodně zajímavé a od běžné produkce odlišné snímky na které chodí spousta lidí. Ale díky Bohu i za to. ()

Sfinkter

Kimovo nepovrchní drama o dobrovolné ztrátě vlastní identity, jež zčásti hovoří jako agitace na mladé jihokorejské obyvatele, kteří se pod skalpel vrhají velmi často. Líčí pozemsky tragické osudy, které jsou však z pohledu vyššího principu pouze unášeny proudem času, ve kterém se jako lidé jen bezmocně zmítáme. Film má pár slabších scén, ale několik záběrů mne nadchlo natolik, že dávám plný počet. ()

ivan_drago

Zvrácené vztahové drama o jedné sama sebou si nejisté dívce, která rozesere svůj vztah plastickou operací, aby si nepřišla všední a obyčejná. Zajímavé téma, zajímavě natočené, mírně šokující a velmi znekliďňující... Přítel to odsral tedy velkolepě... ()

Tosi

Shigan vnímám jako podivně dobrý film o lásce, nejistotě, a posedlosti plastickou chirurgií, na kterou chtěl jistě Ki-duk Kim poukázat. Chytré téma, ale postupem času se film začal motat v bludných kruzích a moji pozornost vzbuzovaly pouze scény v kavárně, do které mě ale nikdo nedostane ani za nic, protože evidentně přitahovala hysterické scény jako magnet:-) ()

terunka003

Zajímavé, drsné, tvrdé, šílené, ojedinělé × rozporuplné, zvláštní. Nevím kde začít. Zajímavé to bylo, to nemohu říct. Ale nějaké pomotané, hlavně ten konec mě zmátl. Nebo jsem asi pako. Všechny postavy byly charakterově tak "v pasti", že jsem od začátku byla nervózní z jejich jednání. Rozhodně nechyběla láska, ale taková ta hodně emoční, tvrdá, kdy o ní bojují oba dva hlavní hrdinové a snaží se svůj vztah neztratit. Drastické ovšem byly scény z operací, to bylo něco. Tento film rozhodně není na klidné večery. Ty sochy byly taky dost zajímavé... ()

rockwoman

Strach ze stárnutí & žárlivost & láska, kvůli tomu všemu je člověk schopný dělat různé šílenosti. Jen jestli každá změna je k tomu lepšímu. ()

hanagi

Kimovy filmy mě velice baví, provokují a rozhodně se k nim budu znovu vracet. Proč jim tedy dávám většinou tři hvězdičky? Proto, že mě skoro pokaždé něčím naštve, proto, že se jeho postavy chovají tak neuvěřitelně, že mě to ruší, a proto, že se po mně chce, abych zkousla v zájmu hry naprostý nesmysl. A to i tentokrát. Rozumím, oč mu jde, ale stejně jsem celý film myslela na to, že partnera nepoznám jen podle obličeje, ale znám jeho hlas, vůni, chůzi, gesta... Celou dobu jsem myslela na tu pihu, co má hrdinka na nose! ()

Brandon

Zajimavá studie o mezilidských vztazích a tom, čeho všeho jsou milenci schopni, když jim v hlavě přeskočí. Kim ukazuje, jak tenká může být hranice mezi velkou láskou a posedlostí. Ona je ochotna kompletně změnit svůj zjev, "jen" proto, aby neztratila milovaného přítele. Jenže tím se změní i její osobnost (???) a paradoxně se od něj tak oddalí. Ženská mysl je prostě nevyzpytatelná. Napadlo by to i muže? :-) ()

Flooyden

Možná to je tím, že jsem si dal od Kim Ki-duka asi 3 roky pauzu, ale Čas mě včera dostal do kolen. Kromě nádherného filmu Jaro,... je pro mě ČAS jeho nejlepším filmem... ()

dANo

Čisté 4*, ktoré sú pre Kim Ki-duka v rámci toho, čo som videl akýmsi obrazom jeho tvorby (je pravda, že som zatiaľ videl len 5 filmov). Netvrdím tým, že toto je priemerný film! :o) Práve naopak, pre diváka je sledovanie silným zážitkom a príbeh, postavy, či prelínanie deja sú faktory, ktoré ho robia nadpriemerným. ()

fefee

Ano, dá sa v tom hľadať mnoho spojitostí o láske, citoch, žiarlivosti, pravde v živote dvoch milencov a ich vzťahov. Ale podstata zostáva u obyčajne psychicky narušenej, patologicky žiarlivej, a neznesiteľne histerickej kórejčanke, ktorá bola schopná všetkého možného len nie normálne uvažovať. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí