Čas

Film pojednáva o mileneckém páru, kde dívka najednou začne pochybovat o lásce svého přítele a neváhá podstoupit dokonce plastickou operaci obličeje a úplně pozměnit svůj vzhled, aby byla pro něj pořád atraktivní a neokoukaná. KIM Ki-duk se zabývá opět svým oblíbeným tématem mezilidských vztahů, lásky a lidské přirozenosti, které vyhrotí tentokrát až k tématu změny fyzické podoby (pro zajímavost – v Koreji podstupuje plastickou operaci až polovina mladých lidí ve věku kolem 20 let). (oficiální text distributora)

Piškotka

Přišlo mi to jako love in future a velký rozmar hlavní hrdinky. Ano, neměla to v hlavě v pořádku, svého milého odsoudila ke smrti a dostala se do začarovaného kruhu změny obličeje a tudíž i identity. Ale zas získala důkaz, že ji skutečně miluje i přesto, že se rád podívá na jinou než její hezkou tvářičku. Prospěch v tom žádný nevidím, akorát se stála více pomatenější a hysteričtější. Trochu zabedněný mi přišel její partner, když ji jako změněnou vůbec nepoznal. Konec, kdy ho v každém muži hledala, byl paranoidní. Jako celek se mi film moc líbil, jiný kraj, jiný mrav. Víceméně ultramoderní a sterilní prostředí, ale pobřežní výstava soch byla úchvatná. Zejména ten posez v lidské dlani za přílivu a odlivu. ()

Ještěřák

Co ke SHI GAN napsat, když je to tak excelentně znepokojivé, smutné, strašidelné, jiné. V interiérech, které mají společné s těma našima snad jenom zásuvky. Neřešící pracovní, ba ani příbuzenské a přátelské, ale jenom ryze párové problémy. Původně "mezlidský" film, který se ochotně zvrhne v paranoidní thriller. Divné, ta holka se chovala jako úplná čubka, a ani jsem jí to neměl za zlé. Z duše má trhací kalentář, ale přijde jí to perfektně normální, dokonce i okolí to přijde perfektně normální... Přitom většího blázna jsem snad ještě neviděl, jak se ke konci zmazaná od barvy na vlasy, patlátek a krve z (cizí) rozjeté hlavy ušklíbla při mámivé myšlence na další plastickou operaci, no to bylo doopravdy něco. Rezonuje ala VERONIKA DECIDES TO DIE, a troufám si říct, že právě od Veroniky jsem lepší film po niterní stránce neviděl, úplně jasná pětka. ()

kebom

Od začiatku je jasné o čo autorovi išlo. Prvoplánové zámery však veľmi dobre nerozvinul. Možno sa mi to len zdá, ale afektovaných scén s "prekvapenými" spolusediacimi v kaviarni alebo okoloidúcimi je vo filme priveľa. O chvíľu sa budem báť sadnúť si do kaviarne. ()

conery1

Múdrosť vraj prichádza vekom. U Kima to zjavne neplatí. Mládež, rastúca vo zvrátenom merítku hodnôt,kde to, ako kto vyzerá, je dôležitejšie, aký kto je + plytkosť vzťahov = tragédia mladej duše. A predsa len existuje liek na čas. Radosť zo života. ()

fredisek

Chcete být o něco lepší a nakonec se musíte celí změnit. Neskutečný potenciál příběhu, který vyšel na prázdno. Nevím, jestli je to jinou kulturou, nebo čím, ale přišlo mi, že všichni herci jsou jen trochu lepší ochotníci. Emoce byly buď přehnané, nebo nijaké. Taky je ve filmu spoustu nesrovnalostí...to se ti dva nepoznali po hlase, nebo nepoznali svoje těla, i když si změnili tváře? Neměli číslo na mobilní telefon toho druhého, jen na pevnou linku (v roce 2006)? To mi přijde dost nepravděpodobné. iPhone nad Samsungem asi pořád vede... ()

Nethar

Další Kim Ki-duk, zase trochu jiný. Zase trochu podivný. Zase docela zábavný/zajímavý. Určitě se podívám na nějaký další jeho snímek. ()

Kroupa

Opět zajímavý film z produkce korejského řezníka. Zajímavý, ovšem slabší než nejsilnější mistrovy kusy, protože dějově prázdnější. Nejen, že to chtělo více příběhu, ale chvílemi to zavánělo puchem banality, se kterou, zdá se mi, bude mít Kim v budoucnu čím dál více randevouz. ()

RomanHyde

Příjemným a citlivým snímkem bych Čas zrovna nepojmenoval. Sonda do mezilidských vztahů a lásky je téma, které mne zajímá. Zde však režisér použil k vyhrocení situací prvoplánový, místy až absurdní postup, kdy hrdinové podstupují plastické operace, aby získali novou identitu, se kterou se pak nemohou sžít, byť svého "starého" partnera zase získají (což byl účel) na svou stranu. Ve filmu se hodně křičí, hádá, dělají se scénky nejlépe na veřejnosti... hysterie, křik a deprese v každém druhém okénku. Díky tomu nemám samozřejmě vůbec chuť se na film podívat znovu, byť jeho technickou kvalitu oceňuji, obsah je však pro mne hůře stravitelný. Můj oblíbenec Kieslowski nepotřeboval k vybudování té správné hluboké atmosféry příliš křiku a už vůbec né vyhroceného chování a postupů. Ovšem kdo chce zažít tu pravou japonsko-korejsou "itálii", nechť se nechá "propleskout" Časem ()

Hepy13

Pro mě zatím neviděnné, a velmi zajímavé téma vložené do filmu. V podání Ki-duk Kima, který zaujumout opravdu umí. Přiznám se, že chvílemi jsem se opravdu ztrácel, jestli je to už konečně ona nebo on. ()

Honza dAve

Nový Kim Ki-duk je jiný, než předchozí režisérovy filmy. V Času se hodně mluví, obsahuje i humorné prvky, nejsou tu rybářské háčky ani šípy z luku. Podobně jako 3-iron je zaměřen na vztah mezi mužem a ženou, což je téma, které Ki-duka zajímá zjevně čím dál víc. K tomu navíc reaguje na současnou situaci v Koreji, kde čím dál více mladých lidí podstupuje plastické operace. Ke konci filmu je děj už trochu zmatený a divák (stejně jako postavy ve filmu) se přestává orientovat, kdo je kdo. Krásný film o lásce s napínavým dějem. ()

Martyr

Kim opäť nesklamal. Aj napriek tomu, že väčšia časť filmu nie je bohvieako zaujimavá, koniec mi ako vždy všetko vynahradil. Človek sa musí pozastaviť nad tým, čo všetko dokáže Kim vyjadriť prostredníctvom filmu, výkonov a nemých pohľadov skvele vybraných hercov. V jeho záberoch vždy objavujem nové a nové detaily, ktoré tam pravdepodobne úmyselne vsúva. Frajerinka bola udeliť hlavnému hrdinovi zamestnanie strihača Kimových filmov, čo bolo naozaj nápadité a mne sa to páčilo. Záver som zatiaľ aj napriek jeho očakávaniu nepochopil a musím si to ešte v hlave poriadne usporiadať. Ak som v komentároch na ()

isla

ludia su strasne blbi.citit sa ako kvapka v mori vobec nie je tazke,ide o to,ako sa s tym vyrovname.stoji za to priblizit sa inym za cenu popretia sameho seba? ()

ypres.bass

Když něvíte jak někdo teď vypadá, tak i přesto že ho milujete se špatně hledá. Kim Ki-Dukovi se podařilo rozříznout mé nitro a nechat do něj pršet. --- 90% ()

Czernozub

Film vysokého stupně šílenství, jenž na samém konci téměř odkapává z obrazu, aneb- zmizení jedné(dvou) identity... ()

Petrus1

To byl ale prdlej film. Po zhlédnutí Dechu mi to nedalo a musela jsem se podívat na další snímek v podání Kim Ki-Duka (v těch jeho filmech hrajou snad jenom praštění lidi, nebo co). Nutno ovšem dodat, že oproti většině lidí se mi tento snímek líbil o něco méně. Filmy o plastikách mi nic neříkají (teda ne, že bych nějakou nepotřebovala), hlavně když se to dělá kvůli chlapovi a ne z nějakých vážnějších příčin. Ale chápu, že existujou ženský, který by proto, aby se líbily chlapům, udělaly cokoliv. A naše hlavní hrdinka je tak švihlá, že to udělá, a přitom je to kočka (teda myslím, já té korejské kráse moc nehovím). Napřed je to žárlivka žárlivá a ještě ke všemu divná, když chce, aby si její chlap v posteli představoval někoho jinýho (to stejně dělá většina chlapů bez toho, aby je k tomu někdo poňoukal :-D) a pak mu to vyčte a uteče a jde na plastiku obličeje. Když se chtěla změnit, tak se měla nechat třeba ostříhat. Pak ho znovu svádí a pak začne žárlit sama na sebe! Není to kráva. Navíc se v tomto filmu nějak moc mluví a řve. Ale je pravda, že ty sochy v parku byly moc hezký. Pravděpodobně jsem pochopila poselství filmu, ale nejsem si zcela jista, že jsem pochopila jeho konec. Jo a jen tak mimochodem, já nejsem ani hodná…tak to je pak se mnou těžký! ;-) ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí