Once

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

Greny

film, který byl nečekaně divácky úspěšný a který si určitě zaslouží ty největší ocenění. Při odchodu z kina jsem byl velice příjemně potešen. ()

FARGO

Kdybych hodnotil jen hudbu a soundtrack, 4 hvězdičky by byly příměrem. Bohužel film jako celek byl pro mě strašně nudný a nevýrazný. Nezávislý a naprosto bez energie ... ()

Prochy38

Kouzelný romantický příběh dvou obyčejných lidí z ulice. Konec hodně překvapivý a vlastně to, na čem je celý film založen si samo zaslouží alespoň 80%, a to je soundtrack. Opravdu skvělé! ()

ThomasCrown

Málokedy sa podarí natočiť tak dobre hudobne aj príbehovo zladený film. Glen Hansard robí skvelú hudbu a kto nepoznal The Frames podobne ako ja, vďaka tomuto filmu si ich zamiluje. ()

angloumene

Možná jsem si vybrala nesprávný den pro shlédnutí a možná taky ne, ale Once mě rozhodně nijak silně nezasáhl. Nijak hlavním aktérům neberu, že vše mysleli upřímně a opravdově a také souhlasím se spoustou dalších komentářů, že film je neuvěřitelně milý... Přesto nemohu souhlasit s tím, že se v rámci filmové tvorby jedná o nějak výjimečný počin - výjimečná je pouze hudba. ()

valasek.m

Nádherná hudba, nádherný příběh, výborní herci. Velké překvapení od Češky Markétky Irglové, nikdy bych nečekal, že Češi jsou schopni něčeho takového, fakt super. ()

Simbet

Nízkorozpočtový film s herci/neherci měl něco do sebe, ale to něco se odvíjí celým příběhem a plyne pomalu a klidně. Na začátku jsem rozhodně nebyla nijak nadšená lehce třepetajícím se obrazem, který působil spíše jako homevideo, ale jak příběh pokračovat, přestala jsem to vnímat a ponořila se do toho. Film by samozřejmě nebyl zajímavý nebýt hudby, o kterou vlastně jde a byla vážně dobrá. Videné počas Challenge Tour 2015: 30 dní so svetovou kinematografiou. ()

kapibara

Hansard je celekm obstojný herec, zato Irglová absolutní neherečka. Není ono legračně milé neherectví z české nové vlny, ale to neherectví, které vás u filmu ruší. Frames mám ráda, ale film mě jako celek nenadchnul. ()

hammerhead

Výborný počin se skvělými písničkami The Frames, které by si zasloužily pět hvězdiček a film jistě výrazně drží. Celé to působí sympaticky civilně, jakoby si film nečinil bůhvíjaké ambice. Přesto zapůsobí a má co nabídnout i přes mírně rizikový scénář, příběh však naštěstí neupadne do kýče, jak jsem s obavami očekával. Je to taková... pohoda a je fajn, že se i takovéhle filmy točí. ()

Nebešťan

V kině bylo úplně narváno,což obvykle značí to,že film nebude stát za nic.Bohužel,bylo to pro mne zklamání.V mých očích trochu kalkul a stylizace do dvou sympaťáků na první pohled.Hansard dělá psí oči a Irglová...jediných pár dobrých minut bylo s "motorkou" .Prostě jsem jim to nevěřil,to byl můj hlavní problém,ale diváci kteří to mají jinak budou hodnotit pozitivněji.Do Irska s něma... ()

1945

Hudba z tohoto filmu si opravdu Oskara zasloužila, oproti tomu dějová stránka vládne spíše průměrnou kvalitou. Zkrátka nenáročný film pro každého. Hodnocení: 3 hvězdy za hudbu ()

fredisek

Průměr, ne-li podprůměr. Osobně mě to vůbec nezaujalo, i když by mi žánrově film seděl. Z té hudby jsem se na zadek taky neposadil. Navíc mě vytáčí Irglová. Její obdivovaná "bezprostřednost" mi spíš přišla jako...."pánové z Hollywoodu, vy mně taky", což zavání pozérstvím. Film ukazuje Česko v dost negativním světle. Průměrný Západoevropan si z toho vyčte, že Česko je díra, odkud je lepší vzít roha. Nejsem vlastenec (a patriotismus mi je nadmíru protivný), ale vykreslení Česka ve snímku působí jako léčení si mindráku, než objektivní pojetí skutečnosti. ()

simply

Nádherný, milý a křehký film...jedinou výtku bych měla k písni Falling slowly, ve filmu jsou i hodně lepší písně a navíc se mi strašně oposlouchala ()

Blazin

Za hudbu bych dal plný počet, jenže to bohužel není jen o hudbě, ale též o filmu. O hereckých výkonech, to zejména Markéty Irglové, se ani bavit nedá, protože žádné nebyly. ()

EllienPM

Neznám tě, ale chci tě. Neznám tě, ale umeju tě. Neznám tě, ale zahrajeme si spolu a možná z toho bude i Oscar. ()

Emo-haunter

I don't know you, but i want you, all the more for that... Words fall through me, always fool me, and i can't react... Emotivní a překrásné indie písně, civilní, byť neskutečně lidský a silný příběh ústřední dvojice mě prostě zasáhnul a pohltil. Víc netřeba dodávat. ()

rcorp

Jednoduchý film, který ve mně vyvolal složitě popsatelnou směs pocitů. Silný zážitek...a těch pár nedokonalostí to nezkazí. ()

halogan

Trochu nejistý začátek, který vypadal velice prazvláštně, až jsem skoro chtěl odejít. Pak však přišel krásný střed a ještě krásnější závěr celý propojený Hansardovými písničkami. Škoda, že tak nízkonákladové, stačilo si trochu pohrát se scénářem na začátku a přidat trochu profesionální techniky a máme tu skvělý film. -- Ke scénáři - dle mého se tam nadměrně používalo slovo 'fuck' a často bylo naprosto očividné, jak byly věty Markétě přímo podsouvány, až to nebylo přirozené. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky