• Irsko

John Carney

Tim Fleming

Kostýmy:

Tiziana Corvisieri

[imdb: 8.0/10] | me: Malý dojímavý snímok plný citlivej hudby, ktorá tvorí gro celkovej atmosféry. Soundtrack je vždy neoddeliteľnou súčasťou filmu, ale v tomto prípade platí, že film je to čo doprevádza a vypĺňa soundtrack - a to subtílne, jednoducho ale veľmi milo a príjemne. ... Citlivá záležitosť, ktorá spĺňa svoj účel. What's the Czech for "Do you love him"? (23.4.2012)

Je to pekne, ako si poradil reziser John Carney natocit tak jednoduchym sposobom tak krasny pribeh s este krajsimi pesnickami. Avsak najviac sa mi pacila ta skladba, ktora dostala Oscara pod nazvom "Falling Slowly" a myslim si, ze zasluzene, pretoze este teraz pri pisani tohto komentara mi stale bzuci melodia v hlave :-) Kedze je tu tych pesniciek viac, nasli sa chvilky , pri ktorych som sa trosku nudil, ale fanusikovia tohto filmu mi to snad odpustia... 14.10.2009 ______ Glen Hansard - (Mladík) +++ Markéta Irglová - (Dievča) +++ Danuše Křestová - (Dievcina matka) +++ Hugh Walsh - (Bubeník Timmy) +++ Gerard Hendrick - (Vedúci gytarista) +++ Alaistair Foley - (Basgytarista Dude) +++ Geoff Minogue - (Eamon) +++ Bill Hodnett - (Mladíkov otec) +++ Hudba: Glen Hansard, Markéta Irglová +++(14.10.2009)

Příjemný malý film, kolem něhož se utvořila velká bublina, jež nutí hledat mouchy tam, kde nejsou. // Příběh dvou osamocených bytostí, které mají společnou vášeň - hudbu. Oba jsou zlomeni z minulých vztahů a přesto mezi nimi vznikne něco krásného... krásného a nenaplněného. // Za několik dní se Johnu Carneyumu podařilo vytvořit emotivní a důvěryhodný příběh. Jak se říká, za málo peněz hodně muziky. Tady to platí dvojnásob. Alespoň jednou.(26.3.2008)

Film nesoucí komorní atmosféru, podbarven krásnými písničkami Glena Hansarda a k tomu všemu je divákovi naservírován romantický příběh, který si mě získal i díky svému konci. Kdo by dnes neznal krásnou píseň Falling Slowly? Tuto jednoduchou, leč o to krásnější melodii založenou na čtyřech akordech, přičemž ten mollový (Ami) krásně podpoporuje a dokresluje celou harmonii. Snímek, který potěší a rozhodně není pro všechny diváky...Spokojenost.(22.12.2008)

Papírově jeden ze silných zážitků letošního roku, ale papírové předpoklady zůstaly zcela nenaplněny. Všechny podmínky pro správnou projekci romantického snímku jsem dodržel, ale výsledný dojem nebyl o nic lepší než z průměrných amerických limonád, čímž bych tento věru křehký film nechtěl přirovnávat k Hollywoodlandu. Díky skvěle vygradovanému finále a procítěným písničkám jsem přeci jen kousek té něhy a romantiky z plátna zachytil, ale nebylo toho mnoho. Příběh ani herecké výkony nenadchnou a některé dialogy jsou svojí jednoduchostí do nebe volající. Aspoň že tvůrci přišli s mnoha dobrými nápady a motiv vysavače považuji za jeden z nejkrásnějších prvků v této Irské romanci. The Frames by prostě měli zůstat u muziky, která jim jde věru lépe, než filmování.(20.11.2007)

• - Film je do jisté míry autobiografie režiséra: bydlel v Dublinu a udržoval vztah s dívkou v Londýně. (Steew)

• - Velkým fanouškem snímku je legendární zpěvák Bob Dylan, který Irglové s Hansardem po shlédnutí filmu nabídnul spolupráci. Tak vznikla nová verze jeho písně "You Ain't Goin' Nowhere", kterou společně Markéta s Glenem znova přezpívali. (Lynette)

• - Ve filmu měl hrát Cillian Murphy, vadila mu však účast české neherečky. (Siriuss)