Drama / Hudební / Romantický

Tim Fleming

Martina Niland

Kostýmy:

Tiziana Corvisieri

Cholerika uklidní, flegmatika zaujme, sangvinika dojme, melancholika rozpláče. Požitkářský příběh dvou hudebních duší umocňují krásné romantické skladby a zejména ta, při které film končí, rozemele emočně citlivého jedince na kaši. Once písněmi vyjadřuje vše, kromě všeho také vtipně podaný názor hlavního hrdiny na svoji přítelkyni v úvodu filmu. Postupně ale přibývají silnější a silnější scény, kterým kraluje závěrečná pětiminutovka. Hansard a Irglová úžasní. Jediné, co můžu snímku vytknout, je fakt, že na mě nezapůsobil natolik intenzivně, jak bych čekal. Čeho si ale na takovém filmu cením?? Šli jsme do kina tři páry. A po skončení se u půllitru piva kámoš naprosto vážně zeptá: "Tak co, ukápla slza?? Bylo to fakt pěkný..." Chápete?? Čtyřiadvacetiletí kluci se baví o tom, jestli někdo u filmu brečel... Silný zážitek. 90% "Take this sinking boat and point it home..." 150 tisíc dolarů(rozpočet)/14 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.12.2007)

Tohle jsou přesně ty filmy, kde se ve mně shromáždí všechny endorfiny, úžasná látka, která ve mě vyvolává příjemné a krásné pocity pohody, kdy nepotřebuju žádné drogy, ani fyzickou zátěž, dokonalý příběh, chcete li scénář, mě stačí Once a já si zpívám , to je takový můj hormónek štěstí. - Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(7.4.2015)

Je to pekne, ako si poradil reziser John Carney natocit tak jednoduchym sposobom tak krasny pribeh s este krajsimi pesnickami. Avsak najviac sa mi pacila ta skladba, ktora dostala Oscara pod nazvom "Falling Slowly" a myslim si, ze zasluzene, pretoze este teraz pri pisani tohto komentara mi stale bzuci melodia v hlave :-) Kedze je tu tych pesniciek viac, nasli sa chvilky , pri ktorych som sa trosku nudil, ale fanusikovia tohto filmu mi to snad odpustia... 14.10.2009 ______ Glen Hansard - (Mladík) +++ Markéta Irglová - (Dievča) +++ Danuše Křestová - (Dievcina matka) +++ Hugh Walsh - (Bubeník Timmy) +++ Gerard Hendrick - (Vedúci gytarista) +++ Alaistair Foley - (Basgytarista Dude) +++ Geoff Minogue - (Eamon) +++ Bill Hodnett - (Mladíkov otec) +++ Hudba: Glen Hansard, Markéta Irglová +++(14.10.2009)

Velice milý, citlivý a opravdický snímek, který dokáže zapůsobit i po emociální stránce. Celým filmem nás provázejí překrásné písničky nazpívané Glenem Hansardem a Markétou Irglovou.Glen Hansard je v roli pouličního zpěváka velmi sympatický a jeho výkon se mi moc líbil. Markéta Irglová místy přehrává, ale na kvalitě snímku to nějak neubírá. Film, který jasně dokazuje, že nízkorozpočtovým filmům neodzvonilo a potvrzuje známé pravidlo "v jednoduchosti je krása". Pro ty kdo má rád hudební filmy a muziku Frames povinnost, pro ostatní hodně kvalitní zážitek.....(21.12.2007)

Tohle je muzikál v pravém smyslu slova. Hudba je součást děje, respektivě film je součástí skvělého hudebního představení. A nechápejte mě špatně, opravdu hodontím film a ne soundtrack. Once je snad nejvěrnějším zobrazením reality minimálně v rámci romantického žánru. Žádná velká gesta, žádné přehnané reakce, vše se poměrně svižně odehrává v komornějším duchu. Ke konci je dokonce poznat, že Once není výtvorem američanů, což je v tomto případě výrazné plus. Celému melancholickému pojetí to dodá to správné vyvrcholení, tělu diváka zase naopak husí kůži. Vrcholem filmu je scéna v nahrávacím studiu, kdy v potemnělé atmosféře Markéta poprvé předvádí své schopnosti skladatelky a textařky. Po ní už film jen dojíždí do rychlého a nezvratného konce.(16.3.2008)

• - Filmovalo se výhradně v Irsku, konkrétn v Dublinu a jeho okolí a taktéž na dublinském letišti. (Lynette)

• - Motorka na které se hlavní dvojice projíždí po měste je model 1966 650cc Triumph 6T Thunderbird, stejný jako měl Marlon Brando ve filmu Divoch. (formelin)

• - Vzpomínkové momentky, na filmovou Hansardovu expřítelkyni, jsou ve skutečnosti autentické záběry přítelkyně režiséra filmu Johna Carneyho. (DaViD´82)