• Irsko

John Carney

Tim Fleming

Kostýmy:

Tiziana Corvisieri

Hlavně díky těžkému sympaťáku Hansardovi a roztomilé Irglové celkem příjemná hudební nezávislárna, i když strašně jednoduchá, roztahaná a občas až moc podbízivá.(2.3.2008)

Krásné věci jsou jednoduché. Once je překrásný film. Apendix: The Story Continues... 80% Zajímavé komentáře: Nathalie, Tommy987, Ilicka, jahol, Zrzunda, loco(29.2.2008)

Tohle jsou přesně ty filmy, kde se ve mně shromáždí všechny endorfiny, úžasná látka, která ve mě vyvolává příjemné a krásné pocity pohody, kdy nepotřebuju žádné drogy, ani fyzickou zátěž, dokonalý příběh, chcete li scénář, mě stačí Once a já si zpívám , to je takový můj hormónek štěstí. - Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(7.4.2015)

Malý ale srdcom veľký príbeh, ktorého realističnosť umocňuje na prvý pohľad amatérske spracovanie a špinavé prostredie Írska, vnímavý divák však nemôže prehliadnuť vnútornú krásu, ktorá sa v ňom skrýva. Moja romantická časť si želala azda len pozmeniť záver, ale to by bol filmový svet zase chudobnejší o inú a možno ešte pôsobivejšiu filmovú scénu. A možno ani nie, ale skutočný svet sa od filmového líši, niekedy až príliš.(1.3.2008)

Skromný, tichý film, plný skvělé (a ne zvlášť tiché) muziky hrané od srdce, který mě lecčím překvapil. Něčím příjemně (kukuč Markéty Irglové, píseň, kdy se ve filmu Glen a Markéta poprvé potkají, etc), něčím méně příjemně (filmová matka, která byla zcela evidentně neherečka s velkým N), ale pozitivní dojmy rozhodně převážily. Vidět to v době, kdy vrcholilo rozhlasové "Falling Slowly" šílenství, asi bych byl kritičtější, teď (červenec 2009) je to vážně milý film, který si zaslouží svých 80%...a možná i nějakého toho Oscara:)(7.7.2009)

• - Glen Hansard i Markéta Irglová se vyjádřili, že neplánují účast v nějakém dalším filmu, ale chtějí se věnovat pouze hudební kariéře. (Hejtmy)

• - Původním plánem bylo prodávat fanouškům na DVD na koncertech. (Nathanielmon)

• - Vzpomínkové momentky, na filmovou Hansardovu expřítelkyni, jsou ve skutečnosti autentické záběry přítelkyně režiséra filmu Johna Carneyho. (DaViD´82)