• Irsko

John Carney

Tim Fleming

Kostýmy:

Tiziana Corvisieri

S pribyvajicimi komentari mam tak trosku problem. Po pravde receno, jako velky romantik a priznivec Frames, nechtel jsem vloni delat nejake zavery, hodnoceni a predcasnou rekapitulaci k filmu a tak jsem si ho pri ruznych prilezitostech pustil vicekrat.....Sountrack nema chybu, bohuzel po filmove strance to uz je malinko horsi. A nasledne po vyhlaseni nominaci na Oskara, zcela neznama Falling Slowly kazdodenne okupuje cele dny komercni radia. Tak si rikam a mam hlavne velke obavy z toho, aby nebylo preirglovano a nasledne to vse casem nevycpelo jako velka bublina........doufam, ze se tak nestane.(23.1.2008)

Důkaz, ze i obycejny film za par dolarů, s neprofesionálními herci, bez nejakych zkraslujicich filtrů, natoceny obycejnou kamerou (kdyz rikam obycejnou, tak to ted myslim doopravdy), muze jako vysledek vypadat skvele.. Irglova i Hansard svojim rozehranym vztahem a kvalitními výkony prekvapuji, do toho zneji skvele pisnicky a dej ubiha jako voda az k ne uplne klasickemu happyendu.. Ze irové dokazou natocit az tak dobre romanticke drama, jsem teda necekal. O to vetsi a prijemnejsi byl můj zážitek. Občas je takový film zapotřebí. Krásně uklidní, naladí na správnou náladu a dokáže vyvolat pocity míru a lásky. 8/10(20.4.2010)

Fakt taková příjemná natypická a neamerická romantika, nicméně je na tom až moc vidět ten miniaturní rozpočet, kdy je použitá ruční kamera a celý to vypadá jako natočený od někoho z ulice, ale je pravda, že mi to vadilo asi jen první půlhoďku, pak sem si na to zvyk a už mi to ani nepřišlo. Oba hlavní herci-neherci jsou skvělý, takový přirozený a pohodový, písničky sice žádnej zázrak, ale dobře poslouchatelný a v drtivý vetšině vyjadřujou pocity postav a to se jim daří dokonale. Tahle komorní romantika se povedla,ale zase bych jí nepřeceňoval.(4.12.2007)

Miluju filmové umění. Existuje ale ještě něco, co je pro můj život ještě důležitější. Je to hudba. Velmi mi pomáhá v těch nejtěžších chvílích, také hřeje a těší v těch dobrých. A tak nemám jinou možnost, než Once prostě milovat. Film sám o sobě stojí na jednoduchém ale krásném příběhu. Důležité však je, že všechny filmové postupy se zde podřizují hudbě. Snímek je důkazem toho, že když se sejde velký talent, kytara a klavír, může vzniknout něco tak přirozeně krásného, jako hudba k filmu Once bez diskuzí je. Nejsilnější scénou filmu pro mě je ta, kdy si jdou oba hlavní představitelé jen tak zahrát do obchodu s hudebními nástroji, přičemž vyluzují takovou krásu, že mi naskakuje husí kůže, jen na to vzpomenu. I přesto, že to samozřjemě měli nacvičené, působí těchto pár minut velice přirozeně, což je dokladem toho, že pravé umění je čisté. Nedá se napodobit, ano očůrat, musí Musí prostě vyvěrat. A to je zde krásně vidět.(14.3.2008)

Prostý a jednoduchý příběh o křehkém vztahu irského muzikanta a české zpěvačky vás osloví hlavně tehdy, když se vám bude líbit ta hudba, protože o ní to je. Já mám ty písničky moc ráda, miluju Hansardův hlas a k dovršení všeho ten člověk docela slušně hraje. Markéta taky nebyla špatná, jen mi přišla trochu nepřirozená v těch částech filmu, kde mluví česky se svou rodinou. Oni vůbec oba rodičové nebyli nic extra herci. Jinak je to milý film, takové pohlazení po duši.(25.2.2008)

• - Natočeno za 17 dní. (formelin)

• - Vzpomínkové momentky, na filmovou Hansardovu expřítelkyni, jsou ve skutečnosti autentické záběry přítelkyně režiséra filmu Johna Carneyho. (DaViD´82)

• - Markéta Irglová zložila skladbu "Falling Slowly" v čase keď mala len štrnásť rokov. (smolicek04)