poster

Once

 • Irsko

  Once

 • Slovensko

  Once

 • Belgie

  Once

 • Nizozemsko

  Once

 • Velká Británie

  Once

Drama / Hudební / Romantický

Irsko, 2007, 83 min

Režie:

John Carney

Scénář:

John Carney

Kamera:

Tim Fleming

Kostýmy:

Tiziana Corvisieri
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • robbiee
  ****

  [imdb: 8.0/10] | me: Malý dojímavý snímok plný citlivej hudby, ktorá tvorí gro celkovej atmosféry. Soundtrack je vždy neoddeliteľnou súčasťou filmu, ale v tomto prípade platí, že film je to čo doprevádza a vypĺňa soundtrack - a to subtílne, jednoducho ale veľmi milo a príjemne. ... Citlivá záležitosť, ktorá spĺňa svoj účel. What's the Czech for "Do you love him"? (23.4.2012)

 • Falko
  ****

  Je to pekne, ako si poradil reziser John Carney natocit tak jednoduchym sposobom tak krasny pribeh s este krajsimi pesnickami. Avsak najviac sa mi pacila ta skladba, ktora dostala Oscara pod nazvom "Falling Slowly" a myslim si, ze zasluzene, pretoze este teraz pri pisani tohto komentara mi stale bzuci melodia v hlave :-) Kedze je tu tych pesniciek viac, nasli sa chvilky , pri ktorych som sa trosku nudil, ale fanusikovia tohto filmu mi to snad odpustia... 14.10.2009 ______ Glen Hansard - (Mladík) +++ Markéta Irglová - (Dievča) +++ Danuše Křestová - (Dievcina matka) +++ Hugh Walsh - (Bubeník Timmy) +++ Gerard Hendrick - (Vedúci gytarista) +++ Alaistair Foley - (Basgytarista Dude) +++ Geoff Minogue - (Eamon) +++ Bill Hodnett - (Mladíkov otec) +++ Hudba: Glen Hansard, Markéta Irglová +++(14.10.2009)

 • charlosina
  ****

  Příjemný malý film, kolem něhož se utvořila velká bublina, jež nutí hledat mouchy tam, kde nejsou. // Příběh dvou osamocených bytostí, které mají společnou vášeň - hudbu. Oba jsou zlomeni z minulých vztahů a přesto mezi nimi vznikne něco krásného... krásného a nenaplněného. // Za několik dní se Johnu Carneyumu podařilo vytvořit emotivní a důvěryhodný příběh. Jak se říká, za málo peněz hodně muziky. Tady to platí dvojnásob. Alespoň jednou.(26.3.2008)

 • cheyene
  ****

  Film nesoucí komorní atmosféru, podbarven krásnými písničkami Glena Hansarda a k tomu všemu je divákovi naservírován romantický příběh, který si mě získal i díky svému konci. Kdo by dnes neznal krásnou píseň Falling Slowly? Tuto jednoduchou, leč o to krásnější melodii založenou na čtyřech akordech, přičemž ten mollový (Ami) krásně podpoporuje a dokresluje celou harmonii. Snímek, který potěší a rozhodně není pro všechny diváky...Spokojenost.(22.12.2008)

 • CheGuevara
  ***

  Papírově jeden ze silných zážitků letošního roku, ale papírové předpoklady zůstaly zcela nenaplněny. Všechny podmínky pro správnou projekci romantického snímku jsem dodržel, ale výsledný dojem nebyl o nic lepší než z průměrných amerických limonád, čímž bych tento věru křehký film nechtěl přirovnávat k Hollywoodlandu. Díky skvěle vygradovanému finále a procítěným písničkám jsem přeci jen kousek té něhy a romantiky z plátna zachytil, ale nebylo toho mnoho. Příběh ani herecké výkony nenadchnou a některé dialogy jsou svojí jednoduchostí do nebe volající. Aspoň že tvůrci přišli s mnoha dobrými nápady a motiv vysavače považuji za jeden z nejkrásnějších prvků v této Irské romanci. The Frames by prostě měli zůstat u muziky, která jim jde věru lépe, než filmování.(20.11.2007)

 • - Film je do jisté míry autobiografie režiséra: bydlel v Dublinu a udržoval vztah s dívkou v Londýně. (Steew)

 • - Velkým fanouškem snímku je legendární zpěvák Bob Dylan, který Irglové s Hansardem po shlédnutí filmu nabídnul spolupráci. Tak vznikla nová verze jeho písně "You Ain't Goin' Nowhere", kterou společně Markéta s Glenem znova přezpívali. (Lynette)

 • - Ve filmu měl hrát Cillian Murphy, vadila mu však účast české neherečky. (Siriuss)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace