Once

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

JohnyPine

Musim se přiznat, že hudební filmy nemám moc rád, odmítal jsem chicago i west side story, ale když přišlo do kin Once, trochu na mě zapůsobilo, že je z Irska a nejedná se tak o klasickej film ze zámoří.Další věc byla, že hudba, která se hraje ve filmu je dost podobná té, kterou poslouchám.Bohůžel sem doplatil na nedostupnost titulků a musel se z poloviny spoléhat na svojí znalost angličtiny, která byla dost snížena Irským akcentem, ve výsledku to mé hodnocení ale výrazně neovlivnilo.Hřejivý příběh platonické lásky. ()

vicha.k

Film byl natočený v Irsku během několika dnů, filmovalo se to za šílených podmínek. Nedostatek peněz způsobil, že ve filmu se vyskytuje jenom jeden herec z povolání (ten na začátku okrade Glena). Zbytek jsou buď hudebníci nebo přátelé G. Hansarda a režiséra J. Carneye. Navíc některé záběry se musely natáčet v brzkých ranních hodinách, aby nevadili kolemjdoucí… Takové filmy mi berou dech. Kdo aspoň trochu obdivuje kapelu The Frames jako já tak určitě přijde na své. Glen Hansard a jeho hlas to je prostě zážitek. A něco k Markétce. Ta slečna nevím jak to, ale skrývá v sobě opravdu něco hodně krásného. Prostě romantický film jak má být… ()

mačos

Once jsem viděla před dvěma týdny a schválně jsem s hodnocením čekala, abych věděla, jestli to není jen taková ta nárazovka, která vás sice chytí za srdce ale druhý den už si na ni ani nevzpomenete. Není. Ve mě tento na první pohled nenápadný ale o to silnější film rezonuje pořád. Scénu, kdy jde hlavní hrdinka nočním Dublinem a zpívá If you want me, si přehrávám v hlavě několikrát denně. Soundtrack je prostě skvělý a neomrzí ani na dvacátý poslech. Osobně vyzkoušeno. ()

JOHNY*5

Jeden z nejsilnějších útoků na srdce filmových fanoušků v celém roce.Tenhle film mně velmi mile překvapil jak z velmi prostého tématu o lásce dvou lidí lze díky milým hereckým výkonům a HLAVNĚ hudbou vydolat maximum!Hudba v tomhle snímku je nejdůležitějším elementem a opět nám dokazuje jak je velmi důležitá pro dotváření celkové atmosféry.Má sice i slabší místa, ale ty jsou nahrazena velmi milou a příjemnou atmosferou.Už dlouho jsem nevycházel z kina tak duševně naplněný láskou jak po tomhle snímku.U mně jasných 90%. ()

rosualt

Naprosto krásný film, což se v dnešní době plné rádoby romantických komedii plné oplzlého humoru, obzvlášte cení. Viděli jste snad někdy romantický film, kde si hlavní představitelé nedají ani jeden polibek... Asi nejlepší film roku 2007. ()

kvocoDH

Film zanechá veľmi príjemný dojem, najmä vďaka pesničkám. Každopádne je odlišný od amerického "štandardu" čo je vidieť úplne v každom momente, v kamere, v hercoch, prostredí. ()

maart

Ešte teraz mam stiahnuté hrdlo. Bolo to prekrásne a stale je, takže môžem napisať jediné, treba vidieť. A že Markéta zle hrala? Nie, hrala to uveriteľne. Ešte raz, toto stojí za to vidieť. ()

vencca

Největší předností tohoto snímku je bezpochyby jeho civilnost. Nádherné písně doplňuje velmi příjemně působící obrazová stránka, která svou neskrývanou jednoduchostí umocňuje lahodící civilní zážitek. Místa, kde amaterismus přestává být příjemným a zklouzává do trapnosti, jsou rozhovory Markéty s její matkou, která je všechno, jen ne příjemně civilní. I přes malé výtky je tento film hodný několikerého shlédnutí. 80% ()

Lynnet

Jedna věc se mi nestala už dlouho: že by lidé zůstali sedět bez hnutí na sedadle až do konce titulků a zdálo se mi že i chvíli potom. Jak již bylo řečeno největší devízou filmu je hudba i když klasický muzikál rozhodně vypadá jinak. Příběh velmi jednoduchý, přesto silný a ze života. Myslím že je velmi dobře, že Cillian Murphy odmítl (nechtěl si zadat s neherečkou) a tak je ústřední dvojice velmi vyrovnaná a do jisté míry se vlastně o herectví ani nejedná. Jedinou vadou na kráse je vykreslení čechů žijících v Dublinu jako polovičních žebráků a bezdomovců, kteří neznají ani základní anglická slovíčka. Mít doma soundtrack je skoro povinností. Nádhera! ()

Denis85 odpad!

Nejdelší a nejnudnější videoklip, který jsem kdy viděl... Hudba suprová. Skladba, která vyhrála Oscara mě dostává pokaždé, když ji zaslechnu. Ovšem děj filmu... Chlapík s kytarou zpívá na ulici. Chlapík s kytarou doprovází dívku hrající na piáno. Dívka s chlapíkem v pokoji poslouchají nahrávku chlapíka s kytarou atd. Přestože se některým přitroublým americkým filmům typu Honey vyčítá naivita, mají kupodivu lépe zvládnutou propracovanost děje. Představa, že vám nahrávání ve studiu s kapelou, kterou jen tak potkáte na ulici, vyjde hnedka napoprvé (a bez předešlého zkoušení...) je uhozená! Omlouvat film jen proto, že je nízkorozpočtový je neadekvátní. Jen tak přemýšlím jestli ty hvězdičky Once nedostal kvůli Markétě Irglové - ČEŠCE... ()

Fun-Tomas

Je to jaksi kupodivu. Šel jsem do kina s jakýmsi očekáváním - nebudu říkat zda se naplnilo či ne. Možná jsem to občas čekal trochu jinak, ale to jsou jen detaily. Faktem zůstává, že mne Once přivedl po dlouhé době zpět do kina (a tím myslím opravdu po velmi dlouhé době) a to je co říct! ()

Pattrick

Obyčejný příběh a tolik emocí. Byl jsem mile překvapen hraním Glena a mírně zklamán Markétou. Film je tak prostý, že bez melodických a textově úžasných a chytlavých písní by byl velmi podprůměrný, ale dosazení písní do správných částí vyvolá emoce v každém člověku. Jedním slovem - okouzlující. ()

s.meloun

Vetsi ubohost jsem jeste nevidela. Jejich pisne se mi zdaji pochybne, jejich myslenkove pochody se mi zdaji pochybne. Radoby cool derava kytara, radoby vtipna scena s vysavacem… nemuzu si pomoct, k filmu me pouta neskonaly odpor. ()

Hanik83

Slovo, které by nejlépe vystihovalo můj dojem z tohoto filmu, je nuda. Celou dobu jsem čekala, že se ten příběh nějak "rozjede", a ono nic. Písničky mi připadaly takové ukňourané, od sebe stěží rozeznatelné. Co se týče herců, M. Irglová taková průměrná, ale G. Hansard mi nebyl moc sympatický, působil na mě dost prkenným dojmem a i výrazově byl pořád stejný, a když začal zpívat, měla jsem chuť tu část přetočit. Jako domácí video dobré, avšak jako celovečerní film určitě ne. ()

boda13

od once jsem cekal daleko horsi film ale byl sem hodne vedle .tento film ma skvelou hudbi ale je take v citech celkem neprijemny proste film o normalnich lidech a o skvele muzice ()

VikyPatrik

Citlivě natočená sonda do dvojce, jež jsou tak odlišní a právě proto se přitahují, společně s krásnými písněmi se jedná opravdu o netradční muzikál. Zajímavost (Pro Steewa): Titulní píseň vyhrála Oscara, i přesto, že již byla použita ve filmu Kráska v neznásích. V té době, už ale existovala předprodkuce snímku Once. Sám Jan Hřebejk řekl, že píseň byla výhradně sepsána pro film Once, sice ji použil o něco dříve ve svém snímku, ale to z důvodu toho, že neznámé dvojci umožnil nahrání první desky The Swell Season. The Frames píseň hrála také, ale její sepsání bylo výhradně pro film. ()

matilda33

On a ona sa stretnú, niečo sa udeje, preskočí iskra, rastie vzájomná sympatia.... no takýchto príbehov je sfilmovaných toľko, že sa človeku už ani nechce po x-krát púšťať sa do niečoho nového a sledovať, či práve tento príbeh bude niečím iným. A predsa... Myslím, že by bolo veľkou chybou nechať si utiecť práve tento príbeh, ktorý napriek tomu, že je romantický, plný lásky a emócií, má v sebe niečo, čo som už dávno necítila... snáď len pri Before Sunrise, kedysi dávno. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky