Agent Nick Cherenko (Dolph Lundgren) opustí svou práci a chystá se užívat si klidu se svou rodinou. Jeho žena a syn se však stanou nevinnými oběťmi války gangů. Nick se rozhodne začít znovu, přestěhuje se do Ameriky a pracuje jako mechanik. Náhoda mu však přivede do cesty vrahy jeho nejbližších…a dál už ho žene jen pomsta! (oficiální text distributora)

Chrustyn

Když se mi do rukou dostalo DVD na kterém je Dolph Ludngren s brokovnicí a pod ním název Inkvizitor (nevím v které distributorské hlavě tento název vznikl) očekával jsem to nejhorší a puštění filmu jsem dlouho odkládal. Nakonec jsem však byl docela mile překvapen. Očekával jsem, že Dolph předvede něco podobného jako jeho akční kolegové v nynější době ale on to zvládl o dost lépe. Nemá cenu rozebírat příběh pomsty po vyvraždění hrdinovy rodiny jelikož je toto téma ohrané jak Karel Gott ale jde o jeho zpracování. To se Dolphovi, který se tentokrát na filmu podílel i jako režisér celkem povedlo. Film má syrovou kameru a ruské prostředí dodává filmu dobrou atmosféru. A jelikož to je akční film užije si divák dost přestřelek. I ty jsou natočené docela dobře. Nejsou v nich rychlé střihy, občas se v nich objeví nějaká ta zpomalovačka a rozhodně se v nich nešetří krví. Je na nich sice vidět, že film nestál moc peněz a mohly být klidně i delší ale i tak se na ně dobře kouká. Film jsem tedy přežil ve zdraví a nestalo se abych se u něj nudil. Pokud divák přistoupí na fakt, že se jedná o akční béčko ve stylu akčňáků 80. a 90. let bude ho film bavit. Pokud čeká inteligentní akční zábavu tak ať si radši dá poslední Bourneovské dobrodružství. ()

Lacike odpad!

Namet je super. Klasicky film o pomste za vyvrazdenu rodinu plus zachana nejakej blbej pizdy. Na 5 megovy film tu je aj dost akcie. Hlavne prestreliek. Takze by mi ani nevadilo, ze sa to znova natacalo v nejakej bulharskej hnusnej dedine. Ani to, ze je Dolphik tak vychudnuty, ze by mohol hrat vo filme odohravajucom sa v koncentraku. Problemom je, ze to reziroval Dolphik. A ako uz vieme aj vdaka jeho dalsim opusom, Dolphik je dost mizerny reziser. Znova vsadil na brutalitu, ale prehladnost vsetkych akcnych scen je uplne na hovno. Toci vo velkych detailoch a striha jak o zivot. Vysledkom je, ze som si neuzil ani jednu akcnu scenu. Snad uz Dolphika nadobro presla chut na rezirovanie. Aspon jeden bod z desiatich davam len za to, ze tam je dostatok akcie, ktora milovnikom Megatonovho neprehladneho strihu mozno sadne. 1/10. ()

B!shop

No tak samozrejme jsem cekal blbost, to se potvrdilo, ale ze by to zase bylo tak spatny, tak to urcite ne. Prvni vec, ktera je naprosto vymastena, je ceskej nazev filmu. Co se tyce pribehu, v podstate je to klasika typu ublizily ste moji rodine, ja se pomstim, jenze to neni naka primocara cesta za pomstou, ale pribeh od toho odbocuje, do toho je tam jeste druhy tema o unosu, proste pribeh je slusnej (v ramci zanru). Problem je, ze neni moc zabavnej a rozhodne by se tam veslo vic prestrelek. Behem uvodnich deseti minut je totiz rodinka po smrti a Dolph se i stihne pomstit, i kdyz je problem to poznat, protoze kameraman si asi slehnul krapet vic drog, takze to je jedna zpomalovacka za druhou, presviceny filtry a i kdyz to vypada celkem cool, je to dost otravny, nastesti se pak film uklidni. Porad je sice neustala snaha vypadat cool, ale krapet se to dari a je to v pohode. Co se tyce Lundgrena, vetsinou ma stejnej vyraz a moc toho nenamluvi, ale obcas neco docela dobre zahraje a vyjimecne padne i naka slusna hlaska, navic neni zadnej velkej slusnak, spis krapet magor, takze klidne kohokoliv sejme nebo sereze. Taky je fajn, ze prestrelky jsou celkem krvavy a hlavni zaporak je dostatecnej. A dalsi fajn vec je, ze Dolph v tom neni sam, ale ma neco jako tym v cele se slusnym Crossem. Jenze i pres to, ze vetsina jednotlivejch slozek je v pohode, jako celek to moc nefunguje a krome zacatku a konce jsem se docela nudil, zvlast, kdyz to je misty docela zmateny, akce neni dynamicka a napinava a vicemene cloveka nezajima, kdo prezije. Lepsi 2*. ()

AdamesWWE

[6/10] Kravavé zúčtovanie nieje zlý film. Ked´ som videl hodnotenie aké tu je, a prvé minúty z filmu, tak som si myslel že to bude veľmi slabý film. Ale nieje to až také zlé. Síce spracovanie filmu na mňa pôsobí veľmi slabo, takmer dojmom B-filmu, ale je tu dosť akcie ktorá je zaujímavá, zároveň aj tvrdá. takže som spokojný. Celkom dobrý akčný film, ktorý zachranuje väčšinou akcia a dobrý výkon Lundgrena. ()

TheDude

Po úvodní scéně, kde si celý štáb vyzkoušel všechny fígle, co má v rukávu ( hlavně to debilní zpomalování ? ), jde film pěkně do řiti a po zábavě přichází skoro až nuda, což se mi u Dolpha moc nestává.Možná by se měl dát vážně už na mechanika a vysrat se na točení, herectví, produkování a psaní...a nevim co všechno ještě v těch filmech dělá.Každopádně by mu to šlo líp...když má takový fígle jako fáčování motoru dámskou punčochou nebo paprikou. ()

• Dolph Lundgren požiadal producenta Aviho Lernera, aby film mohol režírovať. Lerner súhlasil pod dvoma podmienkami: prvou bolo, že Lundgren stvárni hlavnú úlohu a druhou, že prepíše scenár tak, aby sa väčšia časť filmu mohla natáčať v Bulharsku. (m.a.t.o.)
  • Taxík, kterým jede hlavní hrdina Nick (Dolph Lundgren) po Rusku, nejen že během jízdy změní typ (z Volhy 3110 na novější Volhu 31105), ale dokonce i poznávací značku - z bulharské na ruskou. (Stejšn)
  • Natočené za 32 dní. Okrem Bulharska sa natáčalo aj v St. Petersburgu a Los Angeles. (m.a.t.o.)