V roce 2006 si Jin-pyo Pak jako svůj další snímek vybral dramatické momenty roku 1991. Natočil snímek, který je volným přepisem následujících týdnů poté, kdy byl z jednoho Soulského sídliště unesen mladý chlapec a navzdory obrovskému úsilí rodiny a policie nebyl tento případ dosud objasněn. (jorgus)

Ještěřák

Film plný neschopných poldů (springfieldský šerif Wiggum je vedle nich trojnásobný laureát Nobelovy ceny) a nesympatických uňarčených obětí, kterých "má" být člověku líto, ale není. Když se do jejich filmů připletou bengáči, tak to má prozatím vždycky náběh na slušnou sračku. Nevěděl jsem, že i Korejci můžou být takhle obludně vypasený. Doufám, že tímto nestřízlivím z korejského filmového snu! ()

system

Veskrze prumerny film. Nejvic mi ovsem vadil fakt, ze policajti zde vypadaji jako banda neschopnych prizdisracu, kteri nejsou schopni spocitat prsty na noze, natoz vysetrit unos ditete. ()

Martyr

Klasicky pribeh unosu dietata a vydieranie bezmocnych rodicov. Pribeh nicim nevynikal ale kedze je to podla skutocnej udalosti, tak som to ani necakal. Obcas ma vzdy zarazi primitivnost a jednoduchost korejskych policajtov ako som to uz videl vo viacerych filmoch. Co ma potesilo bol dobry vyber hercov hlavne rodicov uneseneho dietata, ktory boli na rozdiel od policajtov presvedcivi. Cely film som to videl na ciste 4 hviezdicky ale pri perfektnom konci, pri ktorom sa tlacia slzy do oci som silne vahal nad cistymi 5. Nakoniec po zdravom usudku ciste 4. 84% ()

jorgus

bohuzel zklamani, ktere se objevilo pri nudicich scenach ve druhe tretine filmu, prevazilo nadseni z uvodu. Jelikoz jde o film ktery je prepisem skutecnych udalosti tak scenar nemohl byt moc invencni a krome uvodniho motivu zde se nenachazi prilis silnych scen, spis jde v prostredni casti o hodinovou smycku opakujici se kolem dokola..telefonat - otec jede na misto - neuspech a porad dokola:( take me hodne zarazilo jak u autentickeho filmu jsou prehlizeny prvk, ktere by mu meli dat na autenticnosti viz napr. policajt v kufru auta, ktery opravdu moc nedbal na to zda ho nekdo vidi ci ne nebo jiz zminena scena s majacky. Zklamani protoze vim ze korejci umeji delat opravdu temne syrove kriminalky, ale toto je pouze otrockym prepisem udalosti, ktere krome ustredniho motivu nemeli divakovi co nabidnout:) ()

Helldo

Nevím, jak u Vás ostatních, ale u mě to nějak nefungovalo. Emoční propojení s rodiči ani s uneseným otesánkem se nedostavilo a to ať vinou logikou nedotčeného scénáře, tak herectvím samotným. Ano, je dobře takové filmy míti, ale jejich nadhodnocování mi již přijde zbytečné. ()

warrenur

Pribeh, hoci silny, bol stvarneny pre mna neautenticky a herectvu som neveril vobec. Aj policajti su tu prezentovani ako uplny babraci a komicke postavicky. Emocie som ustrednemu paru "nezhltol". Slabota. Korejci vedia urcite lepsie. ()

RigorMortis

Naozaj pôsobivý film podľa skutočnej udalosti, ktorý ma takmer po celý čas držal v napätí. Človeka až mrazí keď si uvedomí, že sa to naozaj stalo a prípad bol dlhé roky(možno až dodnes) neobjasnený. Na druhej strane treba vyjadriť obdiv páchateľovi, že mu na zločin počas tých dlhých rokov neprišli. ()

muti

zaujimavy namet? ano, skutocny pribeh o nevyriesenom unose a zabiti chlapca a tahani vsetkych za nos. zial so spracovanim som nebol uplne spokojny, na korejcov mi to prislo ako lahky priemer, chybali mi emocie, ktore vedia castokrat celkom zmykat. film ma nechal chladnym, najvacsi dojem zanechalo finalne zverejnenie pribehu. thats all. matka chlapca je na moj vkus prilisna hysterka a ich konanie mi prislo take zvlastne, akoby hrozby nebrali dost vazne, ale si robili vsetko po svojom. filmovy unosca si musel dat par facepalmov...a na zaver si nemozem odpustit klasiku - skratit stopaz o takych 20min by filmu ais ani neuskodilo. koment: Sysel_CZ ()

vercinek

Nevím proč, ale mě tento film nechytl. Velmi dlouhý průběh, který měl možná reflektovat reálný průběh a v prorovnání se závěrem tím spíše šokovat. Jedna věc je, ukázat jak může člověk neracionálně jednat, jak může být korejská policie nedůmyslná atd, ale druhá věc jsou poté určitá absurdní jednání, která jsou pro mne přehnanou snahou odrážet skutečné jednání a případně tlačit na emoce. U závěrečné nahrávky mě opravdu zamrazilo, ale tím spíš nemohu hodnotit více, když toto ve mě film nedokázal vykouzlit za celou dobu. ()

Konev odpad!

Ujetý film bez žádné logiky. Možná podle skutečných událostí, ale nechtěl bych podle toho bydlet v Koreji. Policie neschopná, hlavní postavy jednají jednou tak, podruhé onak ...no, nikdy více ()

TylerD.

To by nebyla Korea bez těch plaček, tu poslední se mi ani nechce věřit, že to tak bylo. Jsme tu na "západě" příliš kamenní, nebo to naopak oni s výjevem emocí přehánějí? Co se týká filmu, tak mi přijde průměrný. Děj by se dal napsat asi tak dlouze jako nejdelší komentář tady.  V průběhu vám dojde, že ono se asi fakt nic nestane, to na chuti sledovat další hodinu moc nepřidá. No dokoukal jsem a neodrazuju ale ani bych nedoporučil. A to i vzhledem k vysokému hodnocení. ()