Případ nevěrné Kláry

The Case of Unfaithful Klara

Prípad nevernej Kláry

Itálie / Česko, 2009, 92 min

• maverick10

Vieweg pro me vzdycky zustane naprosto nezajimavym nametem. To bych radeji natocil film o tom jak v lese skakaji veverky z vetve na vetev. Navic italove tomuto snimku dali punc rakouskeho-italskeho priblbleho televizniho serialu typu Doktor z hor. A co je nejhorsi?? Scenar .... duchaplnejsi dialogy jsem cetl v podchodu na Míráku.(11.6.2009)

• kri.tino

Pred malou chvíľou som hodnotil "Strictly sexual," ktorému som dal jednu hviezdu, z dôvodov čiste chlapských. Zarazilo ma, že tento film, je na tom horšie. Niežeby toto nebola sračka, ale predsa, na toto sa aspoň dalo pozerať, i keď to občas stálo hodne námahy. Nula bodov - kamera, herecké výkony, réžia....scenáristovi/tke dva z desať za nie najhoršie zapletenie vzťahov. Predtým než som začal písať tento komentár, som dal 2*, opravujem, mením na 1. Keby tam bola aspoň žena ktorá by to pre chlapov spríjemnila....tak tú jednu ešte nahrabem.(4.3.2012)

• Lewaso

Tento film si odpad nezaslouží. To že je téměř všechno špatně - nechci vyjmenovávat, to udělali jiní - neznamená, že ten film stoprocentně nepůsobí jako sonda do hlavy plné žárlivosti. Tato nit se táhne celým filmem, napíná se uzluje se, ale nepraskne. Pokud má někdo zkušenosti s chorobným žárlivcem, dostává šanci se dostat pod povrch myšlenkových cest takového jedince. A to za to stojí.(27.12.2012)

• insurgentes

Ital, co žije pět let v Praze a je dabovaný rodilým Čechem, houkání sirény italské záchranky hned u Jiráskova mostu, to jsou reálie tohoto béčka nebo céčka, nebo jak nazvat tenhle paskvil, co na plátně vypadá jako jeden z dílů kobry jedenáct. Vždycky jsem říkal, že Vieweghovy filmy jsou plytké jako autor sám, ale tady tomu íčka nasadili korunu, vyprázdnili zbytek obsahu a dali tomu zcela rutinní vizuální háv. Když se obsahová povrchnost spojí s řemeslnou, je to kupodivu vieweghovské více než kdykoli jindy - je to absolutní hovno. Jediné, co mě na první půlhodině (více jsem díkybohu neviděl) tohohle "filmu" rušilo, byly pražské exteriéry: připadalo mi, že někdo moje město využil jak starou šlapku. Mám od té chvíly Italy v Praze zase o něco míň rád: nevadilo mi, že tu vlastní každý druhý barák, ale vycucávat ji jako kulisy pro svoje debilismy, to jim teda jen tak neodpustim.(31.7.2011)

• Olík

Asi někde přibližně u Nestydy se začínám bát každého dalšího filmu podle knihy našeho nejprodávanějšího spisovatele Michala Viewegha. Dle jeho námětu zde máte zdařilé počiny (Báječná léta pod psa), průměrné (Výchova dívek v Čechách) i vyloženě slabé (Andělé všedního dne). Navíc jako „bonus“ za to, že jsme celý rok zlobili rodiče a nepouštěli seniory sednout v prostředcích hromadné dopravy, tu ještě máme kategorii „počiny Italské“. A to mi kámo věř, to fakt nechceš!!!!!!!(30.5.2018)

• - Rovnomenný román najúspešnejšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha vyšiel roku 2003. Jeho filmovú adaptáciu mal pôvodne realizovať režisér Filip Renč, napokon práva na sfilmovanie zakúpila talianska produkcia a snímka vznikla v produkcii talianskych spoločností Jean Vigo Italia, Medusa Film a českej In film Praha. (ash99)

• - Podle knihy českého spisovatele Michala Viewegha. (M.B)