Případ nevěrné Kláry

Prípad nevernej Kláry

Case of Unfaithful Klara, the

Itálie / Česko, 2009, 92 min

• Lancer

Není to úplně nekoukatelný. Bohužel ani příliš zapamatovatelný... prostě docela obyčejný Wievegh, spíše horší než lepší. Někomu s nízkými nároky může přijít vhod pár italských tváří, vcelku svěží zahraniční režie a nakonec i zápletka motající se kolem nevěry a jedné detektivní kanceláře. Ale o detektivku fakt nejde!(19.6.2009)

• Elegnor

Drama? Ha, tak to těžko. Porno? Spíš. Nebo možná erotický film.. Příběhy od Viewegha mi přijdou strašně šablonovitý, což mi vytvořilo jistou averzi, která mě ovšem chrání při sledování takovýhle snímků před zblbnutím.. Neviděl jsem žádný herecký výkon hodný vyzvednutí, snímek jsem navíc shlédl v angličtině, která byla tak nepřirozená, až to bolí. Rád bych dal alespoň 1 hvězdu za sympatické obsazení, ale prostě nemůžu.. Nemůžu.. Kdybych chtěl hodinu a půl koukat na sračky, tak jezdim s hovnocucem..(28.9.2009)

• Olík

Asi někde přibližně u Nestydy se začínám bát každého dalšího filmu podle knihy našeho nejprodávanějšího spisovatele Michala Viewegha. Dle jeho námětu zde máte zdařilé počiny (Báječná léta pod psa), průměrné (Výchova dívek v Čechách) i vyloženě slabé (Andělé všedního dne). Navíc jako „bonus“ za to, že jsme celý rok zlobili rodiče a nepouštěli seniory sednout v prostředcích hromadné dopravy, tu ještě máme kategorii „počiny Italské“. A to mi kámo věř, to fakt nechceš!!!!!!!(30.5.2018)

• Prubner

Viděl jsem už horší filmy a slyšel jsem i horší dabingy. A na rozdíl od Nestydy to má aspoň nějaký děj, začátek i konec. Ale pár věcí jsem nepochopil: Kde vzala Klára Denisovo číslo ? Proč Pavlína Němcová v Playboyi neukázala nic, když tady ukázala všechno ? A důvod toho, že se Luka "vyléčil" z žárlivosti a že Kláře odpustil nevěru, když se toho předtím tak bál, to je na mě asi moc geniální, protože jsem to nepochopil.(15.12.2009)

Věděl jsem o zdejším špatném hodnocení, takže jsem nic nečekal. Film mi nepřišel nijak zásadně špatný, příběh měl logiku a rozumný spád, byť šlo některé aspekty lehce předvídat. Problém jsem trochu cítil z dabingu, hlavně u menších rolí. Postava malého kluka Matyáše byla pro jistotu skoro nemluvná.(9.6.2013)

• - Rovnomenný román najúspešnejšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha vyšiel roku 2003. Jeho filmovú adaptáciu mal pôvodne realizovať režisér Filip Renč, napokon práva na sfilmovanie zakúpila talianska produkcia a snímka vznikla v produkcii talianskych spoločností Jean Vigo Italia, Medusa Film a českej In film Praha. (ash99)

• - Podle knihy českého spisovatele Michala Viewegha. (M.B)