Případ nevěrné Kláry

Prípad nevernej Kláry

Case of Unfaithful Klara, the

Itálie / Česko, 2009, 92 min

• kri.tino

Pred malou chvíľou som hodnotil "Strictly sexual," ktorému som dal jednu hviezdu, z dôvodov čiste chlapských. Zarazilo ma, že tento film, je na tom horšie. Niežeby toto nebola sračka, ale predsa, na toto sa aspoň dalo pozerať, i keď to občas stálo hodne námahy. Nula bodov - kamera, herecké výkony, réžia....scenáristovi/tke dva z desať za nie najhoršie zapletenie vzťahov. Predtým než som začal písať tento komentár, som dal 2*, opravujem, mením na 1. Keby tam bola aspoň žena ktorá by to pre chlapov spríjemnila....tak tú jednu ešte nahrabem.(4.3.2012)

• PROCESOR

Film je přístupný až od 15. let, takže kdo nevlastní občanku tak, ať se jde, vyčůrat- vyčistit zoubky- pomodlit a třeba hrát nějaký brutálně krvavý hry, protože ty by neudělaly ve Vašem nevinném charakteru tolik paseky, jako tento film. "Můžeme někoho milovat, ale ne vlastnit a je-li šťastná, tak jak taky". Hm to zní, dobře. Tomu druhému dáme tolik svobody, kolik si zaslouží, neboť je jistě odpovědný. A že žárlivost je nemoc, no i když, kdo nežárlí tak skutečně nemiluje. Tak co je vlastně na tomto snímku špatně? Úplně vše.(12.12.2015)

• Prubner

Viděl jsem už horší filmy a slyšel jsem i horší dabingy. A na rozdíl od Nestydy to má aspoň nějaký děj, začátek i konec. Ale pár věcí jsem nepochopil: Kde vzala Klára Denisovo číslo ? Proč Pavlína Němcová v Playboyi neukázala nic, když tady ukázala všechno ? A důvod toho, že se Luka "vyléčil" z žárlivosti a že Kláře odpustil nevěru, když se toho předtím tak bál, to je na mě asi moc geniální, protože jsem to nepochopil.(15.12.2009)

• insurgentes

Ital, co žije pět let v Praze a je dabovaný rodilým Čechem, houkání sirény italské záchranky hned u Jiráskova mostu, to jsou reálie tohoto béčka nebo céčka, nebo jak nazvat tenhle paskvil, co na plátně vypadá jako jeden z dílů kobry jedenáct. Vždycky jsem říkal, že Vieweghovy filmy jsou plytké jako autor sám, ale tady tomu íčka nasadili korunu, vyprázdnili zbytek obsahu a dali tomu zcela rutinní vizuální háv. Když se obsahová povrchnost spojí s řemeslnou, je to kupodivu vieweghovské více než kdykoli jindy - je to absolutní hovno. Jediné, co mě na první půlhodině (více jsem díkybohu neviděl) tohohle "filmu" rušilo, byly pražské exteriéry: připadalo mi, že někdo moje město využil jak starou šlapku. Mám od té chvíly Italy v Praze zase o něco míň rád: nevadilo mi, že tu vlastní každý druhý barák, ale vycucávat ji jako kulisy pro svoje debilismy, to jim teda jen tak neodpustim.(31.7.2011)

• Anna_F

Michal Viewegh šlápl vedle, když se rozhodl scénář svěřit někomu jinému. Kniha není tak zlá, aspoň mě zabavila na dovolené. Dovolenkové čtení. Ale film? KATASTROFA! Co je to za zpracování? Proč postrádám akci v akčních scénách a napětí v napínavých? Není co dodat, dle mého se jedná o naprostý propadák!(3.5.2012)

• - Rovnomenný román najúspešnejšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha vyšiel roku 2003. Jeho filmovú adaptáciu mal pôvodne realizovať režisér Filip Renč, napokon práva na sfilmovanie zakúpila talianska produkcia a snímka vznikla v produkcii talianskych spoločností Jean Vigo Italia, Medusa Film a českej In film Praha. (ash99)

• - Podle knihy českého spisovatele Michala Viewegha. (M.B)