Případ nevěrné Kláry je krimikomedií na téma žárlivosti a intrik. Luca (Claudio Santamaria) mladý talentovaný italský hudebník žije v Praze se svou snoubenkou Klárou (Laura Chiatti), velmi hezkou studentkou univerzity, na níž vytrvale a bláznivě žárlí. Posedlost a podezíravost přiměje Lucu najmout soukromého detektiva Denise (Iain Glen) ke sledování Kláry a nalezení důkazu případné nevěry. Denis je přitažlivý muž, mírně ironický až cynický a je zřejmým opakem Lucy. Se svou manželkou Ruth (Pavlína Němcová) udržuje velmi otevřený vztah, ve kterém se Ruth netají dobrodružstvími s jinými muži. Denis zase udržuje milostný vztah s kolegyní v detektivní agentuře Ninou (Kierston Wareing), rozvedenou matkou dvou dětí. Nešťastný Luca postupně získává Denisovy sympatie, detektiv však posléze začne podléhat kouzlu sledované Kláry. Začíná se zpronevěřovat vlastním zásadám, což může mít tragické následky. Sledování zavede hlavní hrdiny do magického prostředí italských Benátek, kde přichází nečekané finále, které potvrzuje, že ne vždy jsou všechny věci a osoby takové, jaké se nám zdají. (oficiální text distributora)

Trailer

NinadeL

Nemůžu si pomoct, ale plakát to má krásnej. Ale to je asi tak všechno. Tehdy se tomu všichni smáli, jak je to celé špatně, koprodukce nefunguje, italští herci jsou špatní, dabing trhá uši... ale po letech se ukázalo, že je to jen první krok k dalším podobně koncipovaným hitům jako Všechno nebo nic nebo Příliš osobní známost. Ta tam je vzpomínka na ty omyly Geislerové z přelomu milénia, špatné filmy se točí a budou točit dál. ()

Smok

Ako tak čítam komenty, Michal Viewegh sa asi veľkej obľube u susedov neteší... Ja zase nemám rád lacné telenovely a odporné soft porno snímky, ktoré človeka nevzrušia, ale zhnusia. Normálne ma to stálo námahu, tento taliansky paškvil dopozerať, takže suma sumárum jedna hviezda pre Kláru a vlastne ani neviem za čo. ()

Pepinec

Ten samý den, kdy jsem měl možnost shlédnout ´toto´, zavadil jsem zrakem o článek, v němž si Michael Viewegh stěžoval na to, že není spokojený s filmovým zpracováním svého díla. Po projekci musím uznat, že má právo být rozladěný. Jelikož to, co jsem viděl, hraničilo s výsměchem všem lidem, kteří se zajímají o filmový svět, divactvo nevyjímaje. Na druhé straně mince se pak ale zračí otázka, jestli vůbec bylo v silách filmařů vyždímat z tohoto materiálu více. Buď jak buď, výsledek je dosti špatný. Nemám totiž pocit, že by Případ nevěrné Kláry měla být tragikomediální fraška parodizující sebe samotnou. Vše je navíc podpořeno dabingem, jehož úroveň by se dala na stupnici od jedné do deseti, kde jednička patří dokonalému a desítka znamená naprostý průšvih, označit dvacítkou. Co víc dodat? U Románu pro ženy jsem usnul, u Případu nevěrné Kláry jsem se místama dusil smíchy. Slavnostně slibuji, že příště si saprlotsky rozmyslím, jestli si sednu před plátno, na kterém se bude promítat cokoli, co by bylo spojené se jménem Michaela Viewegha. Šmankote, snad není tak šílená i knížka?!? ()

paascha odpad!

První nutkání to vypnout přišlo už při úvodních titulcích, poslední cca 10 minut potom. Takže jsem to neviděl ani zdaleka celé, ale i ten kousek mi stačil. Shit o hnusných lidech, který si hraje na umění jen proto, že je točený v Praze. makarón ať si točí o mafii nebo o pizze, ale ne o nás, to nejde. ()

castor

Když bych měl porovnávat s jinými ryze českými dítky za poslední roky (Bestiář, Panic je nanic, Jak se krotí krokodýli, Experti), tak mi z toho Klára nevychází tak úplně tragicky, jak mnozí píšou a vědátorsky líčí. Jasně, schází jí lehkost, vtip, nápad.. a neustále se bere smrtelně vážně.. ale leccos tu překvapivě funguje. * až **.. ()

• Rovnomenný román najúspešnejšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha vyšiel roku 2003. Jeho filmovú adaptáciu mal pôvodne realizovať režisér Filip Renč, napokon práva na sfilmovanie zakúpila talianska produkcia a snímka vznikla v produkcii talianskych spoločností Jean Vigo Italia, Medusa Film a českej In film Praha. (ash99)
  • Natáčelo se v Praze a v Benátkách. (SONY_)
  • Podle knihy českého spisovatele Michala Viewegha. (M.B)