Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Případ nevěrné Kláry je krimikomedií na téma žárlivosti a intrik. Luca (Claudio Santamaria) mladý talentovaný italský hudebník žije v Praze se svou snoubenkou Klárou (Laura Chiatti), velmi hezkou studentkou univerzity, na níž vytrvale a bláznivě žárlí. Posedlost a podezíravost přiměje Lucu najmout soukromého detektiva Denise (Iain Glen) ke sledování Kláry a nalezení důkazu případné nevěry. Denis je přitažlivý muž, mírně ironický až cynický a je zřejmým opakem Lucy. Se svou manželkou Ruth (Pavlína Němcová) udržuje velmi otevřený vztah, ve kterém se Ruth netají dobrodružstvími s jinými muži. Denis zase udržuje milostný vztah s kolegyní v detektivní agentuře Ninou (Kierston Wareing), rozvedenou matkou dvou dětí. Nešťastný Luca postupně získává Denisovy sympatie, detektiv však posléze začne podléhat kouzlu sledované Kláry. Začíná se zpronevěřovat vlastním zásadám, což může mít tragické následky. Sledování zavede hlavní hrdiny do magického prostředí italských Benátek, kde přichází nečekané finále, které potvrzuje, že ne vždy jsou všechny věci a osoby takové, jaké se nám zdají. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (120)

LencaN odpad!

všechny recenze uživatele

Viewegh není můj oblíbenec, nepoznám jeho tvůrčí rukopis, takže nejsem schopna porovnat nakolik film kopíruje knihu, ale film nestál za nic. Snahu o komedii prostřednictvím rádoby humorné hudby vystřídá scénka, která spíš zapadá do kriminálky. Pro tohle mám jediný výraz - spatlanina. Odbočka, která se týkala malého hudebně nadaného Matyáše byla k čemu? K ničemu, žádná pointa, nic. Celý příběh je založený na paranoidním žárlení jednoho Itala žijícího v Praze, do toho nám film ještě předkládá životní zápletky zaměstnanců soukromé detektivní kanceláře. Jestli se film má hodnotit podle toho, kolikrát jsme viděli obsah dámských podprsenek v laciných záběrech, tak by to pár hvězd zaručeně bylo, ale pokud máme hodnotit objektivně a nezaujatě... pardon, ale tohle je odpad! Bylo to taaaaak strašně nudné. Lituju, že jsem se na to vůbec dívala. ()

insurgentes odpad!

všechny recenze uživatele

Ital, co žije pět let v Praze a je dabovaný rodilým Čechem, houkání sirény italské záchranky hned u Jiráskova mostu, to jsou reálie tohoto béčka nebo céčka, nebo jak nazvat tenhle paskvil, co na plátně vypadá jako jeden z dílů kobry jedenáct. Vždycky jsem říkal, že Vieweghovy filmy jsou plytké jako autor sám, ale tady tomu íčka nasadili korunu, vyprázdnili zbytek obsahu a dali tomu zcela rutinní vizuální háv. Když se obsahová povrchnost spojí s řemeslnou, je to kupodivu vieweghovské více než kdykoli jindy - je to absolutní hovno. Jediné, co mě na první půlhodině (více jsem díkybohu neviděl) tohohle "filmu" rušilo, byly pražské exteriéry: připadalo mi, že někdo moje město využil jak starou šlapku. Mám od té chvíly Italy v Praze zase o něco míň rád: nevadilo mi, že tu vlastní každý druhý barák, ale vycucávat ji jako kulisy pro svoje debilismy, to jim teda jen tak neodpustim. ()

Reklama

Lancer 

všechny recenze uživatele

Není to úplně nekoukatelný. Bohužel ani příliš zapamatovatelný... prostě docela obyčejný Wievegh, spíše horší než lepší. Někomu s nízkými nároky může přijít vhod pár italských tváří, vcelku svěží zahraniční režie a nakonec i zápletka motající se kolem nevěry a jedné detektivní kanceláře. Ale o detektivku fakt nejde! ()

Šošia odpad!

všechny recenze uživatele

Vrchol nevkusu a demence doprovázený totálně idiotskými průpovídkami a předvídaleností děje (byl-li tam vůbec nějaký). Uši trhající dabing pak vytáhl i z těch erotických scén veškeré kouzlo, takže film bych doporučila tak 13-letých teenagerkám, které omrzelo bravíčko a chtějí se podívat na své vůbec první "porno", které ve stylu Holywoodu končí svatbou. Takže je ani nezklame :). Kdybych se ovšem dočkala hezčích chlapů (vyjma Šimůnka, to kusanec, ale na erotice se tam bohužel nepodílí) a trošku rafinovanějších scén, tak bych hodnotila asi jinak - leč skutek utek. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale plakát to má krásnej. Ale to je asi tak všechno. Tehdy se tomu všichni smáli, jak je to celé špatně, koprodukce nefunguje, italští herci jsou špatní, dabing trhá uši... ale po letech se ukázalo, že je to jen první krok k dalším podobně koncipovaným hitům jako Všechno nebo nic nebo Příliš osobní známost. Ta tam je vzpomínka na ty omyly Geislerové z přelomu milénia, špatné filmy se točí a budou točit dál. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (4)

  • Rovnomenný román najúspešnejšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha vyšiel roku 2003. Jeho filmovú adaptáciu mal pôvodne realizovať režisér Filip Renč, napokon práva na sfilmovanie zakúpila talianska produkcia a snímka vznikla v produkcii talianskych spoločností Jean Vigo Italia, Medusa Film a českej In film Praha. (ash99)
  • Podle knihy českého spisovatele Michala Viewegha. (M.B)
  • Natáčelo se v Praze a v Benátkách. (SONY_)

Reklama

Reklama