Případ nevěrné Kláry

Prípad nevernej Kláry

Case of Unfaithful Klara, the

Itálie / Česko, 2009, 92 min

• bratr_jezek

Možná se herci chtěli podívat do Itálie, možná jim tam někdo slíbil velkou finanční injekci a vznikl...co vlastně vzniklo? Erotický film to není, protože v tomto podání není erotika nějaká vzrušující či překvapující. Detektivka to taky není, protože to by musel film udržovat napětí a ne se sypat jako domeček z karet. Komedie - jestli se někdo smál, tak já úlevou při závěrečných titulcích.(24.8.2012)

• Elegnor

Drama? Ha, tak to těžko. Porno? Spíš. Nebo možná erotický film.. Příběhy od Viewegha mi přijdou strašně šablonovitý, což mi vytvořilo jistou averzi, která mě ovšem chrání při sledování takovýhle snímků před zblbnutím.. Neviděl jsem žádný herecký výkon hodný vyzvednutí, snímek jsem navíc shlédl v angličtině, která byla tak nepřirozená, až to bolí. Rád bych dal alespoň 1 hvězdu za sympatické obsazení, ale prostě nemůžu.. Nemůžu.. Kdybych chtěl hodinu a půl koukat na sračky, tak jezdim s hovnocucem..(28.9.2009)

• Olík

Asi někde přibližně u Nestydy se začínám bát každého dalšího filmu podle knihy našeho nejprodávanějšího spisovatele Michala Viewegha. Dle jeho námětu zde máte zdařilé počiny (Báječná léta pod psa), průměrné (Výchova dívek v Čechách) i vyloženě slabé (Andělé všedního dne). Navíc jako „bonus“ za to, že jsme celý rok zlobili rodiče a nepouštěli seniory sednout v prostředcích hromadné dopravy, tu ještě máme kategorii „počiny Italské“. A to mi kámo věř, to fakt nechceš!!!!!!!(30.5.2018)

• maverick10

Vieweg pro me vzdycky zustane naprosto nezajimavym nametem. To bych radeji natocil film o tom jak v lese skakaji veverky z vetve na vetev. Navic italove tomuto snimku dali punc rakouskeho-italskeho priblbleho televizniho serialu typu Doktor z hor. A co je nejhorsi?? Scenar .... duchaplnejsi dialogy jsem cetl v podchodu na Míráku.(11.6.2009)

• castor

Když bych měl porovnávat s jinými ryze českými dítky za poslední roky (Bestiář, Panic je nanic, Jak se krotí krokodýli, Experti), tak mi z toho Klára nevychází tak úplně tragicky, jak mnozí píšou a vědátorsky líčí. Jasně, schází jí lehkost, vtip, nápad.. a neustále se bere smrtelně vážně.. ale leccos tu překvapivě funguje. * až **..(9.12.2010)

• - Rovnomenný román najúspešnejšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha vyšiel roku 2003. Jeho filmovú adaptáciu mal pôvodne realizovať režisér Filip Renč, napokon práva na sfilmovanie zakúpila talianska produkcia a snímka vznikla v produkcii talianskych spoločností Jean Vigo Italia, Medusa Film a českej In film Praha. (ash99)

• - Podle knihy českého spisovatele Michala Viewegha. (M.B)