Případ nevěrné Kláry

Prípad nevernej Kláry

Case of Unfaithful Klara, the

Itálie / Česko, 2009, 92 min

• kri.tino

Pred malou chvíľou som hodnotil "Strictly sexual," ktorému som dal jednu hviezdu, z dôvodov čiste chlapských. Zarazilo ma, že tento film, je na tom horšie. Niežeby toto nebola sračka, ale predsa, na toto sa aspoň dalo pozerať, i keď to občas stálo hodne námahy. Nula bodov - kamera, herecké výkony, réžia....scenáristovi/tke dva z desať za nie najhoršie zapletenie vzťahov. Predtým než som začal písať tento komentár, som dal 2*, opravujem, mením na 1. Keby tam bola aspoň žena ktorá by to pre chlapov spríjemnila....tak tú jednu ešte nahrabem.(4.3.2012)

Tak tomuhle přehnaně nízkému hodnocení nerozumím. Vieweghovy knihy jsem nečetla, ale filmy na mě působí zvláštně rozporuplně. Na jednu stranu jsou vtipné a dá se na ně normálně koukat, na druhou stranu jsou o ničem a jedno zhlédnutí mi bohatě stačí... "Případ nevěrné Kláry" je zábavná (a v rámci možností i inteligentní) podívaná s neokoukanými herci, kteří se na své role vyloženě hodí (dabing se podezřele podařil!!!). A i když nejspíš od začátku čekáte, jak to všechno vlastně skončí, nepřipadá v úvahu, abyste film nedokoukali. Btw... Závěrečná písnička od Lucky má šmrnc.;-) 3,5*(13.6.2009)

• bratr_jezek

Možná se herci chtěli podívat do Itálie, možná jim tam někdo slíbil velkou finanční injekci a vznikl...co vlastně vzniklo? Erotický film to není, protože v tomto podání není erotika nějaká vzrušující či překvapující. Detektivka to taky není, protože to by musel film udržovat napětí a ne se sypat jako domeček z karet. Komedie - jestli se někdo smál, tak já úlevou při závěrečných titulcích.(24.8.2012)

• Olík

Asi někde přibližně u Nestydy se začínám bát každého dalšího filmu podle knihy našeho nejprodávanějšího spisovatele Michala Viewegha. Dle jeho námětu zde máte zdařilé počiny (Báječná léta pod psa), průměrné (Výchova dívek v Čechách) i vyloženě slabé (Andělé všedního dne). Navíc jako „bonus“ za to, že jsme celý rok zlobili rodiče a nepouštěli seniory sednout v prostředcích hromadné dopravy, tu ještě máme kategorii „počiny Italské“. A to mi kámo věř, to fakt nechceš!!!!!!!(30.5.2018)

,,Kláro, jak to s tebou vypadá od půl devátý do osmi ráno..." Ačkoli jsem tuto knihu doposud nečetl, film hodnotím třemi. Celkem jsem zaskočen hodnocením, protože si nemyslím, že to je zas taková hrůza. Když pominu dabing, tak se mi film celkem líbil. Chorobná žárlivost mezi námi je. U takového člověka se dá očekávat nepochopitelné chování, čímž bych chtěl reagovat na některé komentáře níže, které se nad tím pozastavují. Nesympatičtí herci? Takže pokud není ve filmu obsazen Tom Cruise nebo Megan Fox, okamžitě hvězdy při hodnocení dolů? Michal Viewegh má pro mě zajímavý styl psaní a vybírá si neobvyklá témata, což se může pak podepsat i na filmovém zpracování, které se prostě někdy nemusí povést. Neříkám, že to byla superní podívaná, ale summa summarum 3! A některé komentáře se mi zdají trapné...(27.12.2012)

• - Rovnomenný román najúspešnejšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha vyšiel roku 2003. Jeho filmovú adaptáciu mal pôvodne realizovať režisér Filip Renč, napokon práva na sfilmovanie zakúpila talianska produkcia a snímka vznikla v produkcii talianskych spoločností Jean Vigo Italia, Medusa Film a českej In film Praha. (ash99)

• - Podle knihy českého spisovatele Michala Viewegha. (M.B)