Případ nevěrné Kláry je krimikomedií na téma žárlivosti a intrik. Luca (Claudio Santamaria) mladý talentovaný italský hudebník žije v Praze se svou snoubenkou Klárou (Laura Chiatti), velmi hezkou studentkou univerzity, na níž vytrvale a bláznivě žárlí. Posedlost a podezíravost přiměje Lucu najmout soukromého detektiva Denise (Iain Glen) ke sledování Kláry a nalezení důkazu případné nevěry. Denis je přitažlivý muž, mírně ironický až cynický a je zřejmým opakem Lucy. Se svou manželkou Ruth (Pavlína Němcová) udržuje velmi otevřený vztah, ve kterém se Ruth netají dobrodružstvími s jinými muži. Denis zase udržuje milostný vztah s kolegyní v detektivní agentuře Ninou (Kierston Wareing), rozvedenou matkou dvou dětí. Nešťastný Luca postupně získává Denisovy sympatie, detektiv však posléze začne podléhat kouzlu sledované Kláry. Začíná se zpronevěřovat vlastním zásadám, což může mít tragické následky. Sledování zavede hlavní hrdiny do magického prostředí italských Benátek, kde přichází nečekané finále, které potvrzuje, že ne vždy jsou všechny věci a osoby takové, jaké se nám zdají. (oficiální text distributora)

Trailer

M.i.k.e odpad!

už dlouho sem neviděl takhle špatný film se takovou spoustou opravdu nesympatických postav (hlavně pro postavu Luky je hodnocení odpad ještě velmi mírné).Co víc o erotice tu nemůže být řeč a v konkurenci s klárou tak hravě obstojí prakticky libovolný sobotní erotický film na Nově,jelikož dialogy a příběh sou zhruba na stejné úrovni a erotika tam je o třidu výš...jestli je takto pitomá i Vieweghova kniha,tak to opravdu potěš koště... ()

Pepinec

Ten samý den, kdy jsem měl možnost shlédnout ´toto´, zavadil jsem zrakem o článek, v němž si Michael Viewegh stěžoval na to, že není spokojený s filmovým zpracováním svého díla. Po projekci musím uznat, že má právo být rozladěný. Jelikož to, co jsem viděl, hraničilo s výsměchem všem lidem, kteří se zajímají o filmový svět, divactvo nevyjímaje. Na druhé straně mince se pak ale zračí otázka, jestli vůbec bylo v silách filmařů vyždímat z tohoto materiálu více. Buď jak buď, výsledek je dosti špatný. Nemám totiž pocit, že by Případ nevěrné Kláry měla být tragikomediální fraška parodizující sebe samotnou. Vše je navíc podpořeno dabingem, jehož úroveň by se dala na stupnici od jedné do deseti, kde jednička patří dokonalému a desítka znamená naprostý průšvih, označit dvacítkou. Co víc dodat? U Románu pro ženy jsem usnul, u Případu nevěrné Kláry jsem se místama dusil smíchy. Slavnostně slibuji, že příště si saprlotsky rozmyslím, jestli si sednu před plátno, na kterém se bude promítat cokoli, co by bylo spojené se jménem Michaela Viewegha. Šmankote, snad není tak šílená i knížka?!? ()

NinadeL

Nemůžu si pomoct, ale plakát to má krásnej. Ale to je asi tak všechno. Tehdy se tomu všichni smáli, jak je to celé špatně, koprodukce nefunguje, italští herci jsou špatní, dabing trhá uši... ale po letech se ukázalo, že je to jen první krok k dalším podobně koncipovaným hitům jako Všechno nebo nic nebo Příliš osobní známost. Ta tam je vzpomínka na ty omyly Geislerové z přelomu milénia, špatné filmy se točí a budou točit dál. ()

Lancer

Není to úplně nekoukatelný. Bohužel ani příliš zapamatovatelný... prostě docela obyčejný Wievegh, spíše horší než lepší. Někomu s nízkými nároky může přijít vhod pár italských tváří, vcelku svěží zahraniční režie a nakonec i zápletka motající se kolem nevěry a jedné detektivní kanceláře. Ale o detektivku fakt nejde! ()

Olík

Asi někde přibližně u Nestydy se začínám bát každého dalšího filmu podle knihy našeho nejprodávanějšího spisovatele Michala Viewegha. Dle jeho námětu zde máte zdařilé počiny (Báječná léta pod psa), průměrné (Výchova dívek v Čechách) i vyloženě slabé (Andělé všedního dne). Navíc jako „bonus“ za to, že jsme celý rok zlobili rodiče a nepouštěli seniory sednout v prostředcích hromadné dopravy, tu ještě máme kategorii „počiny Italské“. A to mi kámo věř, to fakt nechceš!!!!!!! ()

• Natáčelo se v Praze a v Benátkách. (SONY_)
  • Rovnomenný román najúspešnejšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha vyšiel roku 2003. Jeho filmovú adaptáciu mal pôvodne realizovať režisér Filip Renč, napokon práva na sfilmovanie zakúpila talianska produkcia a snímka vznikla v produkcii talianskych spoločností Jean Vigo Italia, Medusa Film a českej In film Praha. (ash99)
  • Podle knihy českého spisovatele Michala Viewegha. (M.B)