Případ nevěrné Kláry

• slovenský

Prípad nevernej Kláry

Case of Unfaithful Klara, the

Itálie / Česko, 2009, 92 min

Tak tomuhle přehnaně nízkému hodnocení nerozumím. Vieweghovy knihy jsem nečetla, ale filmy na mě působí zvláštně rozporuplně. Na jednu stranu jsou vtipné a dá se na ně normálně koukat, na druhou stranu jsou o ničem a jedno zhlédnutí mi bohatě stačí... "Případ nevěrné Kláry" je zábavná (a v rámci možností i inteligentní) podívaná s neokoukanými herci, kteří se na své role vyloženě hodí (dabing se podezřele podařil!!!). A i když nejspíš od začátku čekáte, jak to všechno vlastně skončí, nepřipadá v úvahu, abyste film nedokoukali. Btw... Závěrečná písnička od Lucky má šmrnc.;-) 3,5*(13.6.2009)

• ecceHOMMO

Láska -- žiarlivosť -- hádka -- hnev --nevera -- láska. Absurdné konanie niekedy dovádza ľudí k absurdným činom ( či už tých ktorý boli absurdný na začiatku , alebo tých ktorých sa tie činy dotýkajú).(24.11.2009)

• NinadeL

Nemůžu si pomoct, ale plakát to má krásnej. Ale nejlegračnější na tom je, že je to podobně marná televizní záležitost jako ty jiné koprodukční omyly, které například Aňa točila kolem roku 2000.(21.10.2010)

• honajz

Podle románu Michala Viewegha vznikl tentokrát zahraniční přepis jeho knihy, bohužel se ale dá zařadit maximálně jako italské soft porno. Přiznávám na rovinu, že knížku jsem nečetl. Viewegha holt moc nemusím. Ale docela bych věřil té bulvárnosti a lacinosti, která čiší z filmového zpracování, že je podstatou i románu. Na nové škole začínající učitel hudby, původem z Itálie a vlasy připomínající samotného Viewegha má podezření, že jeho dívka ho podvádí a najme si detektiva. Detektiv posléze kouzlu jeho dívky podlehne a do té doby "čistá" "zhřeší". A učitel podezírá zase někoho jiného... To je vskutku celá dějová osnova. O záporech tohoto filmu se psalo všude. Po 13 minutách jsem poprvé film vypnul, jak mi lezl na nervy. Onen šílený a neuvěřitelný a neuvěřitelně zmršený český dabing tahá za uši v každé scéně, nejvíc pak ve škole u dítek. Pak jsem zahlédl scénu uličního koncertu u veřejných hajzlíků Národního divadla, a to mi také nedodalo. Protože všechny hlavní hrdinky jsou blondýny a podobné typy, netušil jsem za chvíli, která je která, protože byly hodně lehce zaměnitelné. Velmi brzy se objevilo i soft porno, tedy celá nahá těla, ale hambaté části nebyly ukázány v akci. A pak už člověk jen klade vedle sebe všechny ty nelogičnosti - učitel hudby má luxusní byt s výhledem na Hradčany a Vltavu, moderní vědkyně jsou blonďaté sexbomby, avšak s brýlemi na očích, když už geniální kluk, tak svým způsobem autista... Jedna hloupost za druhou, mnohé vyplývající z totální neznalosti skutečného českého prostředí, nikoliv kulis, se kupí, a s každou další je snímek nechutnější a méně stravitelnější. Dokoukal jsem jej asi na čtvrtý pokus, posléze už s rychloposuvem... Říkal jsem si, že některé scény nejsou špatné, některá moudra i mají něco do sebe. Ale jako celek jde o tak kýčovitou slátaninu, že si i nadále nechám zkazit žaludek raději jídlem z McDonaldu.(12.11.2009)

• paascha

První nutkání to vypnout přišlo už při úvodních titulcích, poslední cca 10 minut potom. Takže jsem to neviděl ani zdaleka celé, ale i ten kousek mi stačil. Shit o hnusných lidech, který si hraje na umění jen proto, že je točený v Praze. makarón ať si točí o mafii nebo o pizze, ale ne o nás, to nejde.(14.12.2009)

• - Rovnomenný román najúspešnejšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha vyšiel roku 2003. Jeho filmovú adaptáciu mal pôvodne realizovať režisér Filip Renč, napokon práva na sfilmovanie zakúpila talianska produkcia a snímka vznikla v produkcii talianskych spoločností Jean Vigo Italia, Medusa Film a českej In film Praha. (ash99)

• - Podle knihy českého spisovatele Michala Viewegha. (M.B)