Případ nevěrné Kláry

Prípad nevernej Kláry

Case of Unfaithful Klara, the

Itálie / Česko, 2009, 92 min

• Olík

Asi někde přibližně u Nestydy se začínám bát každého dalšího filmu podle knihy našeho nejprodávanějšího spisovatele Michala Viewegha. Dle jeho námětu zde máte zdařilé počiny (Báječná léta pod psa), průměrné (Výchova dívek v Čechách) i vyloženě slabé (Andělé všedního dne). Navíc jako „bonus“ za to, že jsme celý rok zlobili rodiče a nepouštěli seniory sednout v prostředcích hromadné dopravy, tu ještě máme kategorii „počiny Italské“. A to mi kámo věř, to fakt nechceš!!!!!!!(30.5.2018)

• Apeiron71

Český film bez českých herců(vlastně jeden tam je- Miroslav Šimůnek).Celá zápletka je o tom ,že jeden ital podezřívá svoji partnerku z nevěry a tak se obrátí na jakousi agenturu.Majitel agentury je taky nevěrný,jeho žena taky,takže vlastně všichni jsou si navzájem nevěrní....Zatím nejhorší film podle Viewegha...(19.11.2009)

• Hanys_

No tady se to zase hemží samými odpady...V rámci možností dost příjemný filmík o posedlosti žárlivostí. V hlavní roli charismatický Ian Glen (kdyby ho hrál čech tak jedině Vašut) a 3 krásné holky (Laura Chiatti na to má dokonce diplom). Na Viewegha prostě docela překvapení - ikdyž hlavní zásluhu na tom mají jednoznačně italští tvůrci. 4/10(28.12.2009)

Zase taková hrůza, jak se zde někteří snaží líči, to není. Naopak v porovnání s některými ryze českými výtvory film dost dobře obstojí s tříhězdičkovým hodnocením. Hlavní slabinou filmu jsou nesympatičtí herci v hlavních mužských rolích, občas trochu nelogické chování hlavních postav a v neposlední řadě také obraz Prahy, která je v tomto filmu prezentována přesně tak, jak ji vidí zahraničtí turisté, ale se skutečnou Prahou a jejími obyvateli má velmi málo společného.(28.8.2010)

• insurgentes

Ital, co žije pět let v Praze a je dabovaný rodilým Čechem, houkání sirény italské záchranky hned u Jiráskova mostu, to jsou reálie tohoto béčka nebo céčka, nebo jak nazvat tenhle paskvil, co na plátně vypadá jako jeden z dílů kobry jedenáct. Vždycky jsem říkal, že Vieweghovy filmy jsou plytké jako autor sám, ale tady tomu íčka nasadili korunu, vyprázdnili zbytek obsahu a dali tomu zcela rutinní vizuální háv. Když se obsahová povrchnost spojí s řemeslnou, je to kupodivu vieweghovské více než kdykoli jindy - je to absolutní hovno. Jediné, co mě na první půlhodině (více jsem díkybohu neviděl) tohohle "filmu" rušilo, byly pražské exteriéry: připadalo mi, že někdo moje město využil jak starou šlapku. Mám od té chvíly Italy v Praze zase o něco míň rád: nevadilo mi, že tu vlastní každý druhý barák, ale vycucávat ji jako kulisy pro svoje debilismy, to jim teda jen tak neodpustim.(31.7.2011)

• - Rovnomenný román najúspešnejšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha vyšiel roku 2003. Jeho filmovú adaptáciu mal pôvodne realizovať režisér Filip Renč, napokon práva na sfilmovanie zakúpila talianska produkcia a snímka vznikla v produkcii talianskych spoločností Jean Vigo Italia, Medusa Film a českej In film Praha. (ash99)

• - Podle knihy českého spisovatele Michala Viewegha. (M.B)