Případ nevěrné Kláry

• slovenský

Prípad nevernej Kláry

Case of Unfaithful Klara, the

Itálie / Česko, 2009, 92 min

Věděl jsem o zdejším špatném hodnocení, takže jsem nic nečekal. Film mi nepřišel nijak zásadně špatný, příběh měl logiku a rozumný spád, byť šlo některé aspekty lehce předvídat. Problém jsem trochu cítil z dabingu, hlavně u menších rolí. Postava malého kluka Matyáše byla pro jistotu skoro nemluvná.(9.6.2013)

• Pepinec

Ten samý den, kdy jsem měl možnost shlédnout ´toto´, zavadil jsem zrakem o článek, v němž si Michael Viewegh stěžoval na to, že není spokojený s filmovým zpracováním svého díla. Po projekci musím uznat, že má právo být rozladěný. Jelikož to, co jsem viděl, hraničilo s výsměchem všem lidem, kteří se zajímají o filmový svět, divactvo nevyjímaje. Na druhé straně mince se pak ale zračí otázka, jestli vůbec bylo v silách filmařů vyždímat z tohoto materiálu více. Buď jak buď, výsledek je dosti špatný. Nemám totiž pocit, že by Případ nevěrné Kláry měla být tragikomediální fraška parodizující sebe samotnou. Vše je navíc podpořeno dabingem, jehož úroveň by se dala na stupnici od jedné do deseti, kde jednička patří dokonalému a desítka znamená naprostý průšvih, označit dvacítkou. Co víc dodat? U Románu pro ženy jsem usnul, u Případu nevěrné Kláry jsem se místama dusil smíchy. Slavnostně slibuji, že příště si saprlotsky rozmyslím, jestli si sednu před plátno, na kterém se bude promítat cokoli, co by bylo spojené se jménem Michaela Viewegha. Šmankote, snad není tak šílená i knížka?!?(13.6.2009)

• Lancer

Není to úplně nekoukatelný. Bohužel ani příliš zapamatovatelný... prostě docela obyčejný Wievegh, spíše horší než lepší. Někomu s nízkými nároky může přijít vhod pár italských tváří, vcelku svěží zahraniční režie a nakonec i zápletka motající se kolem nevěry a jedné detektivní kanceláře. Ale o detektivku fakt nejde!(19.6.2009)

• Rynn86

Tohle jsem neměla vidět, vážně ne. Vieweghovu tvorbu znám komplet, knížky se mi tak v polovině případů líbí. Tohle nemá ale s knihou, která podle mě patří mezi jeho lepší, nic moc společného. Ano, hlavní linie příběhu (tj soukromý detektiv, klient a nevěrná ženská), ta odpovídá. Zbytek? Co to s tim proboha udělali? Kdyby alespoň film samotný za něco stál (i kdyby předloze neodpovídal) - jenže to se nestalo. Mizerný, 1 hvězdička a už nikdy víc.(2.1.2013)

• maverick10

Vieweg pro me vzdycky zustane naprosto nezajimavym nametem. To bych radeji natocil film o tom jak v lese skakaji veverky z vetve na vetev. Navic italove tomuto snimku dali punc rakouskeho-italskeho priblbleho televizniho serialu typu Doktor z hor. A co je nejhorsi?? Scenar .... duchaplnejsi dialogy jsem cetl v podchodu na Míráku.(11.6.2009)

• - Rovnomenný román najúspešnejšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha vyšiel roku 2003. Jeho filmovú adaptáciu mal pôvodne realizovať režisér Filip Renč, napokon práva na sfilmovanie zakúpila talianska produkcia a snímka vznikla v produkcii talianskych spoločností Jean Vigo Italia, Medusa Film a českej In film Praha. (ash99)

• - Podle knihy českého spisovatele Michala Viewegha. (M.B)