Veterán (TV film)

Sidney J. Furie

Scénografie:

Jonathan Dueck
  • Campbell

A jéje tady jsem se trochu spálil, Křest ohněm od režiséra jsem si užil a prostě se mi líbil, tak jsem čekal něco podobného ale bohužel. Ve filmu se prakticky jen kecá. Jediná věc co tohle zachraňuje na 2* je té trochu akce a Ironside s Dienem(Casper je prostě sympaťák). Ale jinak bída s nouzí. Jsem ještě zvědavej na 4 jezdce.(27.3.2011)

Trochu Furieho podezřívám, že má někde věšteckou kouli nebo umí číst budoucnost z logru kafe, ale aby někdo tak krásně charakterizoval Baracka Huseina Obamu tři roky před jeho prezidentskou inaugurací - to je opravdu gól. Kdyby to šlo, dal bych těch nesmyslnejch hvězd klidně bambilion. Sice se nejedná o jungiánskou synchronicitu, ale má to k ní hrdě nakročené. Zároveň hodnocení ostatních hodnitelů na ČSFD poměrně neomylně signalizuje, jaká se tu slézá squadra azzura.(2.2.2014)

• SOLOM.

Moc nadšený jsem z tohoto snímku nebyl. Rozhodně jsem od něj čekal mnohem víc. Finální rozuzlení mě ani moc nepřekvapilo, ale zbytečné natahování a všudy přítomná nuda mě hodně štvala. Když už se film začal rozjíždět, tak to zase tvůrci uťali a bylo po zábavě.(16.6.2010)

• Malarkey

Všichni sedí u kulatého stolu a povídají si, jaké to za války bylo. Války moc není a tak tomu dám jednu hvězdičku, protože u kulatého stolu si dovolím posadit jen krále Artuše, tihle veteráni ať si se svými báchorkami vytřou prdel.(12.10.2009)

• TO

Film zachycuje vypjatý rozhovor dvou bývalých vojáků o 30 let starých událostech ve Vietnamu. Samotné záběry z války zabírají asi polovinu filmu. V této části dominuje Casper Van Dien, který podává svůj standardní herecký výkon, v části ze současnosti pak Michael Ironside. Vládní vyšetřovatelku sledující onen rozhovor ztvárnila Ally Sheedy, jenž už rozhodně není tím roztomilým stvořením z Breakfast Clubu, Válečných her nebo Čísla 5 žije, ale můj obdiv neztrácí. Nějak výjimečně vzrušující film to tedy není, ale úplně nezajímavý také ne. Některé části jsou méně poutavé, jiné více, jako třeba závěrečná konfrontace. Úroveň válečných scén je stěží průměrná, ale jelikož se jedná prvořadě o komorní drama je dostačující a svůj účel splňuje.(23.10.2006)

• - Vo filme sú použité a nepoužité zábery z filmu Návrat do pekla. V amerických filmoch nijaká zvláštnosť, kúpiť zábery je lacnejšie, ako ich natočiť. (andykovac)