Nový svět

Nuovomondo

Golden Door, The

Drama / Romantický / Historický

Itálie / Francie, 2006, 112 min

Z chudého sicilského venkova přes oceán do vysněné a bohatstvím oplývající Ameriky. Nebo spíš na Ellis Island, kde se rozhodovalo, kdo se stane Američanem, a kdo pojede zpátky domů. Jedna z těch oblastí, které se americká kinematografie kupodivu vyhýbá. Výborná kamera, přesvědčiví herci, povedený film (70%).(2.10.2014)

• bouncer

Jeden z nejnudnějších filmů, který jsem viděl. Radši jsem se dvakrát ujistil, jestli to je stejný, jaký tu hodnotí ostatní. Netvrdím, že film nemá svou hloubku a autentičnost, ale přes dlouhé, uspávající a nicneříkající záběry, které tvoří většinu filmu, si jich nevšimnete. Takovýto artový styl už je pro mě za hranicí únosti... Už dloho jsem u filmu neusínal, ale Nuovomondo působí lépe než jakékoliv prášky... Líbila se mi ale hudba, která nemá chybu.(13.4.2009)

Při náhodném přepínání kanálů jsem dnes narazil na tento film, který mě po několika minutách tak zaujal, že jsem ho v němém úžasu dokoukal až do konce. Miluji totiž filmy, které si na nic nehrají a ukazují život a jeho problémy v plné "nahotě", což mě zde bylo na 100% dopřáno. Úžasná ukázka víry a touhy po lepším životě naznačená v symbolických obrazech, to vše se prolínající s občas až drsnou realitou všedního života, mě na chvíli naplnila novou sílou a životním entusiasmem. I z tohoto důvodu stálo za to tento snímek shlédnout. Hloubavým povahám ho mohu určitě doporučit. Zasloužené 4 * .(6.10.2013)

Filmová poezie s božskou Charlotte Gainsbourg. Navíc okořeněno zajímavým vizuálem, který nepostrádá originalitu, ale i decentnost, takže nepůsobí nijak rušivě. Plus zajímavé uchopení příběhu o přistěhovalcích, kteří plni snů a očekávání dorazí do své nové "Země zaslíbené", která však zase tak přívětivá a dokonalá není...(27.9.2009)

• dr.fish

Oceňuji snahu o rekostrukci tehdejší doby. Ve filmu lze vidět jaký druh lidí nejvíce vycestovával do Ameriky, jaké byly jejich představy a sny, způsob jakým cestovali a podmínky v nichž na lodi byli. Bohužel způsob vyprávění mi naprosto nevyhovoval, jelikož film byl naprosto o ničem a tvůrcům se nepodařilo krom prostředí vymyslet vůbec nic. Takže dobrej film to ani náhodou není, nanejvýš průměrnej dokument. 40%(29.12.2012)