Reklama

Reklama

VOD (1)

Salvatore je prostý muž, se kterým se život nemazlí. Jednoho dne ho ale osvítila nevšední vize o zemi blahobytu. Tak jako mnoho dalších teď za sebou zanechá domovinu a vydává se na neuvěřitelnou cestu. Na lodi potkává záhadnou ženu a zjišťují, že oba sní o lepším životě. Společně sdílejí dobrodružství, vedoucí do nového světa, který navždy změní jejich životy. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (36)

edie sedgwic 

všechny recenze uživatele

Moje srdiecko vzblklo tym zahadnym plamenom, ktory sa objavuje len v pripade, ked si pozriem film a poviem si, tak toto bolo to prave orechove. Niektore komentare vystrihaju pred nudou, ja som ziadnu nepostrehla. Tento film bol presne to, co som potrebovala a davam mu pomyselnych sest hviezdiciek a okamzite ho presuvam do mojich naj filmov. Neobycajny, fascinujuci, autenticky. ()

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Místy velmi nevšední pouť trochu zaostalých, nevzdělaných sicilských rolníků a budoucích přistěhovalců do země "bohatství a blahobytu", tedy Ameriky. Hned v úvodu bych chtěl zmínit některé snové záběry (zvětšená zelenina, mléčná lázeň), které mi ze všeho nejvíce připomínaly práce Gondryho. Člověk by si řekl, že tohle bude jen o cestě na určené místo, ale opak je pravdou. Po vylodění, které se odehrává někde lehce za druhou polovinou filmu, začne teprve ta lepší část. Selekce vhodných uchazečů pro přijetí je následována sérií fyzických, psychických a logických testů (někdy i ponižujících) na všech obyvatelích, neboť je zde obava z jisté genetické degenerace. Dále se zde setkáme i s jakýmsi trhem námluv, na kterém se sjednávají svatby nových přistěhovalců a stávajících občanů nové země. Kromě výborných hereckých výkonů, vás také zahltí spousta emocí a jistá symbolika v podobě překročení pomyslného prahu mezi dvěma světy a pocit očekávání, kterak hlavní postavy ve finále uspějí či nikoliv, vás bude provázet celou dobu. Každý kdo toto dílo viděl, asi nikdy nezapomene na závěrečnou scénu plavců v mléce, za doprovodu výborné hudební skladby Sinnerman od Niny Simone. (7/10) ()

Reklama

JANARYBA 

všechny recenze uživatele

Tak to byl silný zážitek. Tak věrohodně provedený film,který mě přenesl o těměř 100 let nazpátek ,jsem dlouho neviděla. Pokud bych se snad chtěla rýpat v nepodstatných detailech, tak nereálné byly jen čisté nožky otce a syna, kteří zdolávají naboso kamenitou horu. Fantasticky skloubená výtvarná stránka spolu s magickými a snovými prvky, doplněná tvrdou realitou a na konci pro mě naprosto novým zjištěním, jak Američani nakládali ve svém "Novém Světě" s chudáky přistěhovalci (hůř než s dobytkem), myslela jsem si doteď, že jen "radostně" vystoupili po někdy i 6 týdení plavbě na břeh a "byli za vodou". Výbornému hereckému obsazení vévodí postava matky. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Sťahovanie do krajín vytúženého šťastia tu bolo, je a bude. Amerika vždy bola vysnenou krajinou. Smerovali tam státisíce. Prvá polka filmu, tá biednejšia, ukazuje putovanie chudobnou Sicíliou, horúčkovité sny a miestne povery. Možno to bol zámer, ukázať biedu južnej časti Talianska biednym spôsobom, aby aj divák spoločne s rozšírenou rodinou túžil byť čím prv v USA. A tam sa rozbieha zaujímavejšia časť filmu - akýsi psychotest spôsobilosti byť prisťahovalcom. Nevedel som, že takáto selekcia na hraniciach prebiehala, a že zďaleka nie každý, kto si zakúpil šifkartu a odviezol sa loďou za oceán, sa do vysnenej krajiny aj dostal. Mnohí boli vrátení späť, ako mentálne, či fyzicky nespôsobilí. Poznámka: Ukázanú selekciu Američanom nie je možné nejako extra vyčítať. Pretože, aj keby sa hneď od zajtra zrušili hranice štátov a padli by centrálne vlády, tak by ostali akési samosprávne komunity na báze mesta, obce, alebo iného menšieho územia. Tie by určovali strop pre novoprijatých členov komunity na základe vlastných zdrojov, blízkosti kultúr, potreby obnovy genofondu a podobne. To nie je žiadna diskriminácia, ale konanie na základe prostej racionálnej úvahy o udržateľnosti samosprávneho celku v súvislosti s počtom jeho obyvateľov. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Pomalšie plynúci film o talianskych emigrantoch na ceste do Ameriky. Rozhodnutie a odchod zo Sicílie, plavba loďou, procedúry prijatia na newyorskom Ellis Island (zrejme kvôli rozpočtu iba interiérové, bez záberu na New York). Film, poskladaný zo scén, ktoré by v inom filme boli vynechané, aby sa rýchlejšie dostal do cieľa. Tu je cieľom cesta. Snímka nemá strhnůť, iba svojsky zobrazuje inde opomíjané. Bez tlaku na emócie, občas jemnohumorne. Štvrtú hviezdu dávam za inakosť a obrazovú estetitku. ()

Galerie (40)

Reklama

Reklama