poster

Nový svět

 • Itálie

  Nuovomondo

 • anglický

  Golden Door, The

Drama / Romantický / Historický

Itálie / Francie, 2006, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ***

  Z chudého sicilského venkova přes oceán do vysněné a bohatstvím oplývající Ameriky. Nebo spíš na Ellis Island, kde se rozhodovalo, kdo se stane Američanem, a kdo pojede zpátky domů. Jedna z těch oblastí, které se americká kinematografie kupodivu vyhýbá. Výborná kamera, přesvědčiví herci, povedený film (70%).(2.10.2014)

 • bouncer
  **

  Jeden z nejnudnějších filmů, který jsem viděl. Radši jsem se dvakrát ujistil, jestli to je stejný, jaký tu hodnotí ostatní. Netvrdím, že film nemá svou hloubku a autentičnost, ale přes dlouhé, uspávající a nicneříkající záběry, které tvoří většinu filmu, si jich nevšimnete. Takovýto artový styl už je pro mě za hranicí únosti... Už dloho jsem u filmu neusínal, ale Nuovomondo působí lépe než jakékoliv prášky... Líbila se mi ale hudba, která nemá chybu.(13.4.2009)

 • Jeremiah
  ****

  Při náhodném přepínání kanálů jsem dnes narazil na tento film, který mě po několika minutách tak zaujal, že jsem ho v němém úžasu dokoukal až do konce. Miluji totiž filmy, které si na nic nehrají a ukazují život a jeho problémy v plné "nahotě", což mě zde bylo na 100% dopřáno. Úžasná ukázka víry a touhy po lepším životě naznačená v symbolických obrazech, to vše se prolínající s občas až drsnou realitou všedního života, mě na chvíli naplnila novou sílou a životním entusiasmem. I z tohoto důvodu stálo za to tento snímek shlédnout. Hloubavým povahám ho mohu určitě doporučit. Zasloužené 4 * .(6.10.2013)

 • Raven0
  *****

  Filmová poezie s božskou Charlotte Gainsbourg. Navíc okořeněno zajímavým vizuálem, který nepostrádá originalitu, ale i decentnost, takže nepůsobí nijak rušivě. Plus zajímavé uchopení příběhu o přistěhovalcích, kteří plni snů a očekávání dorazí do své nové "Země zaslíbené", která však zase tak přívětivá a dokonalá není...(27.9.2009)

 • dr.fish
  **

  Oceňuji snahu o rekostrukci tehdejší doby. Ve filmu lze vidět jaký druh lidí nejvíce vycestovával do Ameriky, jaké byly jejich představy a sny, způsob jakým cestovali a podmínky v nichž na lodi byli. Bohužel způsob vyprávění mi naprosto nevyhovoval, jelikož film byl naprosto o ničem a tvůrcům se nepodařilo krom prostředí vymyslet vůbec nic. Takže dobrej film to ani náhodou není, nanejvýš průměrnej dokument. 40%(29.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace