poster

Nový svět

 • italský

  Nuovomondo

 • anglický

  Golden Door, The

Drama / Romantický / Historický

Itálie / Francie, 2006, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.fish
  **

  Oceňuji snahu o rekostrukci tehdejší doby. Ve filmu lze vidět jaký druh lidí nejvíce vycestovával do Ameriky, jaké byly jejich představy a sny, způsob jakým cestovali a podmínky v nichž na lodi byli. Bohužel způsob vyprávění mi naprosto nevyhovoval, jelikož film byl naprosto o ničem a tvůrcům se nepodařilo krom prostředí vymyslet vůbec nic. Takže dobrej film to ani náhodou není, nanejvýš průměrnej dokument. 40%(29.12.2012)

 • JANARYBA
  ****

  Tak to byl silný zážitek. Tak věrohodně provedený film,který mě přenesl o těměř 100 let nazpátek ,jsem dlouho neviděla. Pokud bych se snad chtěla rýpat v nepodstatných detailech, tak nereálné byly jen čisté nožky otce a syna, kteří zdolávají naboso kamenitou horu. Fantasticky skloubená výtvarná stránka spolu s magickými a snovými prvky, doplněná tvrdou realitou a na konci pro mě naprosto novým zjištěním, jak Američani nakládali ve svém "Novém Světě" s chudáky přistěhovalci (hůř než s dobytkem), myslela jsem si doteď, že jen "radostně" vystoupili po někdy i 6 týdení plavbě na břeh a "byli za vodou". Výbornému hereckému obsazení vévodí postava matky.(17.8.2008)

 • Slarque
  ***

  Z chudého sicilského venkova přes oceán do vysněné a bohatstvím oplývající Ameriky. Nebo spíš na Ellis Island, kde se rozhodovalo, kdo se stane Američanem, a kdo pojede zpátky domů. Jedna z těch oblastí, které se americká kinematografie kupodivu vyhýbá. Výborná kamera, přesvědčiví herci, povedený film (70%).(2.10.2014)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Nový svet (ako tu už bolo viackrát povedané) vypĺňa svoju plavbu nie tak konklúzii, resp. dejotvorby a nesúcej vzťahovej kataklizmy, ako estetickej nevšednosti a formálneho hľadiska. Je preplnená množstvami zaujímavých momentov, kedy kamera monitoruje osudy ľudí z nezvyčajných záberov, tmavou filtráciou tieto podkuté vizuálne aspekty umocňuje a neprináša emocionálnu satisfakciu divákov s kladnými očakávaniami príbehového vyvrcholenia. Ale napriek nesporným pozitívam neprime diváka k hlbšej zúčastnenosti (dokonca aj minuloročný víťaz v Cannes - 2015 -> Dheepan je v tomto aktívnejší a prezieravejší) a neponúka mu istú autorskú víziu, ako recipročne viesť film, resp. k čomu. Tie naznačené pointy sú podľa môjho názoru nepostačujúce, ale hlavne nedokážu diváka pohltivo skúmať problémy jednotlivých aktérov a to skrátka pokladám za jeho najväčšiu absenciu.(15.10.2016)

 • POMO
  ****

  Pomalšie plynúci film o talianskych emigrantoch na ceste do Ameriky. Rozhodnutie a odchod zo Sicílie, plavba loďou, procedúry prijatia na newyorskom Ellis Island (zrejme kvôli rozpočtu iba interiérové, bez záberu na New York). Film, poskladaný zo scén, ktoré by v inom filme boli vynechané, aby sa rýchlejšie dostal do cieľa. Tu je cieľom cesta. Snímka nemá strhnůť, iba svojsky zobrazuje inde opomíjané. Bez tlaku na emócie, občas jemnohumorne. Štvrtú hviezdu dávam za inakosť a obrazovú estetitku.(8.1.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace