Reklama

Reklama

Už vám není dvacet, paní Bláhová

(TV film)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Malá televizní komedie o babičce a vnučce, které myslí na vdávání. „Boženko, nebuďte bláhová. Už vám není dvacet". Proč takto poněkud netaktně připomíná babičce Bláhové (D. Medřická) její věk důchodce Václav Hošek (M. Kopecký)? Vždyť ona je ještě tak pohledná a navíc zastane spoustu práce. Pokusme se to vysvětlit – rodina Králových (otec – V. Brodský a matka – K. Slunéčková) má vedle dcery Boženky (Z. Adamovská) a syna Romana (V. Dlouhý) babičku Boženu Bláhovou, která své dceři vydatně pomáhá s domácností i výchovou dospívajících dětí. A to až do chvíle, kdy začnou s údivem najednou pozorovat, jak se jim babička mění před očima. Jen kvete, chodí pozdě domů a už není, jak to bývalo zvykem, připravená ani večeře ani snídaně... Situaci v rodině ještě navíc komplikuje dcera Boženka, která chce rodičům představit svého nastávajícího (S. Skopal). Jak to všechno dopadne a kolik ženichů se dostaví? Na to už se podívejte v malé komedii Zdeňka Podskalského. (Česká televize)

(více)

Recenze (39)

togaf 

všechny recenze uživatele

Děj je sice předvídatelný, ale obsazení je tak hvězdné, že děj nikoho zajímat nebude. Jde o půlhodinku nabitou dokonalými hláškami, které mě rozesmály nahlas, a to se nestává často. A u české komedie je to opravdový zázrak. Nevím koho vynést do nebe dřív - Brodského, Dlouhého nebo Medřickou. Nebo možná Slunéčkovou... ()

(mOnkey) 

všechny recenze uživatele

„Latinsky měď?“ „Cuprum.“ „Až na Vánoce.“ „Co... co až na Vánoce?“ „No rum koupim až na Vánoce.“ Svižná mikrokomedie plná omylů a nedorozumění, v nichž mají prsty zejména popletený otec Vlastík Brodský a šibalský nápadník jeho tchyně Miloš Kopecký. Ale i ostatní herci stojí za pozornost (rozverná tchyně v podání Dany Medřické a mladý Vladimír Dlouhý). ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Obsazení sice elitní, ale celé to bylo až moc ztřeštěné. Prostě se tu rvalo hodně na pilu komediálna a ručičky šly z toho akorát do červeného. Opět jsem se ale musel poklonit herectví paní Medřické. Ta by snad i z pouhého mytí nádobí dokázala udělat umělecký zážitek. Jo někdo to holt ještě pamatuje, že i v době plnoletosti žil v domě po kupě s babičkou i rodiči (a leckdy i prababičkou). * * ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Herecké obsazení bylo výborné, to se musí nechat. Třešínka na dortu byla Dana Medřická a Miloš Kopecký. Na ně jsem se těšila. Trošku mi to připomínalo příhody z naší rodiny. Takže vidím, že je to všude stejné. Čekala jsem, že to bude o něco více bláznivější. Vůbec by mi to nevadilo. Hlášky pobavily (kup rum atd.) ()

eileen 

všechny recenze uživatele

Něco takového už dnes nikdo nenatočí, dnes je humor úplně o něčem jiném a konverzačku tohoto typu už nikdo nedokáže vymyslet. Jak osvěžující, vidět něco z normálního prostředí a života, co si na nic nehraje. A těch skvělých herců, kterým vévodí Dana Medřická a V. Brodský a ještě mladí Dlouhý se Skopalem. Krásná vzpomínka na staré časy. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama