poster

Už vám není dvacet, paní Bláhová (TV film)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1980, 33 min

 • togaf
  *****

  Děj je sice předvídatelný, ale obsazení je tak hvězdné, že děj nikoho zajímat nebude. Jde o půlhodinku nabitou dokonalými hláškami, které mě rozesmály nahlas, a to se nestává často. A u české komedie je to opravdový zázrak. Nevím koho vynést do nebe dřív - Brodského, Dlouhého nebo Medřickou. Nebo možná Slunéčkovou...(2.12.2011)

 • ondrula
  ****

  Hlavně díky Kopeckému, který hraje na malém prostoru velké divadlo, je to povedená a zábavná mikrokomedie. Pamatuju si, že když jsem byl malej, jely tyhle věci v TV skoro nonstop. Danu Medřickou mám rád, ale tentokrát nehrála nic moc, co by se jí dalo uvěřit (zvlášť když hraje jakoby ztřeštěnou infantilní babičku). No a Svatopluk Skopal mě přirozeně sral jako vždycky.(4.8.2011)

 • anitae
  *****

  Komedie plná hlášek...Můžu se tě něco zeptat?... Ne. ..Silný citový vztah na pět?... Láska. ..Jo, dobře...A ještě latinsky měď? .. To pivo je kalný... Když zrají švestky-pivo se kalí. ..Švestky dozrály..no, tak to není vina švestek ani moje. ..Latinsky měď? [kuprum] ...Až na Vánoce.. Co až na Vánoce? .. No, rum - koupím až na Vánoce..Latinsky měď je cuprum - nikdy nepochopím tvoje myšlenkové pochody. --- Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere... --- Mami, co to máš na sobě? To mrkáte jakej jsem kusanec, co, že jo? Vodkuď to máš? To teďkon frčí! Sexy svetr po dědečkovi a ta sukně ta je z truhly na půdě... Prožraná od molů?? No, to je takovej vzor-molovej...A to mi spousta hlášek unikla..(28.11.2012)

 • rakovnik
  ***

  Hvězdně obsazený filmeček, který se tváří jako komedie, nicméně u nějž jsem se zasmál opravdu sporadicky. Spíše jsem se divil zvláštnímu zjevu Miloše Kopeckého. Vtipy byly předvídatelné a slovy obyčejného lidu "suché" (viz "Jdu se kouknout do kurníku, protože babička chodí spát se slepicemi." a podobně). Naštěstí se vyznačuje velmi milosrdnou stopáží.(28.11.2012)

 • Big Bear
  **

  Obsazení sice elitní, ale celé to bylo až moc ztřeštěné. Prostě se tu rvalo hodně na pilu komediálna a ručičky šly z toho akorát do červeného. Opět jsem se ale musel poklonit herectví paní Medřické. Ta by snad i z pouhého mytí nádobí dokázala udělat umělecký zážitek. Jo někdo to holt ještě pamatuje, že i v době plnoletosti žil v domě po kupě s babičkou i rodiči (a leckdy i prababičkou). * *(31.1.2020)