Už vám není dvacet, paní Bláhová

(TV film)

Malá televizní komedie o babičce a vnučce, které myslí na vdávání. „Boženko, nebuďte bláhová. Už vám není dvacet". Proč takto poněkud netaktně připomíná babičce Bláhové (D. Medřická) její věk důchodce Václav Hošek (M. Kopecký)? Vždyť ona je ještě tak pohledná a navíc zastane spoustu práce. Pokusme se to vysvětlit – rodina Králových (otec – V. Brodský a matka – K. Slunéčková) má vedle dcery Boženky (Z. Adamovská) a syna Romana (V. Dlouhý) babičku Boženu Bláhovou, která své dceři vydatně pomáhá s domácností i výchovou dospívajících dětí. A to až do chvíle, kdy začnou s údivem najednou pozorovat, jak se jim babička mění před očima. Jen kvete, chodí pozdě domů a už není, jak to bývalo zvykem, připravená ani večeře ani snídaně... Situaci v rodině ještě navíc komplikuje dcera Boženka, která chce rodičům představit svého nastávajícího (S. Skopal). Jak to všechno dopadne a kolik ženichů se dostaví? Na to už se podívejte v malé komedii Zdeňka Podskalského. (Česká televize)

blackrain

Herecké obsazení bylo výborné, to se musí nechat. Třešínka na dortu byla Dana Medřická a Miloš Kopecký. Na ně jsem se těšila. Trošku mi to připomínalo příhody z naší rodiny. Takže vidím, že je to všude stejné. Čekala jsem, že to bude o něco více bláznivější. Vůbec by mi to nevadilo. Hlášky pobavily (kup rum atd.) ()

otík

Takové milé komedie se dnes už netočí. Báječná půlhodinka se skvělými herci a hlavně úžasně živelnou Danou Medříckou v roli moderní babičky, která se chce vdávat. Do toho se ale chce vdávat také její vnučka Zlata Adamovská, jejíž nápadník mezitím v domě opravuje kotel. A do toho ještě přichází pozdě z rande Vladimír Dlouhý, druhý babičin vnuk. Na malém prostoru je rozehrána brilantní a přitom tolik jednoduchá domácí komedie. Hudební spolupráce: Jiří Václav ()

Jonatána

Já jsem se skvěle bavila a obdivovala jsem krásně temperamentní "prdlou" paní Medřickou, které svetr po dědovi a molová sukně z půdy senzačně sekly. Taková příjemná jednohubka s herci, kteří pronáší bezvadné hlášky a na které je radost se koukat.Cuprum a blížící se jaro na podzim mě normálně rozsekaly. Čtyři hvězdičky a ani o jednu míň. ()

anitae

Komedie plná hlášek...Můžu se tě něco zeptat?... Ne. ..Silný citový vztah na pět?... Láska. ..Jo, dobře...A ještě latinsky měď? .. To pivo je kalný... Když zrají švestky-pivo se kalí. ..Švestky dozrály..no, tak to není vina švestek ani moje. ..Latinsky měď? [kuprum] ...Až na Vánoce.. Co až na Vánoce? .. No, rum - koupím až na Vánoce..Latinsky měď je cuprum - nikdy nepochopím tvoje myšlenkové pochody. --- Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere... --- Mami, co to máš na sobě? To mrkáte jakej jsem kusanec, co, že jo? Vodkuď to máš? To teďkon frčí! Sexy svetr po dědečkovi a ta sukně ta je z truhly na půdě... Prožraná od molů?? No, to je takovej vzor-molovej...A to mi spousta hlášek unikla.. ()

(mOnkey)

„Latinsky měď?“ „Cuprum.“ „Až na Vánoce.“ „Co... co až na Vánoce?“ „No rum koupim až na Vánoce.“ Svižná mikrokomedie plná omylů a nedorozumění, v nichž mají prsty zejména popletený otec Vlastík Brodský a šibalský nápadník jeho tchyně Miloš Kopecký. Ale i ostatní herci stojí za pozornost (rozverná tchyně v podání Dany Medřické a mladý Vladimír Dlouhý). ()