Už vám není dvacet, paní Bláhová

(TV film)

Malá televizní komedie o babičce a vnučce, které myslí na vdávání. „Boženko, nebuďte bláhová. Už vám není dvacet". Proč takto poněkud netaktně připomíná babičce Bláhové (D. Medřická) její věk důchodce Václav Hošek (M. Kopecký)? Vždyť ona je ještě tak pohledná a navíc zastane spoustu práce. Pokusme se to vysvětlit – rodina Králových (otec – V. Brodský a matka – K. Slunéčková) má vedle dcery Boženky (Z. Adamovská) a syna Romana (V. Dlouhý) babičku Boženu Bláhovou, která své dceři vydatně pomáhá s domácností i výchovou dospívajících dětí. A to až do chvíle, kdy začnou s údivem najednou pozorovat, jak se jim babička mění před očima. Jen kvete, chodí pozdě domů a už není, jak to bývalo zvykem, připravená ani večeře ani snídaně... Situaci v rodině ještě navíc komplikuje dcera Boženka, která chce rodičům představit svého nastávajícího (S. Skopal). Jak to všechno dopadne a kolik ženichů se dostaví? Na to už se podívejte v malé komedii Zdeňka Podskalského. (Česká televize)

blackrain

Herecké obsazení bylo výborné, to se musí nechat. Třešínka na dortu byla Dana Medřická a Miloš Kopecký. Na ně jsem se těšila. Trošku mi to připomínalo příhody z naší rodiny. Takže vidím, že je to všude stejné. Čekala jsem, že to bude o něco více bláznivější. Vůbec by mi to nevadilo. Hlášky pobavily (kup rum atd.) ()

rakovnik

Hvězdně obsazený filmeček, který se tváří jako komedie, nicméně u nějž jsem se zasmál opravdu sporadicky. Spíše jsem se divil zvláštnímu zjevu Miloše Kopeckého. Vtipy byly předvídatelné a slovy obyčejného lidu "suché" (viz "Jdu se kouknout do kurníku, protože babička chodí spát se slepicemi." a podobně). Naštěstí se vyznačuje velmi milosrdnou stopáží. ()

MM_Ramone

Zdeněk Podskalský starší je odbornou kritikou radený medzi popredných českých režisérov. Na mňa však nejak nedokázal zapôsobiť. Niečo mi na jeho celovečerných filmoch, čo som mal možnosť vidieť (trilógia Ohnivé ženy, Veľká filmová lúpež, Krstiny, Trhák, Guľový blesk, Drahé tety a ja, Noc na Karlštajne, Kam čert nemôže, Biela pani) nepasuje, niečím ma to irituje. Neviem to konkrétne špecifikovať, ale väčšinou to u mňa nevytiahne na viac ako dve hviezdičky. Teraz som sa pokúsil si pustiť niečo z jeho televíznej tvorby. Reku, že či by ma týmto kratším formátom dokázal viacej zaujať, prípadne i pobaviť. Siahol som po titule "Už vám nie je dvadsať, pani Bláhová", ktorý natočil v roku 1980. Je to vzťahová, konverzačná komédia s výborným hereckým obsadením. Ale ani tentokrát nemôžem dať viac ako dve hviezdy. Ja tomu Podskalskému raz neviem prísť na chuť. ** ()

Schlierkamp

Československá televizní komedie, která nabízí pohled do jedné rodiny, v níž dcera a babička pomýšlejí ve stejnou dobu na sňatek. Do komedie Z. Podskalského byli obsazeni velmi známí herci, neboť otce rodiny ztvárnil V. Brodský a jeho ženu K. Slunéčková. Výstřední babičku žijící s nimi v domácnosti představovala D. Medřická a dceru hrála Z. Adamovská. V rolích nápadníků obou dam se objevili M. Kopecký a S. Skopal, přičemž hlavní zápletka této půlhodinové inscenace spočívá v jejich záměně, kdy je pan Brodský šokován, když se mylně domnívá, že jeho mladá atraktivní dcera si vyhlédla šedesátníka M. Kopeckého. Posledního člena rodiny, syna, ztvárnil V. Dlouhý, který měl jen menší, doplňující roli. Název snímku odkazuje na poslední větu ve filmu, kterou pronesl pan Kopecký, poté co se v závěru vyjasnili partnerské vztahy, v reakci na zneklidňující poznámku své snoubenky, jež by se chtěla údajně pokusit o dítě. Je vidět, že pan Podskalský byl nadprůměrný režisér s talentem na komediální filmy, přesto se tento půlhodinový snímek nemohu hodnotit jinak než průměrně. ()

(mOnkey)

„Latinsky měď?“ „Cuprum.“ „Až na Vánoce.“ „Co... co až na Vánoce?“ „No rum koupim až na Vánoce.“ Svižná mikrokomedie plná omylů a nedorozumění, v nichž mají prsty zejména popletený otec Vlastík Brodský a šibalský nápadník jeho tchyně Miloš Kopecký. Ale i ostatní herci stojí za pozornost (rozverná tchyně v podání Dany Medřické a mladý Vladimír Dlouhý). ()