Už vám není dvacet, paní Bláhová (TV film)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1980, 33 min

Děj je sice předvídatelný, ale obsazení je tak hvězdné, že děj nikoho zajímat nebude. Jde o půlhodinku nabitou dokonalými hláškami, které mě rozesmály nahlas, a to se nestává často. A u české komedie je to opravdový zázrak. Nevím koho vynést do nebe dřív - Brodského, Dlouhého nebo Medřickou. Nebo možná Slunéčkovou...(2.12.2011)

Hlavně díky Kopeckému, který hraje na malém prostoru velké divadlo, je to povedená a zábavná mikrokomedie. Pamatuju si, že když jsem byl malej, jely tyhle věci v TV skoro nonstop. Danu Medřickou mám rád, ale tentokrát nehrála nic moc, co by se jí dalo uvěřit (zvlášť když hraje jakoby ztřeštěnou infantilní babičku). No a Svatopluk Skopal mě přirozeně sral jako vždycky.(4.8.2011)

Komedie plná hlášek...Můžu se tě něco zeptat?... Ne. ..Silný citový vztah na pět?... Láska. ..Jo, dobře...A ještě latinsky měď? .. To pivo je kalný... Když zrají švestky-pivo se kalí. ..Švestky dozrály..no, tak to není vina švestek ani moje. ..Latinsky měď? [kuprum] ...Až na Vánoce.. Co až na Vánoce? .. No, rum - koupím až na Vánoce..Latinsky měď je cuprum - nikdy nepochopím tvoje myšlenkové pochody. --- Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere... --- Mami, co to máš na sobě? To mrkáte jakej jsem kusanec, co, že jo? Vodkuď to máš? To teďkon frčí! Sexy svetr po dědečkovi a ta sukně ta je z truhly na půdě... Prožraná od molů?? No, to je takovej vzor-molovej...A to mi spousta hlášek unikla..(28.11.2012)

Hvězdně obsazený filmeček, který se tváří jako komedie, nicméně u nějž jsem se zasmál opravdu sporadicky. Spíše jsem se divil zvláštnímu zjevu Miloše Kopeckého. Vtipy byly předvídatelné a slovy obyčejného lidu "suché" (viz "Jdu se kouknout do kurníku, protože babička chodí spát se slepicemi." a podobně). Naštěstí se vyznačuje velmi milosrdnou stopáží.(28.11.2012)

• Big Bear

Obsazení sice elitní, ale celé to bylo až moc ztřeštěné. Prostě se tu rvalo hodně na pilu komediálna a ručičky šly z toho akorát do červeného. Opět jsem se ale musel poklonit herectví paní Medřické. Ta by snad i z pouhého mytí nádobí dokázala udělat umělecký zážitek. Jo někdo to holt ještě pamatuje, že i v době plnoletosti žil v domě po kupě s babičkou i rodiči (a leckdy i prababičkou). * *(31.1.2020)