Slídil

• USA Sleuth
Mysteriózní / Thriller / Drama
USA, 2007, 86 min

Slídil je remakem stejnojmenného filmu z roku 1972, který byl ověnčen čtyřmi nominacemi na Oscara a v němž si též zahrál sám Michael Caine. Tentokrát se ve filmu vrací v roli opačné, v roli milionářského autora detektivních románů, který si měří schopnosti s nezaměstnaným hercem (Jude Law) ve smrtelně vážné a vážně zamotané hře s hrozivými důsledky. Film byl v roce 2007 nominován na Zlatého lva na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. A na stejném festivalu též obdržel cenu The Queer Lion, která je udělována filmům reprezentujícím aspekty homosexualního života. (oficiální text distributora)

lesumir

Konverzacka jak ma byt, drama pripachane napetim u ktereho nudu zezazijete, nebudete na to mit cas. Vynikajici Michael Caine, ktery si jen prohodil roli, urcite to pro nej musela byt "chvilka" nostalgie. Jude Law obcas trosicku prehral, ale celkovy dojem to nijak nekazi, brilantni dialogy maji navrch. Original jsem nevidel, mozna proto takhle vysoko hodnotim, ale chystam se na nej... ___ Takže jsem viděl i originál a musím jít s jednou hvězdičkou níž, pritiže tohle se pouze z části vyrovná originbálu, který hraje úplně jinou ligu. ()

Cervenak

Mätúce a možno aj zmätené. Chápem, o čo malo ísť (alebo si aspoň predstavujem, čo by sa takýmto filmom dalo vyjadriť), ale to podanie mi nesadlo. Ešte som sa nerozhodol, či bola záverečná tretina blbo zrežírovaná, alebo blbo zahraná, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že vyznela inak, než tvorcovia zamýšľali. Jednoducho "som to tým dvom nežral" a neverím, že také mozgy by si to divadlo žrali navzájom. ()

YumiOkami

tak tahle verze byla o trosku lepsi, nez ta puvodni. bylo to rychlejsi a moderni prostory se do filmu hodily (i kdyz vzdy uprednostnuji prostredi z 60./70. let). herci se mi mooc libili, michael caine teda vic za mlada (❤️), ale i tady mel svuj gentlemansky sarm, ktery byl naprosto neodolatelny! konec me prekvapil. ❝𝘘𝘶𝘪𝘵𝘦 𝘢 𝘧𝘦𝘸 𝘱𝘦𝘰𝘱𝘭𝘦 𝘭𝘪𝘬𝘦 𝘮𝘺 𝘣𝘰𝘥𝘺..𝘣𝘶𝘵 𝘐 𝘤𝘢𝘯’𝘵 𝘵𝘩𝘪𝘯𝘬 𝘰𝘧 𝘢𝘯𝘺𝘰𝘯𝘦 𝘸𝘩𝘰 𝘭𝘪𝘬𝘦𝘴 𝘮𝘺 𝘮𝘪𝘯𝘥.❞ ()

Slarque

Kenneth Branagh naštěstí není pitomec, takže k remaku po 35 letech přistoupil po svém. Ve srovnání s prakticky dokonalým originálem stejně nemohl vyhrát. Takže i tahle hra na život a na smrt rozehraná na tři sety mne dokázala zaujmout. Opět na tom mají velký podíl oba představitelé hlavních rolí (a výborná je i hudba). Prostě je to dobrá variace na totéž téma. Ale pokud někdo viděl jen remake a ne původní film, tak bych ho měl chuť spíš politovat (70%). ()

Falko

Mozno mnohich odradi fakt, ze sa tento film odohrava v jednom dome s dvomi hercami, takze som sa tak trochu citil ako v divadle :-) Prva polovica filmu vyzerala dost nadejne a bavila ma na 80%, avsak druha uz nejako zacala stracat na obratkach, ale vdaka hereckemu koncertu oboch protagonistov ma film u mna 60%. _______Michael Caine - (Andrew) +++ Jude Law - (Milo) +++ Produkcia: Kenneth Brenegh, Jude Law +++ ()

• Dálkový ovladač, který používá Andrew Wyke (Michael Caine), je ve skutečnosti univerzální ovladač společnosti Apple k jejich produktům. (Frankooo)
  • Film byl natáčen postupně, jak se odehrává děj. (Frankooo)