Úder (festivalový název)

The Hit

(neoficiální název)

Akční / Thriller

Indie, 2004, 129 min

Zpěvné tanečky hned v šesté minutě filmu (a bavíme se o v podstatě kopírce Rychle a zběsile/Bod zlomu), to je přesně ten indický film, jak jsem o něm slýchával. Mají ti Indové ale divné předehry. Ale docela sranda. Představa, že by v Rychle a zběsile 7 začal najednou Vin Diesel s Michelle Rodriguez několikrát žhavě trsat a zpívat, je docela šílená, ale v indickém provedení to je prostě prdel. Docela se divím, že sem podobné filmy netahá nějaká televize, vždyť to musí mít docela slušnou cílovku, aneb jak přivést akční žánr k ženám. Snad tou kombinací indického zvyku a kýčovitého hollywodského bullshitu, který Indové svou bezbřehostí a ztrátou jakéhokoliv studu přehánět, dovádějí takřka k (ne)logické dokonalosti, z toho vychází dost ulítlá parodie Hollywoodu, která nutně musí pobavit. Navíc, indické zpěvačky (nebo modelky, nebo co to jsou) nejsou tak okoukané jako US barbíny. Takže jo, dost jsem nechápal, která bije, určitě tomu nerozumím a spoustu věcí nepobírám, ale k sežvýkání popcornu slušný a v mnoha ohledech "novátorský" kousek. Ostatně, nevybavím si žádný jiný akční film, který by mě roztancoval. Ani mě nepřekvapuje, že je dvojka. Jdu do ní! Na tomhle se dá totiž dost slušně uletět. 3,5/5(24.11.2014)

Nejvíc cool film, co sem kdy viděl, tady je prostě všechno cool, dokonce se tu cool vstává i z postele a nebo sundává helma, tady by snad byly zpomalený a hustý i záchodový aktivity po snězení 2 kil tvarohu, vypití 5 litrů mléka a doražení se 10ti pivama, navíc to je absolutně zábavně podaný, je to sice kravina neuvěřitelných rozměrů a scénář muselo psát retardovaný batole, ale to tomu prostě nezabrání, aby to díky šíleným muzikálovým vsuvkám, který jsou překvapivě extra zábavný, slušný akci, která je podporovaná svižnou hudbou a režisérem, co se vzhlíd v Bayovi, celý dvě hodiny bezva bavilo a navíc tu jsou skvělý indický kočky, který nejenže jsou v super sexy upnutým oblečení, ale dokonce, když hlavní hrdina po ránu vstane, tak jeho žena už dávno pěkně pracuje na vymalování bytu v mini kraťáskách a s vlasy, který jí vlajou i přes zavřený okna a absenci větru, prostě dokonalá žena. Víc k tomu nemam, co říct, další šílenej produkt Bollywoodu(19.9.2009)

Rozpočet IRN 200miliónovTržby USA $245,756Tržby Celosvetovo $11,000,000║ Ide sa tu aj tak trochu na vlne Matrixu, naháňačky na motorkách, súboj na kamióne. Akčný krimi kde ide polícia po lúpežnom moto gangu má svoje svetlé a stránky, či už po akčnej ale i zábavnej stránke. /60%/(2.11.2008)

Nebetyčná ptákovina, v níž logika ujíždí ještě rychleji než ty vytuněné motorky s nitrem, na kterých padouši trhají dálniční asfalt ve třistakilometrové rychlosti. Že se tu na fyzikální a gravitační zákony a (logistickou) předehru před akcí nehraje, je jasné každému, kdo viděl nějaký indický akční film... Už jsem si zvykl, ale na druhou stranu tu cool scén, mezi které lze zařadit i povedená taneční čísla a dvojku sexy modelek (oboje si nezadá s natřaskanějším druhým dílem) nebylo zase tolik, aby úplně přehlušily občasnou dějovou mimóznost. Ale kvůli pěknému vizuálnímu pojetí, nabušeným motorkám a nádherným kočkám, co svůdně zpomaleně kroutí dokonalými postavami, bičovány vodou (mít svršky průhlednější, na chlapy by lezly mdloby :), první Dhoom za podívání jistě stojí.(1.3.2009)

Zábavné guilty-pleasure, v němž mě více potěšily životné taneční kreace na chytlavé melodie, než neohrabaná a v malých dávkách podávaná akce. Ze západu odkoukané vizuální pojetí je cool, Esha Deol sexy a komisaře Jaie Dixita si řadím mezi největší policejní bouhače filmového plátna. Nevíte, jak vlastně vypadají ty bollywoodské filmy? Zkuste začít třeba s tímhle. Koyi nahin hai kamre mein, kya haseen mila hai pal, aaj sharaarat karne do, kaam baaki karenge kal...(13.10.2008)

• - Motocykly, které se ve filmu objevují, jsou Suzuki Hayabusa o objemu 1300 cc, Suzuki GSX-R600 objemu 600 cc a Suzuki Bandit o objemu 1200 cc. (filmsim)