poster

Úder (festivalový název)

 • Indie

  Dhoom

 • Indie

  धूम

 • angličtina

  Blast

 • angličtina

  The Hit

  (neoficiální název)
 • Velká Británie

  Dhoom

Akční / Thriller

Indie, 2004, 129 min

 • Dudek
  *

  Slabá akce a minimum opravdu cool scén, odhazují tento snímek bohužel až pod hranice filmového průměru. Zábavné scény jsou přibližně tři. V první odhazuje Abraham helmu, v druhé odhazuje Abraham auto a ve třetí odhazuje Abraham zapalovač. Obě hlavní postavy jsou nicméně sympatické a věřím, že v následujících dílech se z jejich interakce podaří dostat trochu více.(1.8.2015)

 • ScarPoul
  **

  Je to tak. Indovia nevedia točiť akčné scény. Ako keby sa báli, že sa im niečo stane. To má za následok, že každá akčná scéna je neuveriteľne uťahaná a ťažkopádna. Hlavne finále ma skoro zabilo. Čo je škoda, pretože ostatné zložky ako tak fungujú. Bachchan v pohode, rovnako aj syseľ Uday Chopra. Ale znova tu máme zločinca, ktorý ako keby vypadol z animovaného filmu. Všade chodí bez tričiek a má silácke reči. No a nakoniec si ešte aj myslí ako so všetkými pekne vybabral. Dhoom narozdiel od iných filmov z Indie nemá takú vražednú minutáž, ale aj tak som sa pozeral na hodinky častejšie, než bolo treba. Nebyť toho, že je tam toľko tých kvázi akčných scén, dal by som o hviezdu vyššie.(28.12.2013)

 • berg.12
  ***

  Docela zdařilý a občas celkem zábavný motorkářský indický akční thriller, který bych doporučil především těm, co si pod uvedeným slovním spojením nedokáží nic moc představit. Pro zajímavost, k vidění jsou takové perly jako: Ve více něž dvousetkilometrové rychlosti vstává policista z místa spolujezdce na motorce, pistolí sestřeluje jednoho z padouchů, kterého ovšem jeho komplic ve stejné rychlosti hbitě háže ze země za sebe na sedadlo. Ohněm proskočivší hořící policista s kamennou tváří dál střílí po lupičích a nechá se hasit od duchapřítomné ochranky. A další. "Kdybys nebyl zlodějem, byli bychom přátelé".(23.6.2007)

 • T2
  ***

  Rozpočet IRN 200miliónovTržby USA $245,756Tržby Celosvetovo $11,000,000║ Ide sa tu aj tak trochu na vlne Matrixu, naháňačky na motorkách, súboj na kamióne. Akčný krimi kde ide polícia po lúpežnom moto gangu má svoje svetlé a stránky, či už po akčnej ale i zábavnej stránke. /60%/(2.11.2008)

 • ben666
  ****

  Jak jinak zase brát tenhle fim s rezervou. Opět se zpívá, tancuje, krásné ženštiny se kroutí, a akce kašle na fyzikalní a gravitační zákony. Tentokrát se kopíruje mix rychle a zběsile a 48 hodin. Policajt Jay Dixt se spojí s místním motorkárským tulpasem, aby chytily motorkářské zloděje. Klasická zápletka která ovšem tady funguje.(14.3.2015)

 • - Motocykly, které se ve filmu objevují, jsou Suzuki Hayabusa o objemu 1300 cc, Suzuki GSX-R600 objemu 600 cc a Suzuki Bandit o objemu 1200 cc. (filmsim)