Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Susan Bradleyová (Judy Garland) je mladá a naivní dívka, která se vydá na západ do Arizony. Důvodem její cesty jsou dopisy s nabídkou k sňatku. Po zjištění, že její budoucí manžel je starý a neatraktivní muž, který se do svatby nehrne, dojde k vzájemnému rozchodu. Susan vzápětí zjistí, že majitel místního salónu Ned Trent (John Hodiak) napsal dopisy jako vtip. Susan začne pracovat jako servírka u zdejších Harvey Girls a brzy se stane jejich vůdkyní v boji proti obchodnímu partnerovi Trentovi, soudci Samu Purvisovi (Preston Foster) a proti nevraživosti Em (Angela Lansbury), která vede (eufemisticky řečeno) "taneční sál“ a je zamilovaná do Trenta, takže vidí Susan jako soupeřku. (Rollo_Tomasi)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

r007 

všechny recenze uživatele

Celkově film nestojí za moc, ale občas se mihne nějaká krásná píseň, Judy je docela akční a za nádhernou taneční scénu se stepem a waltzem dávám nakonec 3 hvězdy.. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Napokon davam slusne 4 hviezdy, nebolo tu ani to  westernove klise kradez koni. Judy Garland /Setkame se v Saint Louis, Norimbersky Proces/ bola neskutocne krasna, sama film tahala. No, napokon nie az tak sama, mala podporu genialnej Angely Lansburry - hoci vo filme su sokyne. Kulisy vyborne, dialogy naslapane, pribeh  nenudi ani chvilu, hoci sa odohrava v interieroch, stale sa nieco deje. Pesnicky a tance na urovni, dam vysokych 78 % ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Jako Harvey Girls (Harveyho dívky) byli označovány dívky, které pracovaly jako servírky v síti restaurací Harvey House. V té době to bylo velmi neobvyklé, protože v devatenáctém století měly dívky pracující jako servírky většinou pověst prostitutky. K zaměstnávání dívek se Fred Harvey rozhodl poté, co se jeho číšníci v restauraci v Ratonu v Novém Mexiku zapojili do místní bitky. Harvey jich většinu vyhodil a začal na jejich místa najímat mladé, svobodné a pouze bílé dívky ve věku 18-30 let. Každá dívka musela při nástupu podepsat, že bude pro společnost pracovat minimálně rok (později to bylo zkráceno na půl roku) a že zůstane po tuto dobu svobodná. Pokud skončily dříve, polovina mzdy jim propadla. Harvey Girls nosily černobílé uniformy. Tato práce byla mezi svobodnými dívkami žádaná. Odhaduje se, že mezi roky 1883 a padesátými léty dvacátého století pro Harveyho postupně pracovalo kolem deseti tisíc dívek, z nichž se zhruba polovina dříve či později vdala (a tím napomohly zalidnit západ USA). Údajně až tisíc chlapců, kteří se narodili bývalým Harvey girls, dostali jméno Fred nebo Harvey, případně obojí. (Rollo_Tomasi)
  • Harvey House byla první síť restaurací a jídelen (a časem i hotelů), kterou založil v devatenáctém století Fred Harvey. Tyto restaurace budoval podél železnice Atchison, Topeka & Santa Fe (AT&SF). Tyto restaurace umožnili cestujícím ve vlaku se ve stanicích kvalitně najíst za rozumnou cenu. První podnik byl založen v roce 1876. Fred Harvey zavedl vysoký standard při stolování (např. jídlo se servírovalo na porcelánu, nádobí muselo být čisté a nesmělo být naprasklé). V restauracích Harvey House už tehdy museli mít sako a kravatu (obojí se dalo zapůjčit na místě). (Rollo_Tomasi)

Reklama

Reklama