poster

Jonáš II. aneb Jak je důležité míti Melicharovou

Hudební / Komedie

Československo, 1988, 74 min

 • KT_2011
  *

  V porovnání s předchozím dílem méně přesvětlená a nudná kamera, méně hezkých písniček, méně archivních klipů, stále naprosto neschopná režie, chybějící bonus lokace starého Semaforu a neskutečně plytký "děj" propojující hudební vystoupení. Součástí je "klip" k písni "Podivná hodina v Los Angeles", který je dobré srovnat s technicky daleko omezenějšími archivními černobílými klipy z předchozího dílu. Bolestně na něm vynikne absence kreativity, důvtipu i řemesla. Věčná škoda.(11.10.2011)

 • bobin
  *

  Něco Suchý ukradl ze Starců na chmelu, něco zcizil z West Side Story . Celou tuto pomatenost komentuje Jonáš a Melicharová a je kuriozní, že se těmito postavami živí Suchý dodnes. Jinak je to podívaná pouze pro pár pamětnických důchodců , protože ostatní ukrutně nudí . Ale i ti senioři určitě celou dobu zívají .(28.10.2010)

 • Aky
  ****

  Semafor se dá těžko stavět do konkurence konsolidovaných filmů zde. Je to spíše kabaret, volná hra se slovy, s vtipem, fantazií, hříčky a písničky. Jestliže přistoupíte na tuhle hru, určitě se pobavíte.(16.4.2012)

 • JSYSMHJF
  *****

  Spousta lahůdek Suchého poetiky, kde vlastně ani nejde o děj, ale o jiné vidění věcí, světa, spojování nespojitelného na perutích jemného humoru...Podivná hodina v Los Angeles, Londýn (Horažďovice), jízda na kole, trychtýř...nad tím vším semaforská "suchá" duše zajásá...Na klasický film poněkud nepřehledné, rozvětvené, fantasmagorické...a to to mohlo být ještě "horší", kdyby nebylo poetična nechápavého režiséra Síse.(30.8.2012)

 • ClimbVibe
  ****

  Pro ty co mají rádi Semafor tento film není úlet ani špatný snímek. Naopak - poetika Semaforu (80.let, kdy vzniklo duo Melicharová/Jonáš) je tu velice hezky převedená na filmový pás. A ačkoliv se děj dá shrnout jednou holou větou, tak je plný výborných písniček a slovních gagů. Asi ne pro každého, ale pro mě oblíbený snímek.(30.12.2015)

 • - Poslední film režiséra Vladimíra Síse. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace