Monkeyshines, No. 1

všechny plakáty
Krátkometrážní / Komedie / Rodinný / Experimentální
USA, 1890, 1 min

Krátký snímeček Monkeyshines nám přináší půlminutový záběr rozmazané, pohybující se postavy. (Stegr)

Kmotr76

Ani nevím, proč se na ty prapočátky filmu dívám a už vůbec nechápu, proč je hodnotím...Pokrok oprostiti předešlým snímkům je délka filmu. ()

Elrond88

20%, historicky nevyčíslitelná hodnota, filmově z pohledu dnešního diváka bezcenné, ale stále hodnotnější než třeba Velmi křehké vztahy... ()

BluT

Jak to mám asi hodnotit? :) Myslím, že výjimečně nechám hodnocení "žádné", protože tohle se fakt hodnotit nedá. Dávat tomu odpad nebo pět *, cokoli je zbytečný. ()

KoRner

Neviem, či by sa to malo hodnotit. Je to akýsi pohyblivý avatar, ktorý pre prichystal Dickson pre Edisona. Ktovie, či už vtedy tušili, že o 100 rokov bude ich vynález (samozrejme zdokonalený) najvýznamnejší počin v 20 st. pre milióny ľudí po celom svete :-) ()

wosho

Co se týká těchto snímků, snažil jsem vždy to hodnotil objektivně, s ohledem na dobu vzniku. Ale toto nelze. Bílý flek, co máš jakési tvary člověka a sekaně se pohybuje z roku 1890 nelze hodnoti nikterak. ()

M.I.K.E.

Kdyby se současní vědci rozhodli vynaléz stíhačku pohybující se rychlostí světla a ono by se to nepovedlo. A ona stíhačka by letěla pouze rychlostí př. 300 m/s taky byste se smáli.. :-) ()

smetyl

První krátký film z USA a hned nevydařený. Kameraman se snaží zaostřit postavu vlastně celou dobu záběru. Je to jen černobílá směska záběrů, kterou občas protne bílý proužek světla. Vidím v tom naprosto psychotický zmatek. Přibarvilo-li by se to vhodnou hudbou, mělo by to jiný rozměr. Nezáměrnost snímku je naprosto očividná. První psycho film světa.http://www.youtube.com/watch?v=ZNc-mazLcko ()

Freemantle

V jedné větě - Hluboko v útrobách se nemohu zbavit děsivého pocitu, že jakékoliv hodnocení, udané mojí rukou, těchto "krátkometrážních videí" by mohlo být diametrálně odlišné od většiny hodnotících, čímž bych se dopustil destrukce světového (IMDB) i tuzemského (ČSFD) průměru, neboť žiju v přesvědčení, že nejsem schopen zcela pohltit, pochopit a popsat, pro některé samozřejmý a zcela logický, dopad na světovou filmovou tvorbu, a to i přes vědomí faktu, že každá činnost na světě, včetně filmu, měla svůj začátek a vývoj. ()

PetraMishka

Postava je hodně rozmazaná, tedy je vidět jen velká bílá šmouha těla a lze rozeznat pohyb rukou, které tu šmouhu narušují. Tady je vidět, jak bylo jednodušší zaznamenat tmavý objekt na světlém pozadí, než obráceně. ()

kacer4

Bez tohto by možno neexistovalo premietanie filmov alebo minimálne v takejto podobe. Keby nevidím ten rok výroby tak by som povedal, že to má slúžiť ako nejaka hororová scéna. ()