Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní postavou příběhu je pětiletá kalifornská holčička Desi, která se trápí nad smrtí své tatínka, se kterou se stále nedokáže vyrovnat a přijmout skutečnost, že už ho nikdy neuvidí. Trápí se také její matka, která se také nedokáže se smrtí manžela smířit a navíc má trápení s penězi. Musí opustit dům, ve kterém žili, a protože nemá žádné peníze, přijme nabídku babičky, která jim nabídne bydlení u sebe. Ve snaze pomoci vyrovnat se smrtí, poradí Desi, aby napsala tatínkovi dopis, přivázala ho na balónek, který ho vynese do nebíčka. Dopis zmizí v oblacích, nedoletí však do nebe, ale přes téměř celé Spojené státy, aby téměř o čtyři tisíce mil dále nakonec přistál v Kanadě, kde se uchytí na stromě v městečku zvaném Mermaid (Mořská víla). Najde ho otec tří dětí, který ho přinese domů. Všichni jsou dopisem malé Desi tak dojati, že se rozhodnou na dopis odepsat a pomoci malé holčičce i její matce. Zpráva o dlouhém putování balónku se dostane dokonce až do novin, a stane se senzací, která vyvolá velmi spontánní a bouřlivou reakci. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (2)

Dale 

všechny recenze uživatele

Klasický skutočný príbeh v televíznom spracovaní. Prvá polovica o vyrovnávaní sa so smrťou manžela/otca je fajn, no potom príde balónik s listom a celé to skĺzne do banálnej a slzypudivej roviny. ()

MaxQ69 

všechny recenze uživatele

Tento film jsem poprvé viděl, když byl u nás v televizní premiéře. Musím přiznat, že mě dojal více než jsem zprvu očekával. Nevinná a nechápající duše malé Desi působí na diváka z emočního hlediska velice silně. Navíc příběh je, dá se říct, až bizardní. O to zajímavější je fakt, že byl film inspirován skutečnou událostí. Sled dějů, který ke všemu dal i název tomuto televiznímu snímku je mnohdy těžko uvěřitelný. Na mě tento snímek velmi zapůsobil a jsem přesvědčen, že je na mnohem vyšší úrovni než většina televizních filmů. Nemůžu si pomoc, ale 90% ()

Reklama

Reklama