Cirque du Soleil: Corteo (divadelní záznam)

• Kanada

Cirque du Soleil: Corteo

Dokumentární / Hudební / Rodinný

Kanada / USA, 2006, 101 min

Sylvain Lebel

Ve svém dalším představení vás pozve Cirque du Soleil do fantazie umírajícího klauna. Výborná čísla, která si někdy vystačí s nejjednoduššími pomůckami jako dřevěná houpačka či žebřík. Hudba je veselá, účinkující jakbysmet, ovšem celým představením se jakoby táhne smutná pochmurná atmosféra, vzhledem k tomu, že hlavní hrdina pomalu umírá a loučí se se vším kolem něj.(15.3.2008)

Cirque du Soleil - Corteo. Tuto nadheru jsem mela moznos shlednou LIVE v L.A. a uz jen proto, ze Cirque du Soleil je sam o sobe neco, tak uchvatneho co se nekdy, ani slovy popsat neda tesila jsem se i na filmove zpracovani. Byt pritom Live je neco jineho to je samozrejmnosti, ale i DVD nabizi divakum to co prozijete Live,ovsem v jinem pohledu a to pohledy kamery, take velice zajimavem. Corteo je hodne nakladna show plna fantasie s muzikalni komposici,kde je kazde cirkusove cislo perfektne presetovano.Tentokrat se jedna o velkou fantasii umirajiciho Klauna.Vse nadherne zabalene v italskem nostalgickem Ambiente.Opet s perfektni jevistni kulisou a tou nejmodernejsi technikou,at jiz od nasviceni ,az po nadherne pocitacove triky.Vetsina artistickych cisel jde primo pod kuzi divaka i ,kdyz primo cislo 1 a 2 je ponekud pomale a trochu passant a nejak me vadil stupen tezkosti na ,ktery jsem u Cirque du Soleil zvykla,vse se ovsem od vystoupeni s cislem 3 rozjede jako TGV takovou rychlosti ,ze divak je primo pripoutan ve svem kresle a jeho pozornost je zamerena jen a jen na televizni obrazovku.Cirque du Soleil - Corteo,je vynikajici pozvankou do sveta snu a po vasem zvednuti z televizniho kresla vam jeho hudba bude jeste dlouho znit v usich. Pro milovniky cirkusoveho umeni nejvysiho stupne spojeneho s perfektnimi kulisami, kostymi, technikou,barvou a hudbou je kazde vystoupeni Cirque du Soleil proste povinost.Zapomente na cirku Humberto a jine, toto se s tim neda vubec prirovnavat vitejte ve svete kouzel fantasie a pohadky.Kanadska "firma" Cirque du Soleil opet dokazala ukazat, ze cirkusove umeni neni jen kroceni lvu, klauni a vystup s medvedy.Cirque du Soleil je proste umeni nevysiho stupne a tento film to jen a jen dokazuje,strih , kamera ,5.1 zvuk vse na vysoke urovni a pro ceske cirkusove milovniky,kteri jeste bohuzel nemeli moznost v ceske republice nektera z vystoupeni Cirque du Soleil videt,je to jakasi povinnost,proto mych 5 hvezdicek a myslim, ze plnym prave nebot mych 6 DVD Cirque du Soleil s vystoupenim : Corteo,Idioma,Saltimbanco,Nouvelle experience,Quidam a Drailon, kazde o delce cca 1,5 hodiny plne dokazuji co je prave cirkusove umeni,ktere s opelichanym lvem nema nic spolecneho. Co DVD to pozvanka do sveta fantasie,ktery je pohlazenim i lekem pro oci,usi a dusi !(16.12.2006)

ako asi najlepsia z celeho vystupenia bola hudba. Cisla mi prisli oproti ostatnym vystupeniam, ako napr. Dralion alebo La Nouba, o dost jednoduchsie (nechcem tym povedat, zeby som ich zvladol aj ja). Co sa tyka prevedenia, kostymov atd. to snad ani neni nutne komentovat. To ma Cirque du Soleil dokonale v kazdom vystupeni.(30.3.2011)

Jak málo stačí profíkům k provedení akrobatického čísla, třeba jen žebřík, dřevěná houpačka nebo gymnastický míč. Jsou to úžasní umělci na svém místě, o tom není pochyb. Prostředí snů přináší možnost vložit do programu v podstatě cokoliv a ono to bude fungovat. Měli nádherné kostýmy, hlavně ti andílci všech různých podob, nikdo nemá stejná křídla nebo sukýnku, každý je jiný a perfektně nebeský.(3.1.2014)

Divadelní záznam. Úžasná až k nepochopení velkolepá "cirkusová" podívaná. Líbí se mi, že o mnohem větší údiv se z "cirkusového" představení nemusejí postarat zvířata, která musejí dělat takového, které jsou snad i proti přírodě, viz. nervy drásající dokument Earthlings. Cirque du Soleil představuje představuje úžasné i vtipné akrobacie, ze kterých zůstává rozum stát.(9.1.2014)