Protože mě Bond odjakživa nebavil pro svou rádoby nadsázku, která mi připadla, že nadsázkou ani není, tak Frantíci si s tímto tématem poradili po svém. Dujardin se hlavní role zhostil výborně, některé dialogy nedávaly smysl a všichni se tvářili jako že ví, oč jde. A galantní k ženám byl tak nějak po svém :)(3.1.2016)

Dalsi z rady parodii na bondovky. Sedělo mi hlavně obsazení hlavní role Jeanem Dujardinem, kdy agent není pitomec, kterému padají talíře z rukou, ale přesto je to takový týpek, že kdybyste ho potkali, museli byste mu dát pár facek, aby se probudil z tý diskotéky :) Nejvíc se mi líbilo obočí a zuby J. Dujardina, pak scény na pláži, slepice a příhoda v pyramidě. Vtipných momentů bylo samozřejmě víc, ale kvůli hodně slabému ději, nemůžu dát víc jak tři hvězdičky. A PS: Doukoukala jsem to až napotřetí.(23.3.2012)

Potom co jsem tento film během dvou jízd se Student Agency na monitoru viděl musel si to hodit. Ne provaz, ale mincí. Protože jsem byl na vážkách. Tato frankovka ( parodie kombinace bondovky a Francie) je velmi zdařilé retrostylem natočená, jako by vypadla z nějaké filmového trezoru. 117girls neboli dámy od Huberta Bonisseura de La Bath měly temperament a půvab. I některým scénám nechyběl humor a některým naopak ano. Úplatek ve formě fotografie prezidenta Cotyho zábavný. Agent 117 je někdy tak hloupý až je geniální a naopak, ale na čtyři hvězdy to není(mince rozhodla). Dobře jsem se u něj bavil.(3.1.2015)

Francouzská odpověď na Jamese Bondy se nese v parodickém duchu. Francouzský agent, možná trochu přihřátý, ale jinak i na holky, se umí dobře prát, má neustále thymolínový úsměv, a v 50. letech letí řešit záhadu slepičárny do Egypta. I ladění obrazu je do 50. let, a přestože tempo filmu je pomalejší, přesto tento příjemně pobaví.(16.3.2012)

• decouble

Ono to sice vypadá jako parodie na Jamese Bonda, ale když zapátráte na csfd, tak zjistíte, že Francouzi natočili několik filmů s postavou agenta OSS 117 už v 60. letech... Na samotném filmu je dobré to, jak si dělá srandu z typického obrázku arogantního sebestředného Francouze - ignoranta, který si navíc bláhově myslí, že jeho země má ještě šanci si udržet status koloniální mocnosti. Když mu Larmina s pohrdáním říká: "Jste typický Francouz," odpoví jí sebevědomě: "Děkuji." Kromě této sebereflexe toho už Agent 117 příliš nenabízí, jen pár povedených vtipů a k tomu bohužel hodně křečovitosti. 5/10.(24.4.2012)

• - V nemecky hovoriacich krajinách bežal film pod názvom OSS 117 - Der Spion, der sich liebte, čo mala byť vtipná narážka na “bondovku“ Špión, ktorý ma miloval (1977). Nemecký titul totiž do slovenčiny možno preložiť ako Špión, ktorý miloval sám seba. (m.a.t.o.)

• - Natáčení probíhalo v Maroku v městě Casablanka. (Terva)

• - Film je pokračováním řady 117 OSS špionážních filmů z let 1950 a 1960, natočených podle série románů Jeana Bruce. (Terva)