Agent 117

• Francie

OSS 117: Le Caire nid d'espions

Komedie

Francie, 2006, 99 min

Protože mě Bond odjakživa nebavil pro svou rádoby nadsázku, která mi připadla, že nadsázkou ani není, tak Frantíci si s tímto tématem poradili po svém. Dujardin se hlavní role zhostil výborně, některé dialogy nedávaly smysl a všichni se tvářili jako že ví, oč jde. A galantní k ženám byl tak nějak po svém :)(3.1.2016)

Rozpočet €14miliónovTržby USA $303,543Tržby Celosvetovo $17,204,388(6.11.2008)

Parodie na Jamese Bonda, o tom není v absolutně žádném případě sporu. Už samotná obálka nabízí k jistým myšlenkám, ale beztak to je jednoduše řečeno kravina, jenže dokáže v jistých chvílích příjemně pobavit díky hlavnímu hrdinovi. Ten totiž přesahuje všechnu mez kavalířství a gentlemanství. Tento Agent 117 dokazuje, že nejen Agent 007 má na to stát se oblíbeným a uznávaným v oku žen. Škoda toho, jak je příběh strašně přebíjen dopředu. Jako kdyby toho Agent 117 měl stihnout více, než si vůbec dokáže nabrat. I tak se na to ale pěkně kouká. Není to žádný zázrak. Ale pár hlášek na stranu nepřítel se tam určitě objeví a víceméně pobaví. --- Já myslel, že Vám dovolím, abyste se se mnou milovala. - S tebou? Chtěl si umlčet muezzina, protože tě budil? Radši bych šla s vepřem klidně o Ramadánu.(24.11.2007)

Dujardinova exhibice - zatímco tady vypadá film dost zuboženě, u mě bodoval. Občas sípe, ano, ale v souboji s jinými komediemi, jasně vítězí. Není totiž kolotočem tupého a fekálního humoru. Vtip dávkuje po lžících, ale tak abych se neudávil, využívá svou malost ve svůj prospěch, není žádným chudým příbuzným mezi francouzskými komediemi. Ku prospěchu budiž i Jean; nebýt limitován jazykem, podmaní si jakýkoli žánr (všechno bude!). Rád sleduji, jak roste z šaška ve velkou osobnost.(7.7.2012)

• MartinezZ

Jo, naprostá parodie nejen Bonda, ale snad všech tajných agentů. Problém je, že některé vtipy jsou poněkud trapné (myšleno ne nechutné, ale prostě jen trapné. Takové to trapné ticho, kdy se udělá vtip, nikdo se nesměje a aktér se snaží vtip stále více vypointovat a ticho je delší a delší...). Pár dobrých vtipů se najde, přesto toho trapného ticha je mnohem více. Mezi komedií a ztřeštěnou parodií je holt propastný rozdíl, jak dokazuje francouzský speciální nádiva. ~~~ "Už ho nesleduj." - "Právě vešel do pokoje." - "Říkal jsem, už ho nesleduj!" - "Právě vyšel z hotelu" - "NEOTRAVUJ!"(29.10.2011)

• - Film měl soutěžní premiéru na filmovém festivalu v Seattlu 2006, odkud si režisér Michel Hazanavicius navíc odnesl cenu za nejlepší film. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Maroku v městě Casablanka. (Terva)

• - Film je pokračováním řady 117 OSS špionážních filmů z let 1950 a 1960, natočených podle série románů Jeana Bruce. (Terva)