Až do smrti

Until Death

Až do smrti

Akční / Drama / Thriller

Velká Británie / Bulharsko / Německo / USA, 2007, 101 min

No, popravdě jsem si Van Damma v žádném novém filmu nedovedl představit...a ejhle...sen se stal skutečností a starý dobrý Jeane je na scéně v novém kabátě a to doslovně. Jeho role mi sedla, dokonce i přeměna odpadlíka ve slušňáka nic nepokazila a ještě mu k tomu pěkně zahráli. Bohužel nám ale Claude zestárnul, tím pádem je vrcholem všeho bojového umění seběhnutí pár schodů:-)...takže si užijí hlavně fanoušci střelných zbraní. Jinak je to nad očekávání solidní B-éčko.60%(26.11.2007)

Často jsem si říkával: Kolikrát? Kolikrát ještě přidám 3tí hvězdu filmu jen proto, že tam je Van Damme? Můžu vám říct, že mě ta samá myšlenka napadla i dnes. Ovšem jak film krůček po krůčku postupoval, něco se začalo měnit. Ono ne jen, že tenhle kousek není špatnej. On má dokonce svoje nesporný kladný záležitosti. Od vyprávění příběhu, které se bude místy zdát dlouhý. Jenže on se jen snaží vybarvit postavu. Jak na tom je Anthony před a po... Přes nekompromisního záporáka, který sice vypadá jak IT ing, ale nenechte se mýlit. Až po neotřelý konec. Chválu si podle mne zaslouží i samotný Van Damme. Mě se totiž líbí to jak to jak postavu pojal a přenesl na obrazovku. Takže tentokrát nedávám dokonce 4tou hvězdu za to, že ve filmu je JCVD, ale dávám ji za to že v něm doopravdy podává fajn výkon a celé to drží pohromadě. Pro mě milé překvapení. 70 procent.(14.5.2014)

Dosť dobrý film, Van Dammove filmy mám rad takmer všetky, ako aj celý tento žáner aj keď jeho staršie kúsky ... zaujmavé že jeho staré akčné pecky niesu červené...napr. taký Hard Targed od mistra tohto žánru Johna Woo, I don't understand... Ale tento film ma dosť zaujal,najme slučným príbehom, hereckými vykonnmi, dobré akčné sekvencie a ten "záver" sa mi páčil, netušil som, že ten názov "Until Death" bude doslovný...nemôžem inak ako 5*.(11.3.2011)

Je to veľmi dobrá akčná dráma so Jean-Claude Van Dammom, ktorá patrí medzi jeho najlepšie filmy. Má výborný príbeh o policajtovi z protidrogového, ktorý síce v práci dosahuje dobré výsledky, no ako človek nestojí za nič, na nikom mu ani trochu nezáleží a tak ho takmer všetci neznášajú. Práve ide po svojom bývalom partnerovi, ktorý sa dal na dráhu zločinu, ten ho ale ťažko zraní a policajt skončí v kóme. A po prebratí si uvedomuje svoje chyby a chce dať všetko do poriadku. So spracovaním som mimoriadne spokojný, úvodná štyridsaťminútovka je vydarená drsná krimi, ktorá pôsobí správne špinavo, pričom hlavný hrdina je tu prvotriedne odporný po všetkých stránkach, k manželke, kolegom, ale aj všetkým ostatným. A potom sa to už očakávane začne uberať klasickejším smerom, hlavná postava sa stane správnym dobrákom a je skutočne radosť pozerať na tú jeho snahu všetko napraviť. Ale nemôžem povedať, ktorá časť je lepšia, obe sú dosť odlišné, ale rovnako výborné, tu je skutočne dej po celý čas až prekvapivo dobrý, je tu množstvo výborných scén, len škoda toho záveru, celá záverečná fáza je už ako zo štandardnej žánrovky, čo je tiež stále dobré, ale predsa len všetko predtým sa mi páčilo podstatne viac. Akcie tu nie je až tak moc, no tá je celkom vydarená. No keďže sa nejedná o plnohodnotný akčný film, ale skôr o krimi, kde má prednosť príbeh, tak mi jej menšie množstvo vôbec neprekáža. O súbojoch sa tu moc hovoriť nedá, Van Damme tu má len pár úderov a aj to navyše v príbehovo nepodstatných scénach, hlavný priestor tu majú prestrelky a tie sú slušne natočené, obsahujú viacero dobrých momentov, nie je v nich núdza o zabitých a hlavne Van Damme s brokovnicou pôsobí skvelým dojmom. Najviac sa mi páči prestrelka v reštaurácii, ale všetka akcia je dobrá. Herecké obsadenie je výborné, Jean-Claude Van Damme tu podal najzaujímavejší herecký výkon celej svojej kariéry, pričom mu sadli obe herecké polohy, poteší Selina Giles a mnoho zaujímavých postáv, jedine hlavný záporák Stephen Rea ma až tak moc nezaujal, ale tiež nie je zlý. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, síce v niektorých častiach to stále pôsobí ako bežný videofilm, ale inak to má výbornú atmosféru, viacero zaujímavých vizuálnych nápadov a dokonca fungujú aj emócie. A poteší aj vydarená hudba. Keď som Až do smrti videl prvýkrát, bol som veľmi sklamaný, lebo na takéhoto Van Damma teda nie som zvyknutý, no po ďalších pozretiach som to už ocenil a dokonca by som to označil za jeden z jeho najlepších filmov, ktorý má baví stále viac. A keby bolo ešte trochu lepšie finále, asi by som dal aj plné hodnotenie. 81%(22.11.2007)

Že by skutečné vzkříšení van Damma?Pokud vezmu posledních deset snímků z jeho tvorby zpět,tak zřejmně ano.Jean-Claude tu hraje a vůbec né špatně a navíc v docela povedené akci.Je to sice neoriginální,průhledné a otřepané béčko,ale zároveň i stylové,syrové a pěkně nekompromisní,což u tohoto herce je také dost neobyklé a jako troska je i docela zajímavý (jen tedy nevím jestli je troskou kvůli roli,nebo kvůli své kariéře).Celé to má navíc spád,s níčím a nikým se film nemazlí(teda chvilkama trochu vyměkne,ale neni to až moc zoufalý) a místami je to i docela řežba.Zkrátka,van Dammovi se po dlooouhých létech povedlo natočit docela povedenou podívanou a měl by se právě zaměřit na více komplikované,zápornější a drsnější role,pak by nemusel jít úplně pod drn.A když o tom tak přemýšlím a beru veškerou jeho dosavadní filmografii,Až do smrti je možná jeho nejlepším zářezem.Tak co bude Jean-Claude dál?(6.1.2008)

• - Většina scén se natáčela v Bulharsku, část poté v americkém New Orleans. Škola ve filmu je American College of Sofia. (TomikZlesa)

• - Počas scény v bare, keď príde Anthonymu (Jean-Claude Van Damme) SMS od ženy, je jasne vidieť, že pri texte bliká kurzor, takže číta rozpísanú a nie prijatú správu. (Patrik200s)

• - Film měl původně režírovat Ringo Lam, kvůli neshodám s producenty odmítl. (TomikZlesa)