Až do smrti

Until Death

Až do smrti

Akční / Drama / Thriller

Velká Británie / Bulharsko / Německo / USA, 2007, 101 min

Anthony není zrovna neviňátko. Je policajtem, zbaveným veškerých iluzí, obcházejícím zákon a nerespektujícím sličnou manželku, která se, světe, div se, poohlédne jinde a dítě, které čeká, není zrovna jeho. Co naplat, heroin a děvky leccos vyřeší.. a možná až koma z něj udělá o krapet lepšího člověka. Škoda, Van Damme coby zkorumpovanej hajzlík je slušná porce akce, ale ten přerod už není moje kafe. Tudíž jde leccos viditelně o třídu dolů – atmosféra, záporák, natvrdlé dialogy, i ta akce.. Pryč jsou časy, kdy jsme téhle akční generaci drželi v přítmí kina palce. Seagal, Van Damme, Lundgren – tihle páprdové se už moc neperou, spíš střílí a tváří se drsně v lehce zapomenutelných scénách. Naštěstí se Van Damme pro tentokráte snaží víc než je jeho standard, takže průměrné ** až *** si zaslouží..(21.11.2009)

Ešte pred tým než niečo napíšem, chcem pripomenúť že Van Damma nemám rád. Je to pre mna baleťák ktorý sa poúšal (ešte raz pripomýnam Pokúšal) marne preraziť nejakou tou akčnou peckou. Jeho posledný snímok The Hard Corps sa mi velmi nezdal ale tento už bol iná káva. Pozeral som ho síce s donútenia ale ku stredu filmu ma velmi zaujal. Sice je už vidno že karate mu už nejde ako kedysi ale vidím tam snahu, ktorá sa v mojom prípade cení. Strielania je tam pomerne dosť slušná porcia, a tak isto sa tam van damme aj pokúšal hrať čo sa mu podarilo. Tak isto má u mna ešte jedno plus jeho gangster výzor ktorý sa nevidí každý den. Takže ked si to zhrniem tak mi víde priemerný ale dobrý akční snímok sice s nenávideným hercom ale dosť dobrým scénarom. Pre mna 3,5*.(20.10.2007)

No, popravdě jsem si Van Damma v žádném novém filmu nedovedl představit...a ejhle...sen se stal skutečností a starý dobrý Jeane je na scéně v novém kabátě a to doslovně. Jeho role mi sedla, dokonce i přeměna odpadlíka ve slušňáka nic nepokazila a ještě mu k tomu pěkně zahráli. Bohužel nám ale Claude zestárnul, tím pádem je vrcholem všeho bojového umění seběhnutí pár schodů:-)...takže si užijí hlavně fanoušci střelných zbraní. Jinak je to nad očekávání solidní B-éčko.60%(26.11.2007)

Že by skutečné vzkříšení van Damma?Pokud vezmu posledních deset snímků z jeho tvorby zpět,tak zřejmně ano.Jean-Claude tu hraje a vůbec né špatně a navíc v docela povedené akci.Je to sice neoriginální,průhledné a otřepané béčko,ale zároveň i stylové,syrové a pěkně nekompromisní,což u tohoto herce je také dost neobyklé a jako troska je i docela zajímavý (jen tedy nevím jestli je troskou kvůli roli,nebo kvůli své kariéře).Celé to má navíc spád,s níčím a nikým se film nemazlí(teda chvilkama trochu vyměkne,ale neni to až moc zoufalý) a místami je to i docela řežba.Zkrátka,van Dammovi se po dlooouhých létech povedlo natočit docela povedenou podívanou a měl by se právě zaměřit na více komplikované,zápornější a drsnější role,pak by nemusel jít úplně pod drn.A když o tom tak přemýšlím a beru veškerou jeho dosavadní filmografii,Až do smrti je možná jeho nejlepším zářezem.Tak co bude Jean-Claude dál?(6.1.2008)

• brutale

Jean-Claude Van Damme, stále vo forme, tento krát však svoju aj rolu hrá. Vek mu pridal na charizme a veľmi dobre s mi na neho pozeralo(sám neverím, že to píšem). Úloha skrachovaného, drsného policajta mu pasuje a vedel by som si ho predstaviť ako hlavnú rolu v niakom kvalitnom filme. Until Death je však pretkaný hlúpim scenárom, neschopnou réžiou a nehercami... Tak Jean som rád, že si zabudol na svoju kopačku z otočky a držím palce v ďalšej tvorbe!(29.5.2008)

• - Počas scény v bare, keď príde Anthonymu (Jean-Claude Van Damme) SMS od ženy, je jasne vidieť, že pri texte bliká kurzor, takže číta rozpísanú a nie prijatú správu. (Patrik200s)

• - Film měl původně režírovat Ringo Lam, kvůli neshodám s producenty odmítl. (TomikZlesa)

• - Film má 2 alternativní konce, z nichž jeden byl vytvořen pro Evropu a druhý pro USA. (Eldrick)