Až do smrti

Until Death

Až do smrti

Akční / Drama / Thriller

Velká Británie / Bulharsko / Německo / USA, 2007, 101 min

Často jsem si říkával: Kolikrát? Kolikrát ještě přidám 3tí hvězdu filmu jen proto, že tam je Van Damme? Můžu vám říct, že mě ta samá myšlenka napadla i dnes. Ovšem jak film krůček po krůčku postupoval, něco se začalo měnit. Ono ne jen, že tenhle kousek není špatnej. On má dokonce svoje nesporný kladný záležitosti. Od vyprávění příběhu, které se bude místy zdát dlouhý. Jenže on se jen snaží vybarvit postavu. Jak na tom je Anthony před a po... Přes nekompromisního záporáka, který sice vypadá jak IT ing, ale nenechte se mýlit. Až po neotřelý konec. Chválu si podle mne zaslouží i samotný Van Damme. Mě se totiž líbí to jak to jak postavu pojal a přenesl na obrazovku. Takže tentokrát nedávám dokonce 4tou hvězdu za to, že ve filmu je JCVD, ale dávám ji za to že v něm doopravdy podává fajn výkon a celé to drží pohromadě. Pro mě milé překvapení. 70 procent.(14.5.2014)

Paráda J C Van Dame už málem zhasl, ale díky tomuhle filmu je zpět. Ještě nikdy sem ho neviděl takhle hrát. Málem mi vylezli oči z důlku. První polovina kdy je Van Dame na drogách je super, druhá půlka když se snaží dat věci do pořádku už trochu pokulhává, ale stále solidní průměr. Myslím že z upadajících bývalých akčních hvězd jako je Steven Seagal, Dolph Lundgren a pan Van Dame vyhrává právě Van Dame.(22.2.2008)

• Le_Chuck

Len si prečitajte obsah a máte nápovedu, ako toto môže dopadúť (ináč béčka všeobecne mám rád). A pritom prvá polovica bola výborná. Špinavou atmosférou neónoveho New Orleans nasiaknuté nočné túlanie zarasteného feťáka s odznakom narkotík, fuckujúceho všetko a všetkých. Agent Stowe si robí nepriateľov na každom kroku a jeho kruhy pod očami a pekelná angličtina sú prudko sympatické. Potom, ale nastáva onen neštastný prerod, uvedomenie sa, nová šanca (whatever) a film putuje spolu s tehotnou manželkou, ublížneým dôchodcom a žehlením celej prvej polovice (barličiek pre celé Kramáre) tam, kde tróni zbytok Van Dammeho produkcie posledných desiatich rokov (vyjima Kontrabandu). Do sračiek. Tento kontrast zamrzí a hlásim, že žiadny návrat akčnej ikony (ako napovdá pár komentov naokolo) sa nekoná. 30%(14.6.2007)

Je to veľmi dobrá akčná dráma so Jean-Claude Van Dammom, ktorá patrí medzi jeho najlepšie filmy. Má výborný príbeh o policajtovi z protidrogového, ktorý síce v práci dosahuje dobré výsledky, no ako človek nestojí za nič, na nikom mu ani trochu nezáleží a tak ho takmer všetci neznášajú. Práve ide po svojom bývalom partnerovi, ktorý sa dal na dráhu zločinu, ten ho ale ťažko zraní a policajt skončí v kóme. A po prebratí si uvedomuje svoje chyby a chce dať všetko do poriadku. So spracovaním som mimoriadne spokojný, úvodná štyridsaťminútovka je vydarená drsná krimi, ktorá pôsobí správne špinavo, pričom hlavný hrdina je tu prvotriedne odporný po všetkých stránkach, k manželke, kolegom, ale aj všetkým ostatným. A potom sa to už očakávane začne uberať klasickejším smerom, hlavná postava sa stane správnym dobrákom a je skutočne radosť pozerať na tú jeho snahu všetko napraviť. Ale nemôžem povedať, ktorá časť je lepšia, obe sú dosť odlišné, ale rovnako výborné, tu je skutočne dej po celý čas až prekvapivo dobrý, je tu množstvo výborných scén, len škoda toho záveru, celá záverečná fáza je už ako zo štandardnej žánrovky, čo je tiež stále dobré, ale predsa len všetko predtým sa mi páčilo podstatne viac. Akcie tu nie je až tak moc, no tá je celkom vydarená. No keďže sa nejedná o plnohodnotný akčný film, ale skôr o krimi, kde má prednosť príbeh, tak mi jej menšie množstvo vôbec neprekáža. O súbojoch sa tu moc hovoriť nedá, Van Damme tu má len pár úderov a aj to navyše v príbehovo nepodstatných scénach, hlavný priestor tu majú prestrelky a tie sú slušne natočené, obsahujú viacero dobrých momentov, nie je v nich núdza o zabitých a hlavne Van Damme s brokovnicou pôsobí skvelým dojmom. Najviac sa mi páči prestrelka v reštaurácii, ale všetka akcia je dobrá. Herecké obsadenie je výborné, Jean-Claude Van Damme tu podal najzaujímavejší herecký výkon celej svojej kariéry, pričom mu sadli obe herecké polohy, poteší Selina Giles a mnoho zaujímavých postáv, jedine hlavný záporák Stephen Rea ma až tak moc nezaujal, ale tiež nie je zlý. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, síce v niektorých častiach to stále pôsobí ako bežný videofilm, ale inak to má výbornú atmosféru, viacero zaujímavých vizuálnych nápadov a dokonca fungujú aj emócie. A poteší aj vydarená hudba. Keď som Až do smrti videl prvýkrát, bol som veľmi sklamaný, lebo na takéhoto Van Damma teda nie som zvyknutý, no po ďalších pozretiach som to už ocenil a dokonca by som to označil za jeden z jeho najlepších filmov, ktorý má baví stále viac. A keby bolo ešte trochu lepšie finále, asi by som dal aj plné hodnotenie. 81%(22.11.2007)

Tak tenhle film mě překvapil asi tak jako Pastýř. Sice se dost liší oproti Pastýřovi. Je zde dost akce, hlavně přestřelek (ne nějak úchvatných, ale aspon reaálných) - důležité je sledovan herecký výkon Van Damma. Film jako Akční/Drama/Thriller působí dobře. Už jen netypickou věcí je fakt, že v tomhle filmu Van Damme není hodný polda. Ale nýbrž troska, která fetuje. Po velkém úrazu, kdy jen tak tak přežil, chce Van Damme dokončit akci a pak zemře... Takže u mě 88% = ****(20.12.2011)

• - V závěrečných titulcích je k vidění mezititulková filmová scéna. (Rominator)

• - Jako koordinátor kaskadérů na filmu pracoval Michael Smith. Bulharským koordinátorem kaskadérů byl Kaloian Vodenicharov, v závěrečných titulcích uvedený jako Kaloyan Vodenicharov. (Rominator)

• - Počas scény v bare, keď príde Anthonymu (Jean-Claude Van Damme) SMS od ženy, je jasne vidieť, že pri texte bliká kurzor, takže číta rozpísanú a nie prijatú správu. (Patrik200s)