Válka rozumu a cti

• Česko Souboj stratégů (více)

370 let př. Kristem byla Čína rozdělena na sedm národů a několik dalších malých kmenů. Jeden z nich sídlí ve městě Liang. Velitel Xiang Yangzhong se svojí 100 tisícovou armádou má za úkol zahájit útok na Liang, který stojí v cestě do Jenu, a zabrat ho. Město by tomuto mohutnému útoku zcela jistě podlehlo a tak je jejich jedinou nadějí válečník Ge Li z Mo-Tsu kmenu jehož členové jsou proslulí obranými schopnostmi. Město, za pomoci Ge Liho odolává postupně jednomu útoku za druhým. Král města se však brzy začne obávat o své postavení a velitel Xiang ještě neřekl poslední slovo... (Siriuss)

sadlokan

Co se to děje?Občani neskáčou 20 metrů daleko a neházejí 10 předmětů najednou?Příjemně překvapen u reálně vypadajícího asijskýho filmu!Možná(a tim nemyslim ,že by mi chyběly ty skoky) až málo asijskýho.Třeba hudbou. ()

Rami

Bohužel jen průměrný asijský historický film, který nemá ani z daleka tu hloubku jako například Musa a lyričnost jako Hrdina. Navíc začíná být v konečných fázích trošku nudný díky tomu, že v podstatě není jasné, o kom (o čem) příběh vlastně vypráví. Nemluvě o občasné hongkongské lacinosti, která z některých scén přímo čiší. ()

Wolvie

Krásně inteligentní a neuspěchaný historický film,který je snad ještě o ždibec vyšperkovanější a zajímavější než Woovo Chi Bi.Navíc má fantastického Andyho Laua a je nádhernou poctou bitevních stratégů a mozků,které válku vyhrají spíše než samotní vojáci. ()

Evander

Až příliš realistické na to, abych někdy chtěl Válku rozumu a cti vidět znovu. Film dobrý, zpracování též, ale trocha pozitivního vyznění by mu rozhodně neublížila. Takto je to jen týrání duší lidí s alespoň minimálním citem pro spravedlnost. ()

Blaogranas

Zajímavý asijsko-válečný drama. Přesto nedosáhne na stupínek nejvyšší. V první půli se projevuje vytříbená Ge Li-ho strategie. Fakt típek na svým místě. Ale boje nedosahují kvalit americkejch blockbusterů. Ve druhé půli však dojde ke změně a od válčení se přechází k intrikám, závisti, porušení slibů,.... a taky k nějaké té romanci, která ovšem končí tragicky. Víceméně celý film je zakončen smutně a závěr se snaží oprášit Ge Li-ho hlavní hnací sílu, poselství míru. ()

Yancl

Na mé poměry moc ukecané, moc složité a moc čínské .. na druhou stranu bezesporu kvalitní, válečný a strategický film. [49%] ()

anitae

Málokterý válečný film mě osloví a zde mi vadila jistá asijská krutost. A jako u většiny asijských filmů jsem měla problém s identifikací postav. Slabší 3*. ()

ER

Máte rádi precizní souboje jeden proti jednomu? Plno létajících mistrů kung fu? Tak u tohoto filmu zapomeňte.Přesto tleskám nad mistrně vedenou válkou mezi rozumem a ctí.Kdo vyhraje? Zachránce obléhaného města,válečník kmene Mo-Tsu Ge Li,nebo vládce a panovník města,či velitel CHuanů Xiang? Odpověď není jednoduchá a čím více přibývá mrtvých,tím hůře se na otázky hledá odpověď.Ohromným kladem filmu je,že rozehrává celou škálu situací,které mohou vznikat, a taky i vznikají,při válečném konfliktu.A každý konflikt má svůj počátek,ale i konec.V každé situaci se objevují postavy,které jsou typické pro určitý typ lidských vlastností a vyvolávající emoce,mající vliv na výsledné rozhodnutí (proč je někdo ochoten zemřít a jiný za tutéž věc zradit?).Situace se paradoxně hrotí ne v době,kdy je město napadeno silným a početnějším nepřítelem,ale když nepřítel odtáhne a město je zachráněno (byť zdánlivě,neboť šlo o lest).Panovník se začne obávat veliké oblíbenosti zachránce města Ge Liho (vždyť by ho mohl sesadit,že?)a dá příkaz k jeho zabití a všechny spřízněné duše s ním (klasika mocenského chování a nemusí jít nutně o válku,vedenou zbraněmi).Ge Li,byť postřelený nakonec odchází,korunní princ je zabit a panovník je po 5 letech popraven (oni se nakonec ti CHuani vrátili).Prostě,jakákoliv válka je špatná.Proč potom neustále mezi sebou válčíme? Odpověď můžete najít,pokud si na tento film zajdete.Je otázkou,zda si vyberete tu správnou. ()

Rado H.

Velmi příjemné,leč nelehké překvapení. Čekal jsem další asijský akční historický film a místo toho jsem s údivem mohl postupně obdivovat naprosto vyjímečné a nezvyklé dílo. Místo rychlých akčních scén meditační scény, místo potoků krve myšlenky zařezávající se do hloubky ostřeji než meč. Až nemilosrdně bolestivě se postupně odhaluje podstata války, jejího smyslu a dopadu. Ne, nejsem pacifista a ani jsem se jím nestal po shlédnutí tohoto filmu. Ale odteď už všechny válečné filmy budu vidět jinak. Navždy. ()

Tamten

Neohromí velkolepými bojovými scénami či skvělými choreografiemi soubojů. Ale rozhodně zaujme, neboť je zde na válku pohlíženo jako na umění - na umění vcítit se do protivníka a dokázat ho překvapit. A i když není příliš jasné, jak moc je celý film reálný, rozhodně je zajímavý na dívání. Jen škoda té délky. Náplně na takovouto stopáž ve filmu není dost a místy je to tím pádem trochu hluché. ()

rivah

Myšlenka vedení obrany města k dosažení míru je velkolepá a její realizace solidní. Douglas to napsal pěkně. ()

Doomer

Valecny film z prostredi oblehani mesta patri k mym oblibenejsim zanrum, jsem rad ze jsem tuto hystorickou udalost ktera predchazela sjednoceni ciny videl takto zpracovanou ()

karlee

Na filmu zaujme poměrně slušná přehídka netradičních bojových technik a taktik, samozřejmostí je bohatá výprava, zajímavý je i příběh na téma "nevděk světem vládne". Ale nevyhnuli jsme se nezbytné romantické linii, ta nepůsobí úplně přirozeně, i ten protiválečný motiv je možná zbytečně explicitní. Trošku prostříhat by neškodilo. ()

JohnyTrava

Veľkolepý snímok s ešte veľkolepejšou (trailerovou) hudbou. Pekne sa nato pozerá (takto nejako si zrejme predstavujem tretí diel hobita), obzvlášť ak človek nemá od filmu veľké očakávania a tak sa nenechá sklamať moralizačnou druhou polovicou, už vopred predvídateľnou (a to i koncom) ľúbostnou zápletkou a zároveň prekusne množstvo dier. Práve tých dier, ktoré napriek dĺžke filmu dotvárajú akýsi pocit výberu z väčšieho celku. Plus bonus za efektnosť zopár záberov. ()

Pulper

Velkolepá podívaná odehrávající se v době, kdy Čína ještě nebyla sjednocená. Malému městskému státu, kterému hrozí útok mnohonásobné přesily, jde na pomoc jediný člověk vyznávající pragmatickou a zároveň pacifistickou filosofii mohismu. Prvoplánový model "mnoho zlých útočníků - málo hodných obránců", postupně dostává na frak a sám hlavní hrdina je lapen do pasti své naivity a ideálů. Bitvy jsou epické, herci dobří, výprava okázalá. Film je zakončen ukázkovým finále jak z antického dramatu. Vysokou kvalitu snižují jen hnusné počítačové efekty. ()

Pharlap

Od tvůrců filmu Hrdina jsem čekal něco víc. Tohle nebylo ani historické drama ani epos, ani romance v "čínském" stylu, natož mne to nechytlo ani jako souboj stratégů, tím pádem válečný film. A akce bylo ve filmu po čertech málo.. Prostě zklamání.. Takový miš-maš, který mě vůbec nestrhnul, tak jak jsem čekal.. a dokoukal jsem ho jen z toho důvodu, že je zde tak dobře hodnocen. ()

cinema_cz

Japonskou mangou inspirovaná, velkorysá válečná podívaná. Mezi svištícími šípy se najde pár minut pro pacifistické promluvy, přesto je film hlavně barevnou širokoúhlou lekcí z válečné strategie. 60 % (Ci 03/2008) ()

Miloško

Takto má vyzerať pravý historický epos.Výborná réžia,výprava,hud.doprovod... Andy Lau v úlohe rozvážneho,múdreho bojovníka.Dokonalé ()

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například… (více)