Válka rozumu a cti

• Česko Souboj stratégů (více)

370 let př. Kristem byla Čína rozdělena na sedm národů a několik dalších malých kmenů. Jeden z nich sídlí ve městě Liang. Velitel Xiang Yangzhong se svojí 100 tisícovou armádou má za úkol zahájit útok na Liang, který stojí v cestě do Jenu, a zabrat ho. Město by tomuto mohutnému útoku zcela jistě podlehlo a tak je jejich jedinou nadějí válečník Ge Li z Mo-Tsu kmenu jehož členové jsou proslulí obranými schopnostmi. Město, za pomoci Ge Liho odolává postupně jednomu útoku za druhým. Král města se však brzy začne obávat o své postavení a velitel Xiang ještě neřekl poslední slovo... (Siriuss)

Moebius

Bránit se nebo vzdát? Oběť by se měla vždycky bránit, protože nepřijde-li o život, dostane se do otroctví. Agresor by měl od útoku ustoupit, protože každým vítězstvím bude oslaben. Válka nemá vítězů. ()

CrazymanM odpad!

Nezlobte se na mě,ale tyhle filmy jsou jedna velká sračka,žral jsem je tak možná jako mladej školák,když to u nás za komančů v kinech bylo něco nového!Ty jejich velká gesta,borec přijde do města a jednou střelou s luku zažene bůhvíjakpočetnou armádu,no nic pro mě!Po dvacet minutách přišlo "smazat"!!! ()

Wulz

Když vidím to hodnocení a čtu některé komentáře láká mě to na to kouknout... ale zase nemusím tuhle historickou (made in China) kinematografii. Samozřejmě existují výjimky. PS: Tak jsem nakonec viděl...a hodně dobrý příběh. Někdy třeba ještě napíšu víc. ()

aannemer

Pročítám tu hondocení jednotlivých uživatelů a říkám si: neviděl jsem náhodou úplně jiný film? Ale ne, bylo to ono, ale byly to dvě hodiny nudy. Občas jsem to přepnul na časký dabing a bylo to ještě horší. Alespoň melodie čínštiny, či v jakém jazyce to bylo, mi tedy mohla trochu imponovat, ale k diváckému prožitku to jaksi nestačilo. ()

Jakupb

Východní kinematografie mě zklame jen velmi zřídka, takže jakmile jsem narazil na Válku rozumu a cti, hned jsem se na ní podíval. Ohlasy totiž byly více než příznivé a já, troufám si říci po právu, čekal parádní podívanou plnou bezchybných kostýmů, nádherné hudby a velkolepých bitevních manévrů. Bože jak já nepřepočítal! Ukázalo se totiž, že i když se víceméně všechny předpoklady vyplní na jedničku, stále to neznamená povedené dílo. Jinak to říci nejde, hlavní obsah je žalostně o ničem! Nepochopím ty, kteří hledají něco víc, a přijde jim div ne geniální, když se během stopáže prolíná několik filozofických směrů. Co na tom? Ani jako nápad by to u mě neobstálo a navíc co se týče provedení, film to neuvěřitelným způsobem poškozuje. Je mi jasné, že válečné počiny se nemusí striktně držet jednoho mustru, ale takové ty řečnické otázky a témata k zamyšlení? Koumu to jakou cpou? Nechci působit jako buran, vždyť mě tyhle pradávné postoje k životu vlastně zajímají, jenže tady se šeredně míjí účinkem, a jak jsem již zmínil, nedělají nic jiného, než zmenšují celkový požitek. Abyste rozuměli, když se něco prezentuje v tom "nelepším a nejbáječnějším" světle, nese to s sebou logicky minuty dialogů a těmi mě právě nesmírně vytáčeli. Nedokázali totiž ani poselství filmu plně obhájit. Jestli chtěli vkusně balancovat mezi filozofií a bitevní vřavou, vážně se jim to nepovedlo! Dozajista si kladli za cíl, tak říkajíc pošťourat se v tématu, které je aktuální ještě dnes - korupce, politické intriky - ale nedosáhli tím vůbec ničeho. Takhle to na mě vrhá dojem zvláštního slepence, páč bitev je přemíra a "keců" okolo jakbysmet. Zlatou střední cestu nalézt prostě nedokázali. Kdyby chtěli vytvořit dílo k zamyšlení, jež nám skutečně dá něco do života, bylo by potřeba ubrat bojových scén, a naopak, kdyby chtěli vytvořit válečný velkofilm, bylo by potřeba ubrat scén diskusních. Proto je výsledek na tolik nevěrohodný, že ani nevím, jak to vlastně zamýšleli… Ke všemu mi ještě dojem znepříjemňoval podivný střih, který nás ošizoval o detaily a rovněž české namluvení nijak nepomohlo. Tohle jsou však věci okrajové. Hlavní gró špatného je, že nevěděli jak film zaonačit a tak naivní příchod hrdiny, který je vlastně úplně obyčejný bojovník vyzní ještě o třídu trapněji, než normálně. ()

ToxicAli

Asijská historická dramata jsou většinou zárukou kvality, zde je tomu nejinak. Klasicky početné řady komparzistů dávají bitvám patřičný rozsah a poněkud průměrný děj i určitou hloubku. Sice zde nejsou žádné mistrovské akční scény, promakané triky, ani hlavní hrdinové nemají žádné zvláštní schopnosti, přesto dlouhá stopáž příjemně uplyne. Snímek kromě ukázky vojenské strategie přináší poselství míru a zobrazuje nesmyslnost války, kde není vítězů a poražený je tu každý, jen někdo na těle a jiný na duchu. ()

brasek

Zmiešané pocity... stopážou veľkofilm, ale to je tak všetko. Mesto kapituluje a neskôr to kráľ odvolá - z historického hľadiska nemožné! Bojové scény neboli zlé, ale všetko pokazili trikové efekty (digitálny oheň, rovnako "tancujúce" entity nepriateľa v smrteľnom kŕči...). Behom filmu prevezme hlavnú úlohu chladná romantická melodráma, ktorá miesto citov u diváka vyvolá len pocit hnusu a neustále humanistické tliachanie len privádzajú diváka do zúfalstva, vôbec nesúcíti s postavami a najradšej by ich pozabíjal všetky. ()

RyxiraAmy

Musím říct, že tohle dílo ve mně vyvolává dost rozporuplné pocity. Skvělý scénář, dobrá výprava, úžasné kostýmy a herci, ale naproti tomu stojí trochu zadrhávající děj (zvlášť v první polovině) a tolikrát omílané poselství mi také nepřijde zcela jednoznačné, jasné a následováníhodné. Ge Li tu vystupuje jako mírumilovný mnich neváhající zabíjet, aby ochránil město, proti kterému je ochoten se postavit v bitvě příští. Jeho ideály jsou možná vznešené a ušlechtilé, ale k ničemu jinému moc dobré nejsou. (Vlastně asi jako všechny pacifistické názory). Postavy krále i prince jsou trochu rozpačité a podle mého názoru ani ne moc promyšlené a smrt prince, omylem rukou vlastních vojáků, je tak trochu pitomá. Jasně že se takové věci stávají a stávaly, ale stejně si scénář mohl tuhle epizodku odpustit a nechat následníka trůnu padnout v nějaké šarvátce. Taky postava velitelky, která v jednu chvíli popojíždí na koni v uniformě a udílí rozkazy a v najednou se potuluje městem v šatech jako obyčejná rolnice, aby následně špehovala Ge Liho a machrovala na něj, že zná cestu do nepřátelského tábora, mi nepřijde dvakrát věrohodná. ()

kolly13

Obdivuju východní smysl pro absolutní čest a spravedlnost, která je podkopávána mocnými a těmi, co se jimi chtějí stát. Divák fandí hlavnímu hrdinovi a asi tak čeká, co nastane. Horší je, že některé bitvy jsou směšně udělané, pracuje se na malém prostoru a šlo by to zkrátit o půl hodinu bez efektu na kvalitu. ()

sponeck

Po prvním shlédnutí bych hodnotil asi na 4 hvězdy. Po druhém už snižuji na tři a potřetí se na to bojím podívat. Vcelku průměrný příběh o obraně města, které upírá svou naději k válečníkovi z kmene Mo-Tsu, aby ho nakonec vydalo nepříteli. Film navíc postupně trácí na tempu, některé dějové zvraty působí až moc uměle a složitě. Herecké výkony nijak výrazně nezaujmou. Je to jen mimořádně ukecaný akční film, ale koukatelné to ještě je... ()

pavont

Po rozpacitom zaciatku sa film rozbehne a aj vdaka realistyckym vojnovym scenam a skvelym hercom pali do konca. Mocenske intrigy su zachytene v jasnom svetle a naproti snimku Musa nie je dej chaoticky. ()

Ponocnej

Pekne, pekne nejak oblehaci filmy patri vetsinou k tem lepsim :-) nepritel pred branami to sice nebyl ale rozhodne zajimave zpracovani historie ()

Rostislaph

V tomto filmu mi nesedl námět, herecké výkony (ačkoliv jsem viděl šíleně dabovanou verzi), obecně zpracování, a to se mi východoasijské bojové filmy velice zamlouvají. Předpokládám, že jsem pochopil, co chtěl básník říci, ale i tak mě to neoslovilo. U podobných filmů jsem zvyklý na jinou výpravu a kostýmy, takže toto pro mě za tři. ()

Crucifere

Není to špatný film, jenže divák musí mět krapet tolerance, když vidí, že jeden člověk čelí obrovské armádě a navíc vyhrává. Není to špatný nápad, dokonce bych řekl, že je dobrý. Jeden člověk myslí strategicky a snaží se bránit město jak jen mu prostředky dovolí. Avšak má to jeden háček...nevím přesně co mi na tom vadilo, ale něco na tom je... ()

padlar

Neříkajte mi, že by 100 000 armáda nezadupala městečko s 4 000 obyvateli do země jen tak během pochodu !!! I když od tohoto detailu odhlédnu, tak se neubráním pocitu zklamání, který jsem po skončení tohoto filmu měl. Podle popisu jsem čekal vojenské manévry monstrózních rozměrů, ale místo toho jsem se dočkal jen pár bojůvek na začátku a jedné na konci filmu. Zbytek byl vyplněn prapodivnými intrikami, rádoby filozofickými debatami o smyslu válek a dialogy zhusta bez vazby na děj filmu. ()

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například… (více)