Neodolatelný

• Austrálie Irresistible (více)

Sophie Hartley (Susan Sarandon) je přesvědčena, že ji někdo sleduje. Největší podezření má na manželovu (Sam Neill) spolupracovnici, krásnou Maru (Emily Blunt). Čím déle to trvá, tím více si myslí, že Mara chce její děti, jejího mažela a to nejvzácnější, její život. Ale Sophii nikdo nevěří. Jsou její stavy paranoické? Nebo je Sophie v síti, ze které není úniku. Sophie se musí sama rozhodnout. Jen ona může odhalit pravdu, ta je však strašnější než její nejhorší sen. (oficiální text distributora)

Fiftis

Film okrem nepremysleného scenára, ktorému sa nedarí udržiavať napätie až do samotného konca, ponúka predovšetkým odpudivý výkon Susan Sarandonovej v hlavnej úlohe, ale zaujímavú hereckú príležitosť poskytuje Emily Blunt, v úlohe krásnej Mary. Austrálska režisérka a scenáristka Ann Turnerová na seba upozornila už svojím prvým celovečerným filmom Celia (1988), temným príbehom deväťročného dievčatka, prenasledovaného hrôzostrašnými predstavami. Už po tej snímke nám malo byť jasné, že sa režisérkou nemala nikdy stať. Psychologické thrillery, tie ja rád, vyžívajú si v tom, keď nevieme, či sa hrdinom príbehu veci naozaj dejú, alebo sú len výplodom ich paranoidných myslí. Toto je ale na míle vzdialené kvalitnému trilleru. Aj dej a príbeh sú dosť okukané. Na snímku som sa pozrel len kvôli obľúbenej Emily Blunt. ()

kleopatra

Neodolatelný není romantická třenice o chlapa, jemuž nelze odolat, ale třenice to je - dvou žen: jedna sbírá sovy a právě kvaltuje s ilustracemi, přičemž jí tlačí termín a je tudíž pěkně nervózní. Druhá se podezřele motá kolem jejího manžela a jádro pudla spočívá v tom, jestli i kolem ní. Sovy nejsou tím, čím se zdají být, což zní hrdě, ale bez obličejů vystříhaných z fotek se to zase neobešlo. Nakonec k přijatelnému vyvrcholení dojde, ale netěšte se, nebesa se neotevřou. Nám, věrným obdivovatelům Susan Sarandon, to ale zásadně vadit nemusí. ()

gogo76

Dobre obsadený thriller s ostrieľanou dvojicou S. Sarandon a S. Neil, ale aj s vtedy ešte nie veľmi známou, no dnes už iste hviezdou Emily Blunt. Naťahovanie diváka o to, kto je tá zlá, funguje dobre a v polovici filmu divák naozaj nemá tušenie kam sa film bude uberať a to je asi najsilnejšou stránkou filmu. Pravda a tajomstvo nakoniec ostane niekde uprostred a aj keď filmu nakoniec dávam tri hviezdy, čas pri ňom strávený nepokladám za premárnený. V istých momentoch som uvažoval o vyššom hodnotení. 60%. ()

castor

„Film je průměrný, hodím čtyři (!) hvězdy.“ Uvažování některých uživatelů téhle databáze je stejně sofistikované a promyšlené jako český překlad, který mi pořád nejde do hlavy. Žánr psychologický thriller holt dostává pořádně na frak. Zaujal mě obal, respektive Emily Blunt na něm. O tomhle kousku jsem předtím snad ani neslyšel, ale pětikorunová cenovka mě přesvědčila (kde jsou ty časy, kdy jsme vyčkávali, co za dvd v papírových (ač jsem je nenáviděl) obalech v trafikách vyjde?). Chyba lávky. Emily je proklatě sexy, Sam Neill nehraje zle, ale Susan Sarandon? Nevěřil jsem jí, že je uznávanou ilustrátorkou dětských knih, nevěřil jsem jí, že se na party dobře baví, nevěřil jsem jí ani třeba to, jak dumá nad chybějícími fotografiemi z rodinného alba. Australská režisérka velmi ráda ujíždí na filmové zkratce, i coby scénáristka očividně neměla pokaždé svůj den, vlažně přistupuje i ke scénám, které měly potenciál. Měly. Po jejím zásahu nemají. Půl druhá hodina je tak pryč a divák už jen vyčkává, jak tohle může skončit. Zvrat v úplném závěru nakonec z lehkého podřimování nevytáhne. Pravda je svině – pokud má ale aspoň trochu logické základy!! ()

Falko

Priemerny thriller, ktory na mna posobil prilis televizne. Susan Sarandon je vynikajuca herecka a taktiez aj Sam Neill, ktori film zachranili aspon na priemer, ale mohol byt lepsi, keby si reziserka dala trochu viac zalezat na scenari a pridala trosku viac na pilu. Pocas celeho filmu som premyslal, odkial mi je znama Emily Blunt v podani Mary. Potom som si spomenul, ze prave ona hrala kolegynu, ktora zaucala Anne Hathaway vo filme DIABOL NOSI PRADU (2006)... 31.08.2008 _______ Susan Sarandon - (Sophie) +++ Sam Neill - (Craig) +++ Emily Blunt - (Mara) +++ Charles ´Bud´ Tingwell - (Sam) +++ Hudba: David Hirschfelder +++ Producenti: Tatiana Kennedy, David Parker +++ ()

• Susan Sarandon presvedčila Emily Blunt, aby sa zúčastnila na konkurze k filmu po tom, čo ju videla hrať v snímke Moje leto lásky (2004). (Fabrinka)