Neodolatelný

Sue Maslin, David Parker

Ken Sallows

Kostýmy:

Angus Strathie

Podobně jako MI-380 jsem celý film přemýšlela o tom, kdo je zde neodolatelný. Ani omylem manžel Suzan Sarandon. Možná měl název znamenat Neodolatelný instinkt, pud. Jediné, co mě na tomto filmu potěšilo byla Emily Blunt (tahle ženská je skvělá a rozhodně je neodolatelná) a snad i mizivá předvídatelnost filmu s překvapivým koncem.(3.3.2009)

Trocha napětí, trocha nelogického jednání hlavní hrdinky. Ale hlavně sonda do vztahu matky a dcery (pro muže těžko pochopitelného). A kdo tam byl Neodolatelný? Nevěřím, že Sam Neill. To spíš Emily Blunt (pak ale Neodolatelná). Závěr: Asi tam bylo někde hodně hluboko ukryto cosi Neodolatelné. 55%.(14.9.2008)

Průměrný snímek se skvělým hereckým obsazením - Sarandon, Blunt, Neill; příjemným soundtrackem a celkem relativně "klišoidním" námětem jistého druhu paranoidnosti, který zde má však skvělé a (pro mě) nečekané vyvrcholení. Délkově přijatelné s "elegantním vsunutím sov", které nemusejí vždy znamenat moudrost a celkově to působí dobře - 60%.(7.1.2010)

• Anderton

Nepovedal by som, že scenár je zlý, na vine je podľa mňa rutinná réžia bez citu pre atmosféru. Sledujeme celý čas iba scény typu niečo neobvyklé sa práve stalo v mojom dome a buď to znamená, že ma niekto sleduje, alebo som blázon. Ja som pri tomto rutinnom prístupe rozmýšľal, ako by to natočil Hitch a to sa týka aj rozuzlenia a pointy. Čo presvedčilo Sarandon a Blunt sa trpať ku klokanom nechápem, Neill má ospravedlnenie, ten je doma.(20.12.2014)

• castor

„Film je průměrný, hodím čtyři (!) hvězdy.“ Uvažování některých uživatelů téhle databáze je stejně sofistikované a promyšlené jako český překlad, který mi pořád nejde do hlavy. Žánr psychologický thriller holt dostává pořádně na frak. Zaujal mě obal, respektive Emily Blunt na něm. O tomhle kousku jsem předtím snad ani neslyšel, ale pětikorunová cenovka mě přesvědčila (kde jsou ty časy, kdy jsme vyčkávali, co za dvd v papírových (ač jsem je nenáviděl) obalech v trafikách vyjde?). Chyba lávky. Emily je proklatě sexy, Sam Neill nehraje zle, ale Susan Sarandon? Nevěřil jsem jí, že je uznávanou ilustrátorkou dětských knih, nevěřil jsem jí, že se na party dobře baví, nevěřil jsem jí ani třeba to, jak dumá nad chybějícími fotografiemi z rodinného alba. Australská režisérka velmi ráda ujíždí na filmové zkratce, i coby scénáristka očividně neměla pokaždé svůj den, vlažně přistupuje i ke scénám, které měly potenciál. Měly. Po jejím zásahu nemají. Půl druhá hodina je tak pryč a divák už jen vyčkává, jak tohle může skončit. Zvrat v úplném závěru nakonec z lehkého podřimování nevytáhne. Pravda je svině – pokud má ale aspoň trochu logické základy!!(24.7.2014)

• - Susan Sarandon presvedčila Emily Blunt, aby sa zúčastnila na konkurze k filmu po tom, čo ju videla hrať v snímke Moje leto lásky (2004). (Fabrinka)