Neodolatelný

Sue Maslin, David Parker

Ken Sallows

Kostýmy:

Angus Strathie

Film, který nás posadí na zadek, ano podobných filmů bylo natočeno několikrát, ale tady prostě dějově velmi kvalitní, ono je lehké se ubránit nátlaku, když nám nikdo nevěří, když chce někdo dostat co chce za každou cenu, i na úkor svého okolí, a navíc herečka Susan Saradon, která je právě na festivalu v Karlových Varech, ano tato herečka prostě umí hrát velmi dobře.(8.7.2012)

• dopita

Tuctovej thriller s jakš takš poentou, kde za zmínku stojí tak skorát herci. Jinak slabota na všech frontách. Nějak se mi během sledování filmu pořád vkrádalo do mysli, že Susan Sarandonová hraje mámu od dvou malých dětí a přitom měla v době natáčení filmu šedesát let. Je to výborná herečka, sympatická ženská, ale tohle je divný ne? Jo a českej překlad je taky divnej, Irresistible se dá přeložit taky jako Zdrcující, což by k filmu sedělo víc.(8.7.2012)

• Mat21

Vše nasvědčuje šťastné americké rodině: Sophie je úspěšná ilustrátorka dětských knížek, Craig je úspěšný návrhář osvětlení budov a život jim zkrášlují dvě krásné holčičky. Trhliny ve spokojeném životě se však začnou objevovat ve formě drobných Sophiiných nehod. Z rodinného alba jí začnou mizet fotografie a objevovat se mezi nezařazenými fotografiemi, v šatníku nemůže nalézt své oblíbené nové šaty, v darované keramické sošce se uhnízní vosy, jedna z dcer nemůže nalézt svoji oblíbenou hračku. Sophie ze všeho podezírá Maru, krásnou a mladou zaměstnankyni jejího manžela. Začne jí potají sledovat a vše se vyhrotí v okamžiku, kdy je přistižena při vloupání do Maryna domu. Všechny důkazy svědčí o vzrůstající paranoie Sophie a jejím psychickém vyšinutí. ● Neodolatelný je nenáročný film s vlažným začátkem a nepříliš propracovanou hlavní zápletkou, hodící se maximálně na jedno shlédnutí, nemáte-li zrovna po ruce nic lepšího. Tak jsem se rozhodl alespoň přijít na kloub tomu, proč film byl pojmenován Neodolatelný. Původní název Irresistible lze přeložit i jako "velmi přesvědčivý", což by mi na film a trable potkávající Sophii pasovalo mnohem více. Určitě není výjimkou, kdy distributoři dostanou před uvedením filmu na trh k dispozici pouze krátkou anotaci, natož aby měli možnost film shlédnout. Možnost omylu v překladu je tak nasnadě. ║12.7.2009║(12.7.2009)

Priemerny thriller, ktory na mna posobil prilis televizne. Susan Sarandon je vynikajuca herecka a taktiez aj Sam Neill, ktori film zachranili aspon na priemer, ale mohol byt lepsi, keby si reziserka dala trochu viac zalezat na scenari a pridala trosku viac na pilu. Pocas celeho filmu som premyslal, odkial mi je znama Emily Blunt v podani Mary. Potom som si spomenul, ze prave ona hrala kolegynu, ktora zaucala Anne Hathaway vo filme DIABOL NOSI PRADU (2006)... 31.08.2008 _______ Susan Sarandon - (Sophie) +++ Sam Neill - (Craig) +++ Emily Blunt - (Mara) +++ Charles ´Bud´ Tingwell - (Sam) +++ Hudba: David Hirschfelder +++ Producenti: Tatiana Kennedy, David Parker +++(30.8.2008)

• tom88

Ja budem troška kritickejší. Námet na film bol celkom dobrý, no dalo sa z neho vydolovať o veľa viac. Mohol z toho byť letný trhák. Herci neboli zlí, no asi by som volil úplne iních. Charaktery sú slabo vykreslené až na Susan Sarandon, ktorá to ťahala. Deju v hodinke a pol niečo veľmi chýbalo, atmosféra tiež nič moc. Možno keby to malo lepšieho režiséra, dopadlo by to lepšie. Reklamnú kampaň film asi tiež nemal najväčšiu. Nebolo to ani nejak nudné, no film niečo dosť postrádal, nejaký náboj chýbal. Koniec bol dobrý, nečakaný (možno pre niekoho predvídatelný). Je to medzi 2* a 3*. 50%(25.3.2008)

• - Susan Sarandon presvedčila Emily Blunt, aby sa zúčastnila na konkurze k filmu po tom, čo ju videla hrať v snímke Moje leto lásky (2004). (Fabrinka)