Úder 2

(festivalový název)
  • Indie Dhoom 2 (více)

V pokačování veleúspěšného hitu stojí policisté Jai a Ali před těžkým úkolem. Pan A. – lupič a mistr mezi stratégy – hodlá v Bombaji ukrást diamant nevyčíslitelné hodnoty. Je možné mu v tom zabránit? Příběh nabitý akcí, napětím i tancem nás ve zběsilém tempu zavede až do Rio de Janeira. (Festival bollywoodského filmu)

lareinna

Fakt dobre som sa na tom pobavila, aj na akčných scénach, ktoré sa vymykali fyzikálnym zákonom, ale chvíľami to vyzeralo, že schválne..vlastne ani sa tým nebudem zaoberať, pretože to bolo zábavné a herci boli zlatí. Tanečné scény, hudba... všetko ok, proste som si ich obľúbila :-) Bola to pohodovka na popoludnie.. A Hrithik Roshan....nemám slov. Asi si ho vycapím aspoň doma na stenu, aby som sa na neho mohla dívať častejšie :-)) ()

Humprt Pum

Pokud Dhoom 2 nebudete brát vážně...a tím nemyslím děj, ale film jako celek, pak se budete nesmírně bavit. Ovšem pouze pokud budete rychle přesouvat na místa, kde je "akce". Vidět nefalšovaný, do krajinosti dotažený Bollywood, to je zážitek na celý život. Vše je tak prvoplánové, až z toho bolí oči. Herci hrají jako v Esmeraldě, chodí jak akční loutky parodující Terminátora, dialogy na úrovni žáků základní školy, povětšinou hudba, která vůbec neladí s akcí...ALE občas se mihne dobrý nápad, a HLAVNĚ - často se ze srdce zasmějete. Ovšem tomu, čemu se v indických kinech nesmějí, nýbrž si nervy hryžou všechno, co se hryzat dá. Nezamýšlená směšnost je hlavním plusem téhle frašky. Pak je také zajímavé vidět tradiční schéma Bollywoodského filmu. Každý herec, který se chce v Bollywoodu prosadit MUSÍ umět jakžtakž tančit (a v Dhoom 2 jim to šlo mnohem lépe než vlastní hraní) a popřípadě zpívat.. Film je totiž VŽDY prokládaný videoklipy zasazenými přímo do filmu. Klipy stojí za to. Mají atmosféru reklamy na sprchový gel. Přes veškerou naivitu a stupiditu, kamera je zručná a střih také šlape. Jednoduše, pokud si ze 2 a půl hodin uděláte šikovných 20 minut, budete se náramně bavit. Navzdory všemu, co jsem napsal, film byl dělaný pro tamní publikum a nikoli pro Evropu, takže je vlastně zbytečné kritizovat. Indové se museli dobře bavit a to je podstatné. ()

atiratha

Neuvěřitelně zábavná konina, které bych jen vyčetl "street dance" styl písničkových čísel. Přece jen lze vidět za posledních šest let posun od úplného kopírování západních vzorů do organičtějšího včlenění vlastního stylu a kultury. Postavy jsou na tento typ filmu prokreslené standardně, spousta zábavných a absurdních akčních scén, no prostě taková Mission Impossible po indicku. ()

gpx

Nevím kdo tohle žánrově zařadil jako thriller. Je to klasickej "indickej film". Jinými slovy něco mezi kýčovitým videoklipem, reklamou na šampón a telenovelou. ()

Stupet

První hodina filmu příšerně nudná. Pak se to už ale rozjelo a začalo mě to bavit. Jen se musím smát nad stupiditou akčních scén. Jen děti snad můžou věřit, že tohle by se mohlo opravdu stát. Ale neřeším to, již jsem si zvykla, že Indie moc akčnost ve filmech zatím nezvládá. Já jí to ale ráda odpouštím, protože ona je nejlepší na všechno ostatní. Na romantiku, příběhové zvraty, hudební a taneční čísla atd. Ze mně se začíná stávat pravá milovnice Bollywoodu, když se mi začínají líbit i jiné filmy než se Shahrukhem Khanem :-) Ale on je stejně jednička. ()

mire.k

Céčko natočené s áčkovou výpravou. Jedna hvězdička za hezké kočky a slušnou loupež. Ale to je na celý film málo. Velká nuda, předvídatelný děj. ()

rubimori

Jeden z nejlepších bollywoodských filmů, ale člověk se musi oprostit od reality. Krasné taneční scény, kostýmy, hudba, prostředí i herecké obsazení. Nechyběla ani akce, zábava a pořádná zápletka. Tenhle film prostě zahrnuje vše co od Bolly filmů čekám. ()

Drslw

V podstate platí to isté, čo pri jedničke, akurát ľudia sú ešte krajší, zábery zaberanejšie, spomalenia spomalenejšie, tance tanečnejšie, príbeh rovnako blbý a stopáž dlhšia. Každý z tvorcov si však svoje prachy určite zaslúži - plus strihač ešte Oscara, za všetky hudobné čísla a najmä za zostrih športových scén so ženami, že vyzerajú akoby naozaj. Úplne nádherný predlhý nevieryhodný videoklip - presne to, čo sme čakali! Už sa teším na trojku... Jo, a čórka sa po indicky naozaj povie čórka... ;) ()

Rustita

Tak zase jeden "Bollywooďák" so všetkými jeho atribútmi ako tanec, spev, vietor, dážď, spomaleniny, neuveriteľné scény, slzičky v očiach a ach, tá minutáž... No a? Čo na tom, že tanečné kreácie sú lepšie ako tie herecké? Zo série Dhoomoviek som pri 1-ke a 3-ke aj párkrát zívla, aj privrela oko, čo sa mi pri 2-ke nestalo. A popevok "Dhoom Machale" mi bude znieť v ušiach hádam aj do konca života. Ale prečo si len tak nesadnúť, neobetovať pár hodín a nenechať sa unášať farbami a scenárom Bolly-tvorcov, ktorí fakt nemajú žiadne zábrany? Tak teda Dhoom again and let´s break the rules and party all the time! ()