• Fantasy

Úder 2 (2006)

Tak zase jeden "Bollywooďák" so všetkými jeho atribútmi ako tanec, spev, vietor, dážď, spomaleniny, neuveriteľné scény, slzičky v očiach a ach, tá minutáž... No a? Čo na tom, že tanečné kreácie sú lepšie ako tie herecké? Zo série Dhoomoviek som pri 1-ke a 3-ke aj párkrát zívla, aj privrela oko, čo sa mi pri 2-ke nestalo. A popevok "Dhoom Machale" mi bude znieť v ušiach hádam aj do konca života. Ale prečo si len tak nesadnúť, neobetovať pár hodín a nenechať sa unášať farbami a scenárom Bolly-tvorcov, ktorí fakt nemajú žiadne zábrany? Tak teda Dhoom again and let´s break the rules and party all the time!

Tři mušketýři (2014) (seriál)

Príbehy o mušketieroch som mala vždy rada a po prečítaní Dumasovej klasiky som sa nikdy neubránila porovnávaniu knihy s akoukoľvek filmovou adaptáciou jeho románu. V prípade tohto seriálu som z toho musela výrazne upustiť, pretože po zhliadnutí dvoch sérií je jasné, že z knihy sú prebraté len notoricky známe mená a seriál sa uberá svojím vlastným smerom. Súhlasím s HoneyBunny, že BBC sa pokúša o niečo, čo predvádzala Xena alebo Herkules a to všetko s nedotiahnutými (miestami až nelogickými) scenármi niektorých epizód. Je tu evidentné sústredenie sa na súčasného (mladého) diváka, na druhej strane – ako inak tomuto divákovi ukázať, že existovala aj doba hrdinských mušketierov? (O podobný cieľ sa snažili aj Piráti z Karibiku, našťastie pre divákov to tej parte vyšlo oveľa lepšie). Pre tých „starších“ by to teda mohla byť ľahká oddychovka počas teplých letných dní s nejakými tými vtipnými (aj keď príliš súčasnými) dialógmi, peknými prírodnými scenériami, kráľovskými „agentmi“ a nie veľmi vábnymi kostýmami. Druhá séria o niečo svižnejšia ako prvá, aj keď stále nenaplnený potenciál bez nejakého toho iskrenia a atmosféry. A k tomu anglický Athos, maurský Porthos, taliansky D´Artagnan a španielsky grand Aramis (alebo že by sa vrátil sir Lancelot s fúzikmi a bradou?) – všetko, len nie francúzsky šarm... preto aj naďalej ostávajú pre mňa number one Traja mušketieri z roku 1961.

Resident Evil: Rozklad (2008)

Takto si ja ako fanúšik hier Resident evil predstavujem filmové spracovanie hry. Najmä prvý filmový diel ma sklamal, čakala som dosť veľké priblíženie sa k hre. Aj keď Rozklad nie je úplne skvelé ani 100%-né dielko, RE hry naozaj milujem a tento diel určite odporúčam všetkým fanúšikom (samozrejme fanúšikom hier, nie predchádzajúcich filmových verzií).

Twilight sága: Zatmění (2010)

Tak som si myslela, že to so ságou pôjde dolu vodou, ale mám pocit, že toto je zatiaľ najlepší diel. Ale čo sa už dá natočiť podľa nie veľmi kvalitne napísanej knihy... ? Napriek tomu, že som 1 dielu - Twilight dala vyššie hodnotenie ako Zatmeniu (dnes už viem, že to bola chyba), ostávam na 3 hviezdičkách. Prispeli k tomu herci, z ktorých mám pocit, že sa za tie roky nijako nezlepšili. P.S. kto nemá rád Bellu, nech si pozrie Vampires suck - je to film tak na jedno pozretie, ale hlavná hrdinka tak skvele paroduje Bellu, až som mala pocit, že pozerám na originál...

Camp Rock 2: Velký koncert (2010) (TV film)

Nie som práve na takéto druhy filmov, ale keď chcem vypnúť, tak si raz za čas "niečo" podobné pozriem. "Niečo" znamená, že Camp rock a Camp rock 2 akosi stále neviem zaradiť. Slovo ROCK sa tvorcom naozaj len priplietlo do názvu. A to som si naivne myslela, že keď tam budú Jonas Brothers, pôjde aspoň trochu o rock... no tak nič... Pesničky sa mi zdajú chytľavejšie ako v High School Musical, čo by bolo v mojom hodnotení na 3 hviezdičky. Demi sa už toľko nezubí, čo je asi k dobru filmu, ale to je asi tak všetko. Dej sa mi zdal nejaký rozhádzaný (možno preto, že šlo o súperenie 2 táborov a nie o nejakú kvázi ucelenú love story ako v 1-ke), preto dávam len **.

Ctihodný občan (2009)

Tak neviem... na to, ako skvelo to má všetko Butler pod palcom takmer celý film a odrazu Foxx všetko tak rýchlo odhalí... žeby ďalšie americké klišé? Ako vravím: škoda toho rýchleho záveru, ale inak odporúčam.

Gamer (2009)

Myšlienka ujde, ale natočiť videoklip s chaotickými scénami jedna cez druhú...no čo ja viem... asi by som nechcela hrať ani takú videohru, nie to druhýkrát vidieť tento film. Normálne za **, Butler k tomu priplusoval tú tretiu.

Chceš mě, chci tě (2009)

Realita ukončená klišovitým hollywoodskym happy-endom. Butlera môžem (nielen v akčných filmoch), Heiglovú (už) tiež a keďže som sa dobre bavila, tak toho záporného vydalo len na 1*.

Resident Evil (2002)

Keďže doslova milujem Resident evil ako hru, film ma veľmi sklamal. Pár ľakačiek a nesúrodý dej, na druhej strane to mohlo dopadnúť aj horšie...

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Možno by bolo moje hodnotenie vyššie, keby som si seriál nepozrela len na základe toho, že som naň všade čítala veľké chvály. Pomalý začiatok o dosť ubral z mojej energie vidieť prvé diely bez toho, aby som sem-tam nezatvorila oko (čo vyvolalo potrebu vrátiť sa vždy o pár minút späť). Bohužiaľ pri ďalších častiach som zistila, že celé tempo seriálu je na mňa pomalé. Chválim to, že sa seriálom nepreháňajú okukané tváre a že má niečo aj do hĺbky a teda že nejde len o vyciciavanie ľudskej krvi či pobehovanie ľudských jedincov s kolom v ruke. Ale keďže mám radšej upírsku tematiku zasadenú viac do histórie a vonkoncom nemám rada, keď postavy od začiatku vedia, že medzi nimi žijú upíri, je moje hodnotenie také, aké je (česť výnimkám ako napr. Underworld...)