Úder 2 (festivalový název)

• Indie

Dhoom 2

D:2 - Back in Action

Dhoom 2

Akční / Romantický / Krimi / Hudební

Indie, 2006, 152 min

Indové se prostě s nějakou logikou, posloupností příběhu či přírodními zákony neserou. Jako klasická dvojka je to nabubřelejší, přehnanější, vizuálně onanističtější, má to prdelky i prsíčka, jen tomu ale chybí trošku ty kouličky. Ale akční filmy už pro mě nikdy nebudou stejné, budou mi tam chybět ty tanečky.(27.11.2014)

Dokonale plakátový Bollywood, kterému by ovšem zejména ve druhé půli prospělo méně konverzaček, přeplácané exotiky a více akce. Oproti jedničce ubylo motorek, přibylo lepých děv, inspektor Dixit se dostal na druhou kolej a ze všeho čouhá nálepka "mega". Navíc jsem si krásně ověřil, kam jsem se jako divák indických filmů posunul. Před rokem jsem spolu s celým sálem slzel smíchy u "Koi.. mil gaya", tentokrát my bylo místy trapně za ty, kteří se filmu přišli vysmát, namísto si ho užít.(12.10.2007)

• ARI50

No délka filmu mě malem zabila, tohle prostě nejde jako, akční scény na vlaku s lodi a nebo bruslemi jsou tal přehnaně špatné a sehrané až to bolí, celý film tam serou svojí hudbu, budiž je to jejich film ale to se nedá vydržet no a jediné co stojí za pozornost je asi tanec jinak není nic v tomhle pomotaném filmu dobrého no po jedničce jsem myslel že to bude jiné což uvidíme co přinese trojka už teď mám obavy.(7.12.2018)

(4x, včetně kina) Perfektní zábavný Bolly, který má v sobě vše, co od něj čekáte. Vynikající jako film pro začátečníky samotáře, i pro pokročilé skupiny, které dokáží ocenit hrátky s hollywoodskou komerční stylizací i báječně svěží soundtrack. Ústřední trio Abhishek Bachchan, Aishwarya Rai a Hrithik Roshan je stvořeno ze samých celuloidových polobohů, kteří svůj hvězdný třpyt rozhazují nikoli po hrstech, ale vylévají ho na vás přímo po galonech nekonečného guilty pleasure. První Dhoom ještě nebyl tak vymakaný, ale díky sexy Abrahamovi už také pokukoval po podobné jízdě. Klipy na jednotlivé hity jsou nezapomenutelné a nikdy jich nemám dost. Deewana Dil kahin kho jaye naa / Humse khata koi ho jaye naa nebo Dhoom machale jsou superb, ale málo platné, Aishwayřino sólo Crazy Kiya Re, to je absolutní blaho. Po dalších reprízách jen opakovaně kvituji s povděkem, že je to celé tak báječně vyvážené (zlodějka - parťačka / dvojitá agentka přichází na řadu až po úvodní hodině, která je věnovaná rodinným záležitostem dvojice policistů, ale zase s naprosto příznačnou hláškou: "I am so hot!" :)); a hledám si stále nové inspirační zdroje. Aneb komediální krimi jak ze staré školy, poučené mimo jiné také dobrodružstvími elegantního lupiče Arsène Lupina vklíněné do indické současnosti. V současné Indii lze patrně najít poučení celými dějinami filmu, z toho by si ty dříve vedoucí filmové země měli vzít příklad. Už aby byl hotový Dhoom 3. #festivalbollywoodskehofilmu(12.4.2010)

Ještě víc přepálená akční jízda než u jedničky. Záporák je dobře vybraný a sedne mu to s hlavní představitelkou. Hlavní dvojice zůstala a policejní pomocník je stále otravný. Akce je zde opět spousta a je pěkně natočená. Příběh je povedený a místy hodně vtipný. Nad filmem se nesmí moc přemýšlet a pak si ho určitě užijete. Písně jsou zde suprové. Já se u filmu bavil víc, než u jedničky a dávám 90% :)(19.4.2017)

• - Všichni hlavní herci prošli velice energickým výcvikem, aby se dostali do formy. Aishwarya Rai zhubla a Hrithik Roshan nabral svaly. (NinadeL)

• - Priyanka Chopra byla původně oslovena pro roli Shonali Bose, ale odmítla. (NinadeL)

• - Natáčení filmu zdržely záplavy, které postihly studio Yashe Raje. (NinadeL)