poster

Úder 2 (festivalový název)

 • Indie

  Dhoom 2

 • anglický

  D:2 - Back in Action

 • Velká Británie

  Dhoom 2

Akční / Romantický / Krimi / Hudební

Indie, 2006, 152 min

 • ConanVJ
  *****

  Ještě víc přepálená akční jízda než u jedničky. Záporák je dobře vybraný a sedne mu to s hlavní představitelkou. Hlavní dvojice zůstala a policejní pomocník je stále otravný. Akce je zde opět spousta a je pěkně natočená. Příběh je povedený a místy hodně vtipný. Nad filmem se nesmí moc přemýšlet a pak si ho určitě užijete. Písně jsou zde suprové. Já se u filmu bavil víc, než u jedničky a dávám 90% :)(19.4.2017)

 • eraserhead666
  ***

  Indové se prostě s nějakou logikou, posloupností příběhu či přírodními zákony neserou. Jako klasická dvojka je to nabubřelejší, přehnanější, vizuálně onanističtější, má to prdelky i prsíčka, jen tomu ale chybí trošku ty kouličky. Ale akční filmy už pro mě nikdy nebudou stejné, budou mi tam chybět ty tanečky.(27.11.2014)

 • tombac
  ****

  Kýč jako hrom. Ale k sakru zábavný, takže předchozí koment musím totálně překopat a hodnocení zvýšit. Tušil jsem, že Dhoomu 2 v kině narostou křídla, ale že bude mít ještě v zadku něco jako tlumený turbopohon, to ani náhodou. Pořád je to hovadina, jenže kinosál ta audiovizuální masáž suverénně opanovala. Většinu kritiky musím vzít zpět. Taneční scény se mi najednou líbily všechny (pravda, jednu jsem využil na odskočení si na záchod), u situačních špeků jsem už nekroutil udiveně hlavou, ale spokojeně se pochechtával, indická hudba mi přišla ok a šašek Ali zažil přerod z těžce snesitelného trapáka na hlavní hvězdu snímku. Ne, před filmem jsem nehulil ganju. Zpomalené záběry opět rulujou a zkrátit by to chtělo jen trochu o několik hluchých míst. A ty holky, panebože, ty holky!!! Rusovlasá Monali z pláže, chci tě! :'( PS: Díky pořadatelům Festivalu bollywoodského filmu za nápadité a překvapivé osvěžení projekce. Holkám to slušelo a tancovaly moc pěkně :-)(12.10.2007)

 • ScarPoul
  ****

  Keď je hlavný záporák vlastne najkladnejšou postavou filmu, je asi niečo zle. A možno práve preto to plynie lepšie ako prvý diel. Trápne miesta tu nie sú. Iste stále je to indický tanečný akčný film, takže divných scén je tu naozaj veľa. Prelety nad vrtuľníkom, ignorovanie gravitácie a skákanie na loď pomocou skútrov. Ale choreografie majú väčší drajf. Vzájomne sa dopĺňajú a tvoria skvelý hudobný podmaz. A hrá tam Rai, takže čo viac si mužské oko môže priať. Inak rutinná záležitosť, bez výraznejšej scény, ktorá ale tentoraz skutočne baví. Takže o hviezdu viacej ako prvý diel. A som celkom zvedavý na tretieho zloducha Aamira Khana.(8.1.2014)

 • NinadeL
  *****

  (4x, včetně kina) Perfektní zábavný Bolly, který má v sobě vše, co od něj čekáte. Vynikající jako film pro začátečníky samotáře, i pro pokročilé skupiny, které dokáží ocenit hrátky s hollywoodskou komerční stylizací i báječně svěží soundtrack. Ústřední trio Abhishek Bachchan, Aishwarya Rai a Hrithik Roshan je stvořeno ze samých celuloidových polobohů, kteří svůj hvězdný třpyt rozhazují nikoli po hrstech, ale vylévají ho na vás přímo po galonech nekonečného guilty pleasure. První Dhoom ještě nebyl tak vymakaný, ale díky sexy Abrahamovi už také pokukoval po podobné jízdě. Klipy na jednotlivé hity jsou nezapomenutelné a nikdy jich nemám dost. Deewana Dil kahin kho jaye naa / Humse khata koi ho jaye naa nebo Dhoom machale jsou superb, ale málo platné, Aishwayřino sólo Crazy Kiya Re, to je absolutní blaho. Po dalších reprízách jen opakovaně kvituji s povděkem, že je to celé tak báječně vyvážené (zlodějka - parťačka / dvojitá agentka přichází na řadu až po úvodní hodině, která je věnovaná rodinným záležitostem dvojice policistů, ale zase s naprosto příznačnou hláškou: "I am so hot!" :)); a hledám si stále nové inspirační zdroje. Aneb komediální krimi jak ze staré školy, poučené mimo jiné také dobrodružstvími elegantního lupiče Arsène Lupina vklíněné do indické současnosti. V současné Indii lze patrně najít poučení celými dějinami filmu, z toho by si ty dříve vedoucí filmové země měli vzít příklad. Už aby byl hotový Dhoom 3. #festivalbollywoodskehofilmu(12.4.2010)