911 Mysteries Part 1: Demolitions

USA, 2006, 91 min

Režie:

Sofia Shafquat

Rudy Giuliani (a.z.)

Dokumentární film, pojednávající o zřícení věží Světové obchodního centra v září 2001. Autoři uvádějí jasné důkazy, že Dvojčata se nemohla zřítit vlivem žáru z letadel a naopak předkládají teorii o řízené demolici WTC. Dále připomínají ,že dvojčata a WTC 7 byly jediné budovy v historii, které se zřítily vlivem ohně. Film pokládá další otázky: Proč se první zřítila věž, která byla zasažena až jako druhá? Proč věže padaly téměř volným pádem, když patra musely vydávat obrovský odpor? (culas)

ktzc

Tenhle dokument přichází s jen těžce uvěřitelnou konspirační teorií o 11. září. Klade otázky a klade jich na můj vkus zatraceně hodně... Nejsem odborník přes demolice, ani přes události kolem 11. září, ale některé věci v tomto dokumentu mi přijdou absurdní. Mimochodem, hudba a její použití v tomto dokumentu je hrůza hrůzoucí. ()

Hawkeyep odpad!

Tak tady jsem snad změnil názor nejvíce. Schválně tu nechám i svůj starý komentář. Teď mi to příde skoro sprostý dát tomu 5*. Tento dokument není neprůstřelný. Nikdy se nic podobného nestalo, vše jsou jen dohady. Sice velmi pravděpodobné dohady. Stálo by za to vyzkoušet to znovu...postavit budovu v poušti a navést na ní letadlo...nevím jak, nevím jestli to jde, ale stálo by to za to. Ale asi tu bude něco špatně... ()

pierre9

Určite jeden z lepších filmov, ktoré sa zaoberajú konšpiratívnymi teóriami okolo 11. septembra. Priznám sa, že som k nim dosť skeptický, ale tento dokáže na otázky, ktoré v ňom vyvstávajú pomerne presvedčivo odpovedať. Navyše ak mi v priebehu filmu napadli nejaké ďalšie, zväčša som sa dočkal odpovede. Hudba bola ale naozaj zlá. Nehovorím, že je tento film dokonalý, ale úlohu, ktorú si dal - primäť ľudí, aby sa zamysleli, si podľa mňa splnil veľmi dobre. ()

rajot

Osobně si pak taky kladu otázku, proč (když tohle je "Part 1") nejde prakticky nikde nic nalézt o údajných dalších dvou dílech. Víte o nich někdo něco? ()

complex

som na stavebnej fakulte na STU a tento dokument som ani nemusel pozerať, aby som vedel ako to v skutočnosti je... ale veľmi pekne spracované s vedeckého hľadiska ale aj z toho laického... a hlavne, že to prinúti človeka rozmýšlať... ()

Bobe-er

No, tak to je něco. Nikdy jsem nebyl zastáncem žádné konspirativní teorie, ale tohle? Pár nazorů tady nechápu, ale to nevadí. Je to spíše na diskuzi než na komentář. Rozhodně tento dokument nutí k zamyšlení. Po tomto dokumentu se už nebudu ptát jestli to je vůbec možné, ale jak to sakra dokázali !!! ()