Zákon ulice

Pomsta v mene syna

Akční / Thriller

USA, 2007, 95 min

• becki_tu

Seagalův průměr, který víc pobaví hláškami než samotnou akcí. Steven nakopává zadek klukům z East Side gangu, tu a tam srovná i nějakého toho drzého kolemjdoucího a pokud ho náhodou někdo počastuje ostřejšími výrazy, nebojí se oplácet stejnou mincí. Škoda, že pan režisér není bůhvíjaký umělec a svou neohrabanou režií tak trochu "kazí" celkový dojem. 50%(4.4.2009)

• TERRORDROME

"V tom obleku vyzeráš ako tampón!" Silno rutinný akčák kde zabijú policajta ktorého papá je samotný Steven "slanina v koženom kabáte" Seagal. Čo bude ďalej nie je treba veštiť z krištáľového lustra, Steven napochoduje do pochybnej štvrti plnej gangsta negrov a svojim typicky noblesným štýlom ťahá informácie z pouličnej chamrade. Akcia neprináša nič zvláštne, navyše je väčšinou točená potme, ale viaceré ťahy ťahy sú fajn deštruktívne. Akurát som si všimol že náš hrdina podozrivo často útočí na rozkrok čím sa nebezpečne približuje paródií samého seba. Najviac ma sklamali prestrelky, pretože väčšina zásahov s poctivo a pekne striekajúcou krvou je úplne nezmyselne zoslonená tými hnusnými trhanými spomaľovačkami, vďaka ktorým to vyzerá strašne hnusne a lacno. Plusom filmu môže byť jeden karambol, dve explodujúce autá a gangsta boss Eddie Griffin ktorý uhral takmer až sympatického zmrda. Inak neviem čoho sa chytiť, všetko sme to už iksypsylonzetkrát videli, Seagal je furt len znudený superman čo všetkých vybúcha a spracovanie nie je nič moc. A Danny Trejo v úlohe gangstra Džentlmena len povie "ja som to nebol" a má fajront.(2.4.2017)

Seagal je zpátky a to mu nikdo nemůže upřít, a to proto, že tenhle film je rozhodně nejlepší od Lovce policajtů. Nechybí tady přestřelky ani bitky mezi Stevenem Seagalem a mnoha gangstery.Film má taky velmi dobrý děj. Teď přijde Pistol Whipped a ten bude ještě lepší. Seagal ještě neřekl poslední slovo.(25.3.2008)

Líbilo se mi do jakého se Seagal tentokrát dostal podsvětí černý gangsteři, skorumpovaná policie, mexičani..všechny postřílí a zláme kosti s nikým se nesere, protože koná pomstu tentokrát to schytal jeho syn. ,,jste stejně špatný jako on" ,,jsem mnohem horší!" Libil se mi zde hodně Eddie Griffin v roli bosse East side gangu, který neustále hláškoval ,,supermane tady ti posílám kryptonium" ,,santu mi nikdy nic nedal, proto prodávám fet" ,,už týden jsem nikoho nezabil" a taky ty nárážky na Scarface. Mě se tenhle film libil fakt hodně. Jen ten konec mohl byt trochu lepší.(22.1.2014)

Na Stevena jsem byl opravdu hodně překvapený. Posledních pár let mi totiž dokázal, že jeho tučná legenda odchází ne příliš radostně do smetiště odpadů! odkud už není návratu jenže náhle přišel film s názvem Zákon ulice a já se zarazil. Je tohle vůbec Seagal? Přiznávám, že je to pytlovina neskutečně podprůměrná průměrnému zhodnocení. Jenže v týhle hraje Seagal. Ten odpadový! Seagal, který když se někde objevil nehnul brvou a měl jenom drsné řeči. Tady se mydlí dost výrazně, i když kamera to zase dost výrazně kazí a nedopřeje jeho chvatům, které sice nemají úroveň, ale aspoň nějaké jsou, patřičnou snahu a píli. Přiznávám, že příběh je průměrný, akce je průměrná, všechno je to takové možná až podprůměrné, jenže v tomhle prostě hraje Steven Seagal. Ten, který pár let po sobě jdoucích až do roku 2007 hrál ve filmech valných kvalit a to jsem po shlédnutí tohoto filmu nebyl schopný pobrat. Proto dávám zasloužené tři hvězdy, které by si zasloužily maximálně dvě, ale je tu to pověstné ALE, které mi to nedokáže utnout. --- Simone, jste špatný jako oni. - Néé, já jsem mnohem horší.(14.10.2007)

• - Film se natáčel v Albuquerque v Novém Mexiku a v Los Angeles. (rafix)

• - Po záchrane chlapca pred skínmi sú vidieť na prednej kapote Seagalovho (Simon Ballister) Chrysleru stopy po guľkách, avšak v ďalších záberoch až do konca filmu je palubovka nepoškodená. (johnsnow)

• - Produkčná spoločnosť Screen Gems zvažovala, že by sa film mohol premietať v kinách. Nakoniec mal premiéru iba na DVD. (m.a.t.o.)