Zákon ulice

Pomsta v mene syna

Akční / Thriller

USA, 2007, 95 min

• otík

Zapomeňte na jakákoli dobrá hodnocení tohoto typického Seagalovského snímku. Je to hrubozrnné béčko se vším všudy, od špatně natočené akce, střihu, režie, až po ubohé záběry na řidiče ve vozech, kdy je jasně vidět, že se natáčelo před plátnem. Je to zklamání hlavně proto, že se tentokrát netočilo ani v Rumunsku či Bulharsku. A taky Seagal nijak nezhubl, ba dokonce bych si dovolil tvrdit, že opět malinko přibral. Seagal se celý film snaží o pomstu za vraždu svého syna (celkem originální počáteční zápletka, první bod pro Stevena), který býval dobrým policajtem, než mu jednou v noci ranou z revolveru prošpikovali hrudník. Seagal (jehož filmový hrdina je machr na zbraně i bojové umění, aniž bychom se ve filmu dozvěděli, kde se to naučil – nebo to s tou televizí nebyl vtip???) se pouští do pátrání po vrahovi, přičemž pobývá v hodně nebezpečné čtvrti černochů, kde není nouze o náhodné bitky a tedy možnost ukázat své bojové umění (druhý bod pro Stevena, i když tentokrát ne nijak originální). Když však zjistí, že ho mladý černoch vodil za nos (zatímco my to víme po 15 minutách, Seagalovi to dojde skoro ke konci filmu) a že zodpovědní za smrt jeho syna jsou policisté, zvrhne se film doslova v jatka, kde už promlouvají hlavně zbraně. Celkem vtipný závěr uzavírá film plný klasických negrovských keců. Ano, jde o nejlepší seagalovku od Bestie, o tom není pochyb. Steven zde opět kope, láme ruky i vazy, mlátí s lidmi o zem – a to vše často v jednom celistvém záběru. Často mu ale bohužel opět pomáhá střihač, který ze začátku střihá solidně a tak nějak tradičně kladně pro Seagala, ale postupem času asi ztratil ze Seagalových bojových projevů rozum, zešílel a druhou půlku sestříhal tak, že ze soubojů tělo na tělo nemáme nic. Také explicitní stříkání krve z postřílených lidí je naprosto zbytečné a zcela nefungující. Celkově jde o pro Seagalovy fanoušky slušné, možná dokonce malinko nadstandartní dílo, které však hodně ztrácí tím, že je natočeno totálně amatérsky a staví se tedy někde na úroveň filmů Dnes zemřeš! nebo Země krvavého slunce. A to je škoda, protože po akční stránce se zařadilo hned za Bestii.(11.11.2007)

Legrační obtloustlý Segal s příšerně obarveným hárem. Akční film, kde je příšerná kamera, a hrozně trapný akční scény. Navíc hrůzostrašný český dabing! Jenže tím výčet negativ končí. Jde o docela jednoduchý film, ve kterém stříká krev tak, že by měl Dexter obrovskou radost. Nasraný otec zavražděného policisty zabijí relativně nevinné gangstery. Na konci zabije vraha svého syna, protože on zmáčkl spoušť. Zbytek ho nezajímá, ikdyž se to hajzlama všeho druhu ve filmu jen hemží. Oni jeho syna nezabili, tak je nechá běžet, ikdyž zkoušeli zabít jeho. Do toho se prostě jednoduchý Segal ideálně hodí.(8.10.2008)

• korbitch22

Neskutečně laciné béčko,kde sice Steven vypadá,že za 5 minut praskne,ale dalo se na to dívat,ze všech 24 filmů,který natočil od roku 1998,je tenhle asi 5 sledovatelný,mezi tunami odpadních sraček,ze kterých má fanda jeho pecek ze začátku kariéry težká traumata,deprese a akutní dávicí efekt.Příběh se netopí v absurditě,má slušný střih a Steven těch par ran rozdá...40%.(10.2.2011)

• Lacike

Seagalovi picnu syna a tak sa rozhodne, ze on picne kazdeho na koho natrafi a tvari sa pritom, ze patra po vrahovi. To patranie pôsobi rovnako atraktivne ako prostredie v ktorom sa to odohrava. Hemži sa to tu gangstrami, ktori su cool, badass a podobne. Napriek atratktivnemu nametu to je po dejovej stranke totalna nuda. Akcne sceny na tom nie su ovela lepsie. Je tu jedna mizerna nahanacka a niekolko trapnych amatersky pôsobiacich prestreliek. No a hlavne tu je na toto medvedikovske Seagalove obdobie dost vela bitiek, v ktorych casto vidno samotneho majstra osobne. Skoda len, ze ich neraz nici bleskovy strih az je neprijemne ich sledovat. Ale sem tam som v tych fragmentoch nieco videl aj ja. Je tam par slusnych drsnych technik. Najviac sa mi pacilo ako Seagal zasadne ineho tucniaka a zlomi mu väzy. Z obsadenia zaujme, ze sa tu v jednej scene mihne Danny Trejo. Asi z kamaradstva. Zbytocna scena. Samotny Seagal vyzeral proste vyzrato, ale este sa celkom stylovo obliekal a nemal ten odporny image so satkou, okuliarmi a briadkou aky ma dnes. Ale naproti tomu je Seagal casto snimany v tme, co pôsobi divne. V tomto je Seagal jedinecny. Ked uz si myslite, ze spadol na totalne dno, tak vam potom ukaze, ze sa da klesnut este hlbsie a spätne si zacnete mysliet o jeho velkych srackach, ze to nie su az tak zle filmy. Ja si to teda myslim a tento film je o chlp lepsi len vdaka velkemu mnozstvu bitiek. 1/10.(9.6.2016)

Sakra ta H&K G36C je vážně kanón a Steven dostal asi dáreček :-) Nikdy jsem si nemyslel, že by to mohl ještě dotáhnout s nějakým snímkem na průměr. Ano možná jsou drobátko přeceněné, ale je to opravdu pokrok oproti předchozím snímků. Jako zuřící fotřík zkrátka zaválel a také nám dokonce několikrát zavtipkuje ;-) Všechny ty finty mám z domácího videa(29.7.2008)

• - Simon Ballister (Steven Seagal) zabije 27 ľudí. (m.a.t.o.)

• - Simon Ballister (Steven Seagal) jezdí v Chrysleru 300. (Lumberjack)

• - Počas záverečného súboja s radovým záporákom ho Seagal (Simon Ballister) hodí na skúmavky a vzbĺkne malý oheň, ktorý sa s ďalšími zábermi stráca a znovu objavuje. (johnsnow)