Mladý poctivý policajt přišel o život během přestřelky a policejní oddělení to označilo jako náhodný násilný čin. Ale to je veliká chyba. Mladík má totiž otce, který náhodou prošel výcvikem u zvláštních sil, zažil si pouliční rvačky, má ocelové nervy a chce spravedlnost. Kvůli tomu, aby nalezl vraha svého syna, se Simon Ballister (Steven Seagal) stěhuje do té nejhorší části města. Uvítání od členů místního gangu příliš přívětivé není, ale Ballister se nenechá snadno odradit a kvůli dopadení vraha se nezastaví před ničím. Gangsterů je víc, disponují větší palebnou silou, mají policejní ochranu, jsou neohrožení a nebezpečně bezohlední. Nebude to na Ballistera příliš? (oficiální text distributora)

Trailer

Lateef

Ach jo! Zákon ulice není dobrý film. Steven Seagal nezeštíhlel. FauntLeRoy se od poměrně ucházejícího Mercenery for Justice v ničem nezlepšil. Ale postupně: příběh je stupidně jednoduchý, jde o pomstu. Seagal jezdí v nabušeném auťáku, které se po absolvované honičce a přestřelce umí přes noc samo opravit. Seagal nosí jeden kabát, ve kterém chodí, bydlí, spí, pije, střílí a mlátí. Scénář mu do cesty postavil černošský gang, jehož členové mluví pouze pomocí těchto písmen: m,o,t,h,e,r,f,u,c,k. Největší otrava poslouchat jejich dialogy, Eddie Griffin pronese v jedné větě průměrně třikrát slovo "motherfucker" a ostatní za ním příliš nezaostávají. FauntLeRoy si ze mě dělá asi prdel, schválně: jak asi může dopadnout Seagalova bitka (nebo přestřelka) v noci s černochy, navíc když střihač stříhá asi osmdesátkrát do minuty?? Viděl jsem jen záblesky při výstřelech, bohužel. Několik soubojů spatříme i za denního světla, ale prostě pořád to není ono, nějaký náznak Seagalova aikida tam je, ale vzápětí úřaduje zase střihač. Mnohé přestřelky jsou ukrutně blbě zpomalované. Jsou tu však i momenty, ve kterých se mi film jeví dobře, úvod je celkem povedený, Danny Trejo má sympatickou malou roličku a Seagal zkouší trochu hrát (to není vtip). Celkově hodnotím mírně nad 40%, ale už přestávám věřit, že Stevena spatříme v nějakém obstojném filmu. Podotýkám ale, že problémem jsou režiséři, kameramani a střihači, Seagal, ačkoliv má obličej rozrytý hlubokými vráskami, na tom není tak špatně, aby ze sebe nevymáčknul pár osvědčených technik. ()

Asia_Power

Většinou mám chuť na péčko ALE občas i na béčko a proto mám svou řádku oblíbených béčkařů, většinu z dětských let, , co už točej spíš céčka až déčka, ale občas se zatetelí na lepší časy a člověku se nechce ani moc vrhnout. Takže ze čtyř béčkových (Žán, Dolfík, Stývn a Ten čtvrtej, kterýho sem teď regulérně zapomněla, páč to píšu vysmažená, ale třeba si během recenze vzpomenu), to jistěj a vždy po jednom z nich sáhnu. Dnes to, naštěstí k mé skleróze, je ten, kterýho jméno si pamatuju, pan SS. Během let se z muže s cejchem smrti stal muž s cejchou a mistr světa v disciplíně "Alespoň sto střihů v půlminutě akce" , přesto mám jeho čím dál vypasenější osobu pořád ráda a tak sem se jukla, jak káže zákon na ulici. A sem mocně v šuku, že to nebylo na vypálení sítnic, ale naopak jednou zas fakt pohodový béčko (jop, fakt dokonce béčko !!) , ve kterém Stývn hledá vraha, své kdysi nejaktivnější spermie, a během toho hledání zabíjí černý gangstery po tuctech. Samo sebou se ho opět nikdo ani nedotkne, všichni okolo něj jsou doslova čarostřelci, protože ho netrefěj z metru což je, vzhledem k velikosti jeho prdele a bachoru, opravdu nemožný, ale prostě to hezky odsejpá, nesralo mě to a některý afráky si fakt hezky vychutnal. Nejvtipnější na tom je, že tam zlikvidoval 3/4 gangu úplně k hovnu, jelikož synátora fuck sejmul někdo jinej, ale tak ona mu to ta zbejvající 1/4 odpustí, hlavně ať po pomstě táhne do prdele a nechá je v klidu zas zabíjet všechny v okolí a kšeftovat s drogama, takže vlastně hepyjend jak kráva. A já si, kurva, pořád nevzpomněla na toho čtvrtýho. Tohle mě ale fakt mrdá....Žán, Stývn, Dolfík a ....no já sem píííča !! Skotík Adkinsů. To je tím, že se k partě přidal až pozdějc, ale fíííha už sem se bála, že mi to bude celej den běhat palicí, kterej to byl. Uf, je to dobrý. ()

tron

„Začínam sa ťa báť.“ Pomstu v mene syna som videl po desiatich seagalovkách, v ktorých legendárny Stívn stelesňoval záporné postavy alebo všelijakých ťažko zaškatuľkovateľných týpkov pohybujúcich sa na hrane zákona, síce to neboli zrovna morálne najčistejší chlapi pod slnkom, ale v tých filmoch boli oveľa špinavšie postavy, čiže v konečnom efekte šlo, možno, snáď, ehm, o klaďasov. V Pomste v mene syna toto našťastie ide bokom a Seagal tu hrá príjemne jasnú a priamočiaru postavu ako v dobách svojej najväčšej slávy. Takisto motív pomsty za zabitého syna napriek predvídateľnosti funguje lepšie, ako rôzne špionážne hry, v ktorých ste sa stratili už po piatich minútach. Nanešťastie dobre rozbehnutý príbeh Stevenovi dlho nevydržal, záporáci sú trápni, akcia dosť slabá a ku koncu už to bolo o ničom, strašne ma to nudilo. Danny Trejo tu nemá moc veľký priestor. ()

Superpero

Seagal se zas trošku zvednul a natočil docela dobrej film. Na otočky a tyhle skopičiny už se díky bohu vykašlal a mlátí lidi starým dobrým aikidem. Načne to dvouma mexičanama, pak mlátí drsné negry, okoření to partou skinů, aby ve finále postřílel megapartu negrů a zkorumpovanýho policajta k tomu. Danny Trejo je tam asi 3 minuty, ale hodně se mi líbil Eddie Griffin coby hláškující boss negrů. ()

Malarkey

Na Stevena jsem byl opravdu hodně překvapený. Posledních pár let mi totiž dokázal, že jeho tučná legenda odchází ne příliš radostně do smetiště odpadů! odkud už není návratu jenže náhle přišel film s názvem Zákon ulice a já se zarazil. Je tohle vůbec Seagal? Přiznávám, že je to pytlovina neskutečně podprůměrná průměrnému zhodnocení. Jenže v týhle hraje Seagal. Ten odpadový! Seagal, který když se někde objevil nehnul brvou a měl jenom drsné řeči. Tady se mydlí dost výrazně, i když kamera to zase dost výrazně kazí a nedopřeje jeho chvatům, které sice nemají úroveň, ale aspoň nějaké jsou, patřičnou snahu a píli. Přiznávám, že příběh je průměrný, akce je průměrná, všechno je to takové možná až podprůměrné, jenže v tomhle prostě hraje Steven Seagal. Ten, který pár let po sobě jdoucích až do roku 2007 hrál ve filmech valných kvalit a to jsem po shlédnutí tohoto filmu nebyl schopný pobrat. Proto dávám zasloužené tři hvězdy, které by si zasloužily maximálně dvě, ale je tu to pověstné ALE, které mi to nedokáže utnout. --- Simone, jste špatný jako oni. - Néé, já jsem mnohem horší. ()

• Při automobilové honičce, kdy Simona Ballistera (Steven Seagal) pronásledují členové gangu, jim Simon několika ranami prostřelí čelní sklo, v dalším záběru je však sklo nepoškozené. (rublik05)
  • Produkčná spoločnosť Screen Gems zvažovala, že by sa film mohol premietať v kinách. Nakoniec mal premiéru iba na DVD. (m.a.t.o.)
  • Film se natáčel v Albuquerque v Novém Mexiku a v Los Angeles. (rafix)