Torchwood - Season 2 (2008) (série)

To the Last Man (S02E03)

(epizoda)

Tommy Brockless, narozen v roce 1894, přežívá na základně Torchwoodu v kryogenické komoře. Každých 12 měsíců musí být na 1 den rozmrazen, aby se zjistilo, jestli je v pořádku. Tentokrát s jeho probuzením přišlo i hlášení o podivných událostech v jedné staré Cardiffské nemocnici. Jack, Owen, Gwen a Ianto to jedou prošetřit. Podle toho, co našli, jde o trhlinu v čase, která se otevřela do roku 1918. Jack dostane pokyny zhora, ve kterých stojí, že k uzavření trhliny jsou třeba Tommy a Toshiko. (Varan)

Milano33

V jednej z Cardiffských nemocníc začne dochádzať k jednému nevídanému javu, totižto dôjde k zrážke našej časovej roviny a tej z roku 1918. Časové pásma sa nielenže začnú stretávať, ale i po čase prelínať, vďaka čomu sa začnú objavovať prízračné anomálie uprostred nemocnice. Toto schátralé a zanedbané nemocničné prostredie bolo dosť atmosférické a miestami až strašidelné aj preto, že sa po chodbách promenádovali duchovia Jedinou možnosťou, na zachovanie oboch timeline, bol mladý vojak, ku ktorému si vybudovala vzťah Toshiko. Ich románik bol velice smutný, keďže Tosh sa musela vzdať svojho milého a poslať ho na smrť, aby zachránila svet. Mimochodom, vzťah Jacka a Ianta sa konečne vykryštalizoval a oficiálne sa poprvýkrát pobozkali, mám z nich oboch obrovskú radosť. ()