Kigeki

Animovaný / Krátkometrážní / Drama / Fantasy
Japonsko, 2002, 10 min

Děj tohoto krátkého snímku se odehrává ve válce za nezávislost Irska. Pětiletá dívka, na jejíž rodnou vesnici táhne anglická armáda, hledá spásu u legendárního šermíře, který však nenabízí své služby zdarma... (Komprimus)

cogi

Hudba báječná, atmosféra filmu mě absolutně pohltila a o zpracováním ani nemusím mluvit, hodnocení mluví za všechno ()

Tetsuya

Nepamatuju si film, který by mě za dvě hodiny dokázal strhnout tak, jako to dokázal tenhle snímek za deset minut. Nevím sice úplně přesně o čem to bylo (spíš jenom tuším, co všechno se v tomhle příbehu odehrálo), ale jedno vím jistě: tu jedinečnou atmosféru a božskou animaci z hlavy jen tak nedostanu. ()

Shley

Trochu krátké, ale se zajímavým příběhem, se skvělím dabingem (který se Japoncům ne vždy podaří) a se skvělou hudbou. ()

DISHOA

Příběh se dá shrnout přesně tak, jak napsal Artran - doopravdy není to nic složitého. Ovšem většina dnešních celovečerních filmů má chabější děj a Kigeki má velké plus a tím je atmosféra a mystičnost, která se dá tušit a přesto ji cítíte naplno. Možná to dělá překrásná hudba, moc pěkná stylizace nebo spojení s knihami. Každopádně Kigeki funguje a zapůsobí na vás, ať už jakkoli. ()

Aniko

Takovéhle pohádky já ráda (pohádka=jednoduchý příběh, který pochopí i malé dítě). Kresba, na kterou se mi hezky kouká, příjemně nadabovaná japonština, která se mi moc hezky poslouchá, romantická-melodramatická-teatrální? - nevím jak už bych se jinak vyjádřila - atmosféra, tvořená "barevností" a hudbou, je něco, co se mi líbí, přestože to může urážet něčí vkus. ()