Terkel má problém

Terkel in Trouble

Animovaný / Komedie / Drama / Muzikál

Dánsko, 2004, 77 min

Předloha:

Anders Matthesen (rozhlasová hra)

Mette Heeno

Bo Rasmussen

Tak já jsem od tohohle moc nečekal a musím říct, že jsem se docela dobře pobavil. Přestože je děj slabý, tak se tady našlo hned několik scének a hlášek, které prostě nezapomenu. Nejvíc se mi líbily asi ty zpívané pasáže a scénka ze hřbitova. U mě tenhle snímek prošel a jsem docela rád, že jsem ho viděl. Sprosté anime já prostě můžu.(29.11.2009)

• swamp

Pro děti moc drsné, pro dospělé moc infantilní..a žádný zlatý střed nemůžu najít. Citace z časopisu Respekt (ročník XVIII, číslo 23): "Jako hlavní hrdina díla Terkel i knibe jim -autorům- posloužil žák šesté třídy, dítko západní konzumní společnosti, jeho kamarád, dva šikanující spolužáci, jejich obézní oběť a nový učitel. Poskládali slabomyslnou a pohromadě nedržící dějovou linii, a aby bylo dílo dostatečně atraktivní pro zvolenou cílovou skupinu, přidali sprostá slova. Navíc se rozhodli v duchu South Parku bojovat proti moralistním podtónům klasických pohádek: stereotypizaci a dětskou krutost berou jako hotovou věc, takže když obézní spolužačka, kterou nikdo nemá rád, spáchá sebevraždu, všichni si svorně oddechnou, že mají od tý tlustý krávy pokoj. Ve srovnání s Pixarem a podobnými studii navíc nedisponovali Dánové ani zdroji, ani know-how, takže trhaná animace a nezvládnuté fyzikální modely kazí divákům vkus stejně jako ostatní složky filmu."(10.5.2007)

• Adman

Hnus. Tenhle film si asi myslí, že tím jak je jiný a odvážný že bude dobrý. Bohužel jeho tvůrce musím zklamat, ale není tomu tak. Nedá mi to a musím absolutně zkritizovat grafiku a animaci. Tohle bych zvládnul snad i já! Hrozně nepřirozené pohyby, modely primitivní, pohyby kamery hrozné. No prostě se na to nedalo dívat. Kvůli tomu dávám jen 40%. Příště bych prosil neco snesitelnějšího. Když vidím jak skrz sebe prostupují objekty jakoby nic, jenom tak. Měli to rovnou udělat 2D a bylo by. No dost hanění, stačí že za vše mluví hodnocení. Tady mi forma obrazu úplně zkazila zážitek z příběhu - a to by se stávat nemělo.(24.5.2007)

Tento animáč mě opravdu zaujal - náhodně jsem pustila v pozdních nočních hodinách ČT1 a nemohla jsem oči spustit z týhle komedie... Hrozně se mi líbily všechny ty postavičky, scénář. Bylo to vtipné a milé zároveň. Každopádně mě naprosto znechutil český dabing a čekala jsem, že tady na čsfd si přečtu negativní komenty právě ohledně dabingu... Každopádně to bylo úplně naopak! Snad každej tu píše, jak ten dabing byl dokonalej, mám pocit, že jste snad museli vidět jinej film. Dala bych i těch pět hvězdiček, ale prostě nemůžu, právě kvůli tomu dabingu!(23.10.2009)

• dopitak

Deštěm se šíří SARS! Patrně se někdo v Dánsku zamiloval do South Parku, patrně někdo, kdo to neměl v hlavě zcela v pořádku. Scénárista musel být úchyl, jiné vysvětlení je jen těžko možné. Příliš lacině hrubé, vulgární, nesmyslné, aby to bylo vtipné (nebo aby to bylo cokoliv jiného). A jak píše Gr!mReefer chvalozpěvy o originálním znění - dost možná, ale anglická verze je až na písničky naprosto strašná.(7.7.2008)

• - Ukazatel na hlavní cestě vede do pekla. (HappySmile)

• - Text rapové písně v podání Terkela napsal pro českou verzi Adam Svatoš, známý spíše pod přezdívkou Deph či Kato z legendární skupiny Chaozz. (MTHRFCKR)

• - Založeno na stejnojmenném seriálu vysílaném v rádiu. (HappySmile)