poster

Terkel má problém

 • Dánsko

  Terkel i knibe

 • USA

  Terkel in Trouble

Animovaný / Komedie / Drama / Muzikál

Dánsko, 2004, 77 min

Předloha:

Anders Matthesen (rozhlasová hra)

Scénář:

Mette Heeno

Hudba:

Bo Rasmussen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • VenDulin85
  *****

  Celou dobu, co jsem šla ráno do práce, jsem přemýšlela, kolik tomu nasázím, protože už jsem to včera večer nestihla... Pak jsem se zamýšlela nad tím, co mě dnes čeká a když jsem se z těch libých myšlenek pokaždé nechala vytrhnout nějakou písničkou z příběhu, měla jsem náhle jasno, VenDulin objevila svoje guilty pleasure... chichi, dokonalé, aneb jak by řekli Terkel s Jasonem, hustý! Se stylem animace nemám problém, s předvídavostí taky ne, jen bych fakt nechtěla být mladší ségrou tohoto nevyváženého týpka, jau! Co mě úžasně potěšilo, byl český dabing s Markem Ebenem v čele, chtěla bych se zúčastnit nahrávání ve studiu třeba byť jen jako malá muška na zdi...(20.8.2013)

 • karlik4801
  ***

  Fantastický nápad, já se bavil od začátku až do konce. Tolik barevných nápadů. Pro jednou tahle animace nevadí, protože dodává na důraz humoru v téhle komedii. Oceňuji hlavně to, že jsem se u mnoha scén skvěle pobavil. A je to jedna z komedií na které je možné koukat často a ne že po jednom shlédnutí pobaví, ale pak se na to nedá dívat.(4.4.2013)

 • Nach
  **

  Nemohu si pomoci, ale příšerná animace. Po Kozím příběhu jsem myslel, že neuvidím blběji nakreslené hrdiny, ale uteklo pár hodin a laťka byla překonána. Co se příběhu týče, opět nemá cenu cokoli psát. Je jednoduchý, sprostý, nevhodný pro mladší patnácti let. První polovina filmu se strašně táhla do doby, než jedna z postav spáchá sebevraždu. Pak příběh nabere trochu tempa i něco málo z originality, ale ani to nestačí na výsledné průměrné hodnocení. Za začátek a první půlku bych dal jednu hvězdu. Za druhou polovinu hvězdy dvě. A samotný závěr balancuje na samotném pomezí tří až čtyř hvězdiček. Takže pokud chcete vidět nějaký kvalitní animák pro dospělé, raději sáhněte po South Park: Peklo na zemi, protože Terkel má problém ten, že je i přes svou délku 77 minut pořád zdlouhavý. 55%(20.10.2012)

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Animace 4/10/// +ty kokso, valím bulvy, tohle by opravdu neměli vidět děti, výborný český dabing, včetně zpěvu, černý humor, hlášky a krev na všude stříká -hodně slabá animace a neříkejte, že to byl záměr/// Tak tento počin se dá hodnotit buď dvěma nebo čtyřmi hvězdičkami. Já bych se nejraději přiklonil k tomu lepšímu hodnocení. Protože když se oprostím od slabé animace na kterou jsem si po čase stejně zvykl a nedělal mi problém, tak je to hustej nářez. Tohle tady v animovaný podobě ještě nebylo. Jaká že je přístupnost? 15 a výš? Děti by tímto filmem utrpěli duševní a psychickou újmu ale já se dost dobře bavil./// Celkem 69%///(28.11.2009)

 • Xeelee
  **

  Pár nápadů se utápělo v podivný animaci, ubíjející nudě a hororových klišé. Děj je strašně rozvláčnej a po většinu času se v něm nic zajímavýho neděje. Navíc je strašně vykonstruovanej (taky vám lezl vypravěč na nervy?). No a hudební scény postrádaj nápad a rap (minimálně v dabovaný verzi) stojí za hovno. S hudebními vložkami z Distriktu ze stejnýho roku se to nedá srovnávat. Na Terkelovi je opravdu dobrej snad jen dabing Marka Ebena.(23.10.2009)

 • - Terkelův otec Leon na všechno odpovídá slovem "ne" - k tomu navíc pokaždé čte to samé vydání novin. (HappySmile)

 • - Stewart Stardust, Terkelův strýček, je jméno jedné postavy, kterou hrál Anders Matthesen (Terkel) v seriálu Jul på Vesterbro (2003). (HappySmile)

 • - Herečka v hororu, na který se koukají Terkel s Jasonem v 17. minutě filmu, je ta samá, kterou lze vidět na zadní straně novin, které čte Terkelův otec v 15. minutě. (kukkik)