Terkel má problém

Pozor – tento film není pro děti!!! Bláznivá komedie o tajné lásce, ”psychovrahovi”, železných tyčích, kanapi a přátelství na zkoušku. Terkel je žákem základní školy. Trochu slaboch, ale jinak ok. Terkel nemá snadný život. Jeho psychopatický strýc Stewart právě napadl dva ostré hochy z Terkelovy třídy, Nigela a Saki. A co uděláte, abyste odvedli jejich pozornost z myšlenek na pomstu? Začnete si dobírat ošklivé děvče z vaší třídy, Tlustou Doris.... Ale kdo by si pomyslel, že ona vyskočí z okna? Že začnete dostávat smrtelné výhrůžky, že nový učitel a milovník zvířat, Justin, nemá tak úplně čisté svědomí, jak by se čekalo, a že vlastně nic není, jak se zdá? Alespoň ne pro Terkela... (oficiální text distributora)

Fraktální

za prve- je to píčovinka, za druhe- je to originalní a vtipné, za třetí- škoda takovété nevyrovnanosti filmu(fakt dobrej vtip, nebo vychytavku střída traparna) . ale celkove šlušnej film kterej se snaží načechrat to hollywoodské prděníčko . 4 si to s přehledem zaslouží ()

Crucifere

Terkel má spousty mínus, které mají zásadní vplyv na celý film. Jasně, někomu to může přijít fajn, mně ale osobně vadili věci jako vypravěč, který je u animáku úplně zbytečný, hlavně když se dá všechno vysvětlit jasně i bez jeho ksichtu, což je dalším neduhem, protože postavy jsou naprosto gumové a vysloveně nesympatické a to i když animace jsou dobře zpracovány. Ty jsou snad jediným plus. K dalším negativům přiřazuji příšerné songy a zpěv jako takový. Nevím jak to někomu může přijít vhodné, neboli vtipné, čim se dostávám k největšímu negativu, kterým je samotný příběh a děj. Není ani nápaditý, ani záživný a celé to není ani malinko vtipné, až na pár výjmiek, každopádně jsem se nebavil a jedinou hvězdu si Terkel zaslouží pouze za vymaštěného suplujícího učitele, který mě celkem pobavil. Animaci považuji v dnešní době za samozřejmost, proto nedávám nic navíc. ()

Novik

Čekal jsem více zábavy, více černého humoru. Nic moc teda, snad pár hlášek mě pobavilo jinak otřesné. "To jste tady s Terkelem žraly houbičky nebo co?" ()

anniesek

Absolutně magorský animák, s brilantním českým dabingem v čele s vynikajícím psychopatem Markem Ebenem. Chvilku trvá se s Terklem skamarádit, ale časem mu přijdete na chuť. A pak si ještě dlouho budete zpívat všechny ty povedené písničky… ()

Baratocka

nejlepší,nejsrandovnější a nejsprostější černá animovaná komedie kterou jsem kdy viděl!Smál jsem se jak blázen až tedy na tu dramatickou scénu jak si Terkel po vyskočení tlusté Doryss z okna přečetl dopis který mu před vyskočením dala. Film dokáže člověka vlastně rozesmát i rozplakat. ()

elgato

" Nikdy nevíš, kdy se ti může trubka hodit!" Hele wole, fak hustě originální animák pro zmrdy, co jejich máma za bůra mrdá. Asi takhle by to popsali hrdinové této teenagerovské ujetiny. Osobně mě ale nejvíc dostal český dubing, parádní práce. ()

kulitschka

Slabá animace (milosrdně doufám, že záměrně), příběh nemá silnou konstrukci ani myšlenku a u některých gagů jsem měla chuť odejít. Dvě hvězdy za pár světlejších chvilek, ale znova si to pustit neplánuji. Dokonale popsal Radek99. ()

hansek990

Já osobně animáky opravdu moc nemusím, ale toto je jiný případ :-). Animace postaviček je úžasná, dabing trochu připomíná, jako kdyby se někdo snažil o parodii původního znění, což ale vůbec nevadí, spíš naopak. Celkově pro mě jeden z nejlepších animáků co jsem kdy viděl. ()

Chobotano

Výborně jsem se pobavil, skvělé hlášky a vynikající dabing. A když už to někteří musíte srovnávat - kam se sere South Park! ()

Farchio

Moje objektivita je narušena tím, že jsem na Terkela slyšel spoustu chvály ještě před tím, než jsem si ho pustil, a tak jsem samozřejmě čekal animáckou pecku, plnou humoru mimo mantinely možností animovaného života. A .. nic takového se nekonalo. Vyprávění nudné, příběh nudný, hlášky žádné - "ale vůbec žádné dobré hlášky!!" a pointa byla stejně hloupá jako celek. Animáky miluju, ale tohle je jen hodně podprůměrnej výplod podprůměrné fantazie. Neobjektivně 15%, objektivně (vzhledem k tomu, jak to ještě mohlo bejt trapnější) 35%. Za mě víc ani v nouzi!! ()

LuccaS27

"To je debil! No to je teda k posrání, nějakej pojebanej vejlet pod stany. Co jsme komu udělali?" "Ta posraná trubka." Ono stačí, že někteří z nás se v tom vidí, jak to s náma bylo ve škole? Sprostý jsme byli jako dlaždiči... Animace hrůza, ale ty hlody a hlášky mě dostaly. ()

heylinn

Příjdu domů,otevřu dveře a z obýváku slyším,,vop*chat se di,šerednej jak prd*l si a tvá máti za bůra mr*á"řikám si co to sakra je a koho to nevidím se tlemit na pohovce?Desetiletýho bráchu,který mu tuhle kravinu doporučil někdo ve škole.Tvl.No jinak je to vtipný,ale na to že jsme to museli mít tak potichu aby táta vedle v kuchyni něco nezaregistroval... ()

El_Koko

Severská kinematografie to opět dokázala, přikovala nás ke křeslům, nutíc nás s výrazem nejvyššího překvapení sledovat, co se to před námi proboha odehrává. Mám takový "what-the-fuck" pocit skoro u každého filmu ze severu, z těch "vážnějších" to byl naposled Hon. Pochybujte si o mém psychickém zdraví z důvodu, že stavím tyto dva filmy vedle sebe, já je ale nechci porovnávat, jen se pokusit vypíchnout, co dělá tyto filmy výjimečnými. Je to neobyčejnost, která průměrného středoevropského diváka odkojeného Poledňákovou (nic proti), Troškou (dost proti) a hollywoodským mainstreamem prostě kopne do břicha. Tady těch kopanců (nebo spíš ran železnou tyčí) byla slušná hromada (smrt Doris, motivy vraždícího maniaka, hodně ujetá hudba, neustále kouřící Terkelova matka a hromada dalšího), a oficiální text distributora se může jít vycpat, my víme že tady šlo o to ŠOKOVAT. A to se povedlo. Rozhodně to není pro děti, pokud za děti nepovažujete partu vysokoškoláků co se lehce opojená královsky bavila nad skvělým českým překladem. Takže pozor kam sedáte a vždycky mějte po ruce železnou tyč spolu s ručníkem, nevíte, kdy se vám budou hodit. A když se ti to nelíbí, tak "vopí*t se jdi, šerednej jak pr*l jsi a tvoje máti za búra mr*á"... Byl to výživnej diktát, druhý takový film nenajdete, dávám čistých 80% ()

Asmis98

Musím uznat, že tenhle animák mě bavil, ale některé scény byly nudné (hlavně na začátku....) ale má to humor, fajn hlášky a animace je docela zajímavá ... ()

Frank234

Jsem na straně tvrdšího černého humoru. Mám rád překvapení. Tento německý "ekvivalent South Parku" obsahuje oboje. ()