Terkel má problém

Pozor – tento film není pro děti!!! Bláznivá komedie o tajné lásce, ”psychovrahovi”, železných tyčích, kanapi a přátelství na zkoušku. Terkel je žákem základní školy. Trochu slaboch, ale jinak ok. Terkel nemá snadný život. Jeho psychopatický strýc Stewart právě napadl dva ostré hochy z Terkelovy třídy, Nigela a Saki. A co uděláte, abyste odvedli jejich pozornost z myšlenek na pomstu? Začnete si dobírat ošklivé děvče z vaší třídy, Tlustou Doris.... Ale kdo by si pomyslel, že ona vyskočí z okna? Že začnete dostávat smrtelné výhrůžky, že nový učitel a milovník zvířat, Justin, nemá tak úplně čisté svědomí, jak by se čekalo, a že vlastně nic není, jak se zdá? Alespoň ne pro Terkela... (oficiální text distributora)

PavHer

Animák si představuju trochu jinak (tohle byla animace spíš tak do nějaké adventury a ne na celovečerák), děj to taky moc nezachránil, ale aspoň tam bylo pár solidních hlášek :) takže *** ()

schindler

,,JSEM MAGOR, ALE NEMUČÍM ZVÍŘÁTKA". Dánská variace na South Park a celkem povedená. Vulgárnímy výrazy se tady nešetří, dokonce ani krví a ekologická zápletka neškodí. Musím pochválit český dabing v čele s Markem Ebenem. ()

naytsirk

Další z animáků, u kterých jsem si vůbec nebyl jistý, jestli mě budou bavit nebo ne a tak jsem zhlédnutí odkládal. Nakonec ovšem musím dát čtyři hvězdy, protože mě to bavilo a to až do samotného konce. PS: Nikdy nevíš, kdy se Ti může hodit železná tyč… ()

Joachim36

Film mě naprosto navrátil do dob mé základní školy. Do časů, kdy mobil byl novinkou, nebyl internet a největší zábavou byla šikana :-) Tak nějak mě i překvapil (pozitivně) dánský smysl pro humor. Ten se naprosto shoduje s tím mým :-) Pět hvězdiček a doporučení všem co chodili na základku v 90. letech. Navíc jak uzrává doba tak i tento film pěkně zraje. Gunnarové nám také vyrostli a z učitelských profesí vstoupili do politiky. Tento takřka 20 let starý film je tedy dobrým varováním před budoucí kompostací, která se na nás chystá. ()

hyde1987

No, poprvé jsem na to civěl v dánštině a nic moc, jenže pak se mi dostal do ruky český dabing a je to úúúúplně o něčem jiném. Hlavně Marek Eben, do kterého bych to fakticky neřekl...a některé písničky...hlůavně o Kwongovi a malém Viktorovi..:DDD ()

qwerq

Jo to je problém, když vám to někdo vychválí až do nebe, a vy pak zjistíte že je to "jenom" jeden z nejlepších animáků co jste viděli ale né zas tak božskej jak vám bylo namluveno.... Taky jsem chodil na waldorfskou školu a shodou okolností jsem tenhle filmek viděl poprvé po příjezdu z několikadenního školního výletu, takže nemůžu hodnotit jinak než ***** :) ()

rakosabasta

Netradiční pokus o vyjádření se k sociálním problémům..., ze kterého se (možná trochu zbytečně) vyvine hororová detektivka. Jakoby tvůrci něco hlubšího chtěli diváctvu předat, ale pak se toho lekli a tak zůstali jen na kůl rovině sprosťáren smíchaných s kapkami krve...A poučení je, že: žádné poučení není, proč taky, "vždyť se ty kalhoty dají vyprat". :-)) ()

Jurcekk

Ako hovorí Radek99.... Ale aj tak by som si to rád pozrel s Terkelovými rovestníkmi.Fungovalo by to? Bavili by sa? ()

Hrobař

Otřesná animace, ale co člověk to zkousne, když postavy nadávají a mají prdel i z věcí co jsou dost nekorektní. A některý ty písně maj fakt koule. Hlavně ten Katův text k rapu na školním dvorku a pak love song "Vopíchat se di, si šerednej jak prdel a tvoje máma za bura mrdá" ()

Wolfvater

Čekal jsem od toho mnohem více. Nevadilo mi, že je to přisprostlé, ale ten animák zkrátka neodsejpá. Dokonce i zápletku jsem odhalil příliš snadno. A když v závěru již sledujete hodinky, tak se asi něco nepodařilo. Vzhledem k tomu, že jsem viděl dabovanou verzi, mě nejvíce potěšil hlas Marka Ebena v roli učitele, to samo o sobě byl nejlepší vtip celého animáku, což rozhodně nebyl záměr ani zásluha tvůrců. ()