Lymelife

Lymelife

Drama / Komedie

USA, 2008, 95 min

Dva manželské páry, ktoré majú svoje problémy ... riešiteľné a aj neriešiteľné ... no a majú aj celkom správne deti, ktoré sa s tým všetkým musia potýkať. Smutné, melancholické, ale tak trochu nádej dávajúce ... také to bolo. Výborní herci, ale Alec so svojou namieruušitoupostavou, si to u mňa nepolepšil :-) aj on hral výborne. Videné v rámci Tour po Amerike 2016 (12.5.2016)

Prazvláštní film o touhách a pádech lidí v malém městečku..Třešničkou na dortu je skvělé herecké umění obou Culkinů, Emmy Roberts a Cynthie Nixon. Mělo to také velmi zajímavý konec. Prostě oddechový film o chybách obyčejných lidí, žádná hrdinská nebo zamilovaná etyda, která vnucuje všelijaké city - takže doporučuji pokud někdo nemá náladu na nějáké extra trháky. Velkou chybou mi přišlo, že komedie to až tak moc (skoro vůbec) nebyla..(29.4.2012)

Vdakabohu za nezavisle americke filmy! Uplne som krochtala blahom. Executive Producer - Martin Scorsese. Urobte si kazdy obrazok o tom, co to asi tak znamena. Pre mna to, ze s tymto menom sa nemoze spajat zly film a plati to aj pre tento snimok. Neuveritelne cynicka sonda do duse dvoch rodin, odohravajuca sa v 70.rokoch, v ktorych kazdy clen ma svoju 13.komnatu a prakticky ziju v nejakej bubline, z ktorej sa nemozu vymanit. Ale ako sa vravi, nie len laska je kurva, ale zivot je este vacsia, tak pre tento film to plati dvojnasobne. Ale po vzhliadnuti Lymelife, aj ked sa zda sialene depresivny, budete mat predsa len pocit, ze nie vsetko je take zle, ako sa na prvy pohlad zda. Musim vyzdvihnut vyborne vykony vsetkych zucastnenych, ale najma mladych hereckych nadeji Roryho a Emmy. Dufam, ze ich hviezdicky nezhasnu a budu svoje talenty aj nadalej rozvijat. "You're turning down a piece of ass?"(6.9.2009)

Z troch odľahčených tínedžerských drám Emmy Roberts (ďalej Adult World a The Art of Gettin By) je to určite najpozerateľnejšie. Postavy sú sympatické, dobre obsadené a bratia Culkinovci sú priamo úžasní. Škoda, že scenár je hrozne lenivý a nemá ambíciu priniesť plnohodnotné postavy a príbeh, len sa vezie na schematickej indie vlne. Každopádne je to už neviem koľký film o tom, že aj keď ste najväčší weird fuck ever, môžete získať srdce (alebo venček) Emmy Roberts.(29.6.2015)

Americká nezávislost má u mě tak z 20ti procent úspěch a tady je právě ten úspěch. Potěšil mě ten smutný nádech, ta řada docela šokujících scén a především Rory a Kieran Culkin spolu s Alecem Baldwinem. Výborné postavy, perfektně zahrané v konečně zajímavém příběhu, který dokáže zaujmout. Co víc chtít.(16.1.2012)