poster

Lymelife

 • USA

  Lymelife

Drama / Komedie

USA, 2008, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  ***

  Z troch odľahčených tínedžerských drám Emmy Roberts (ďalej Adult World a The Art of Gettin By) je to určite najpozerateľnejšie. Postavy sú sympatické, dobre obsadené a bratia Culkinovci sú priamo úžasní. Škoda, že scenár je hrozne lenivý a nemá ambíciu priniesť plnohodnotné postavy a príbeh, len sa vezie na schematickej indie vlne. Každopádne je to už neviem koľký film o tom, že aj keď ste najväčší weird fuck ever, môžete získať srdce (alebo venček) Emmy Roberts.(29.6.2015)

 • hous.enka
  ****

  Komorni drama o rodinnych vztazich. Na male prostoru Derick Martini nabizi sondu do zivota (urcite nejen americkych) rodin. Je to uveritelne? Je. Zajimave je i zvoleni 70. let (at ziji Hvezdne valky) a prostredi malomesta, ktere stisnenost filmu umocnuje. Navic se mimoradne povedlo herecke obsazeni - vsichni jsou skveli a klan Culkinovych nas urcite jeste v leccem prekvapi. Zkratka dalsi z filmu, ktere se vyplati videt. A at zije Radar :D(12.8.2011)

 • ivishka
  ****

  Prazvláštní film o touhách a pádech lidí v malém městečku..Třešničkou na dortu je skvělé herecké umění obou Culkinů, Emmy Roberts a Cynthie Nixon. Mělo to také velmi zajímavý konec. Prostě oddechový film o chybách obyčejných lidí, žádná hrdinská nebo zamilovaná etyda, která vnucuje všelijaké city - takže doporučuji pokud někdo nemá náladu na nějáké extra trháky. Velkou chybou mi přišlo, že komedie to až tak moc (skoro vůbec) nebyla..(29.4.2012)

 • Tomik.
  ****

  Největším tahákem tohoto filmu pro mě bylo určitě skvělé herecké obsazení. Alec Baldwin jako pan herec, Rory Culkin a samozřejmě nesmírně svůdná Emma Roberts (bylo velmi zajímavé pozorovat ji v její první „mature“ roli). Celý film byl velmi ponurý, působil místy opravdu depresivně. Velmi se mi líbil americký venkov a život místních v něm. Vše se zde točilo kolem rodiny, mezilidských vztahů. Řekl bych také krásná sonda do života dvou teenagerů, jejich každodenních problémů a trápení. Chvílemi jsem měl pocit, že sleduji skutečný život určité skupinky lidí, tak reálně to na mě působilo. Třeba zmínit, že to není film pro každého. Člověk musí místy opravdu přemýšlet, aby pochytil a hlavně pochopil všechny ty metafory a jinotaje. Jak tady už někdo psal „Život s boreliózou“? Ale kdepak, krásný jinotaj (pochopíte ve filmu). Scénárista zde vypíchl a několikrát zdůraznil velmi silné problémy dnešní doby (nevěra atd.), rozhodně si tedy přijde na své i divák, který má rád ve filmech „aktuální témata“. Celým filmem se taky táhne taková ta lehce erotická atmosféra, hlavně tedy snad každá scéna Culkin & Emma Roberts má výrazný sexuální náboj (který vyvrcholí na konci společnou postelovou scénou). No, kdo by to byl řekl, že chodit do kostela může být zábava? Ještě jednou tedy zdůrazňuji skvělý herecký výkon Emmy Roberts, působila VELMI dospěle (třeba při scéně, kdy s Culkinem kouřili trávu, zatímco jejich rodiče tajně souložili dole ve sklepě a nakonec to byla právě Emma, která to celé rozlouskla…no, běhal mi mráz po zádech). Je radost vidět ji v jiné pozici, než praštěné uřvané puberťačky. Takže za mě rozhodně doporučuji. Tento film je nádherný důkaz, že Amerika dokáže vyprodukovat snímek, který je myšlenkově a intelektuálně na výši.(13.7.2011)

 • hellstruck
  ***

  Taková celkem milá jednorázovka. Jakožto společnost na jeden osamělý večer příjemná, ale už bych si to nezopakovala :) Připadá mi, že se někdo až příliš vehementně snažil o druhou Americkou krásu (předměstí, hádky rodičů, běžné strasti teenagerů, šokující závěr) a tak přesto, že převažují spíše pozitivní dojmy, dám "jen" tři hvězdičky.(30.9.2012)