poster

Cthulhu

Drama / Horor

USA, 2007, 97 min

Režie:

Dan Gildark

Předloha:

H.P. Lovecraft (kniha)

Scénář:

Dan Gildark

Kamera:

Sean Kirby

Producenti:

Dan Gildark

Kostýmy:

Doris Black
(další profese)
 • Iva8bitova
  **

  Tori Spelling znásilňuje gaye. Jinak dost nuda.(21.12.2010)

 • Alboin
  **

  Celkovo nudný a nezáživný film, ktorý si vyslúžil u mňa jednu hviezdu za finálny záber, ktorý vytvára dve možnosti ako to celé mohlo skončiť. Druhá hviezda je za pobavenie na tzv. "victory dance", ktorý predviedol istý silný chlapík pred koncom filmu. (Hlavný hrdina prechádzal okolo neho autom.)(29.8.2012)

 • J*A*S*M
  *

  Protahovaná nuda. Jedna strašidelná scéna a pár pěkných záběrů film z podprůměru bohužel nevytáhne.(20.4.2009)

 • SOLOM.
  **

  Tvůrci se nechali inspirovat H.P. Lovecraftovou knihou "The Shadow Over Innsmouth". Ten by se však asi divil, co dokázali filmaři stvořit z jeho skvostného díla za paskvil. Už jsem si zvykl na to, že většina filmů se prostě nemůže rovnat knižním předlohám, ale některým se povedlo alespoň částečně se jim přiblížit. Tady to ovšem byla téměř stominutová nuda, která nám ve své první polovině nenabídne absolutně nic zajímavého a nebýt těch několika snových (nočních můr) záblesků, tak jsem u toho vytuhl. Místo hrátek s atmosférou a napětím nadupaných scén jsem se dočkal jakéhosi rodinného dramatu, kde měli postavy potřebu si vyříkat všechny staré křivdy, kdy ženská znásilní teplouše a při které divák stále ještě s napětím očekává, kdy to na něj konečně tajuplné městečko vybalí. Místo toho se musíme spokojit s několika pěknými záběry na lední medvědy v „akvárku“ a překrásným mořem. V hlavě mi neustále šrotovaly otazníky, cože děsivého se skrývá v minulosti, ale na odpověď si musíme počkat až do závěrečné zhruba dvacetiminutovky. Ne „honění“ dvou chlapců pod molem, to opravdu nebylo záživné. Teprve potom si snad Dan Gildark uvědomil, že vlastně točí horor a konečně se objevila i malá dávka napětí. Ta však byla opravdu nepatrná a někteří se toho zřejmě ani nedočkají. Ti šťastní co u toho neusnuli, však ani tak spokojení určitě nebudou.(23.2.2014)

 • Spielbergo
  *

  Bohužel další film, jenž je urážkou Lovecrafta. Jak jinak pojmenovat nesmyslné a utahané "dílo", jež je naraženo na kostru Stínu nad Innsmouthem (pokolikáté již?). Náročný divák zde nalezne vše, od klasického tajemství rodu Marshů, přes homosexuály, Donnu 90210 až po Ropáky. Čtete dobře, to vše a mnohem víc. Jediné čím mě film zcela uchvátil a zachránil se od odpadu, jsou přenádherné přírodní scenérie a úchvatné záběry pobřeží bičovaného stále rozbouřeným mořem. Lepší exteriéry jsem od Pána prstenů neviděl. O to horší je fakt, co s tak neuvěřitelně úchvatným prostředím, plus s představiteli Marshů otce a syna, kteří jsou pro mě oba úžasně charismatičtí, dokázali filmaři udělat - či spíše neudělat. Film je tak bohužel, víc než co jiného, důkazem naprosté neschopnosti a zřejmě i naprosté neúcty k Lovecraftovu odkazu, z něhož se bez hlubšího smyslu (a bez úspěchu) snaží čerpat myšlenku.(9.12.2009)