Hallam Foe

Scénografie:

Tom Sayer

Kostýmy:

Trisha Biggar

Zajímavě natočený snímek, který se celkem originální formou zabývá ztrátou blízké osoby. To co podle mě filmu nejvíc přidává na kvalitě je prostředí, způsob natočení- taková nějaká celková atmosféra a Jamie Bell. Začátek na anglickém venkově je v lehkém kontrastu s pošmourným a šedavým vzhledem Edinburghu. Z obojího je ale dalo by se říci vydáno maximum- toho co prostředí může poskytnout a jakým způsobem působí ve filmu. Pro mě dosud moc neznámý Jamie Bell podává skvělý výkon a pro svou roli se navíc vážně hodí. Další věc, která se mi líbila byla hudba. Příběh celkově není žádné veledílo, ale za vidění to rozhodně stojí. Silné tři hvězdičky.(23.2.2013)

Tak trochu malá úchyláreň, tento film. Dobre hrajúci J. Bell rád pozoruje ľudí. Na túto tému ma len tak narýchlo napadajú podobné filmy ako Okno do dvora, Disturbia, či Kieslowského Krátky film o láske. Tento je z nich určite najprovokativnejší, čo je možno jeden z dôvodov prečo ho vidieť. Kvalitou, ale spomínané filmy aspoň u mňa nepresiahol. Okrem j. Bella sa tu mihne viac známych tvárí, medzi nimi i jeho pekná macocha. Claire Forlaniod filmu Zoznámte sa Joe Black, trochu zostarla, ale je stále veľmi pekná. Niektoré scény sa dosť vlečú, dej nikam neposúvajú a film sa zdá minimálne o pol hodinu dlhší ako v skutočnosti je. 60%.(17.2.2013)

Jak se říká voyerovi, který sleduje voyera? „Úchylák na druhou“ nebo také „divák tohoto filmu“. Mladý muž se zmatenou duší se chová zmateně i dosti nestandardně a přitom narazí na až neskutečně chápavou lásku, která patrně nepřetrvá, ale pomůže mu projít jedním nesnadným obdobím. Jamie Bell hraje dobře, ale příběh je tak extravagantní, že s normálními lidmi nemá moc společného. /23. 8. 17./(23.8.2017)

• Nikon

David Mackenzie není dobrý režisér a už vůbec není dobrý scénárista. Psycholog by pravil, že jeho dětství asi nebyla žádná sranda, ale to ho neopravňuje k tvorbě jeho filmových "skvostů" ... Já jsem mu naletěl už podruhé a můžu slíbit, že naposled ... Jenom bych rád přišel na to, jak ukecává ke spolupráci všechny ty herce, které mám rád .... ?(25.4.2008)

• hellstruck

Skvělý film - k usínání. Jedna hvězdička za Edinburgh, přestože jej tedy mohli využít a ukázat mnohem více. Zato lezení po střechách a tichého čumění do oken mělo být daleko méně. Vůbec se neztotožnuji z názorem, že Jamie Bell v hlavní roli byl skvělá volba, protože na mě působil od první chvíle nezajímavě a necharismaticky. Troufám si říct, že Claire Forlani jej zastínila - a to těch scén s ní bylo zatraceně málo. Směsice nevýrazné hlavní postavy a nudného příběhu tady opravdu nevyšla dobře. Fakt by mě zajímalo, kdy si filmotvůrci (a diváci) uvědomí, že dlouhé nemluvné scény samy o sobě hluboký zážitek nedělají.(8.9.2013)

• - Ačkoliv je film natočen v centrálním Edinburgu, hlavním městě Skotska, není ani v jednom ze záběrů možné spatřit slavný edinburghský hrad, který by za jiných okolností bylo v mnoha použitých záběrech zřetelně vidět. (Conspi)

• - Filmovalo sa predovšetkým v škótskom Edinburghu a Glasgowe. Rodinné sídlo Glen s priľahlými exteriérmi (vo filme patriace Foeovcom) sa nachádza v južnom Škótsku. (MikaelSVK)