Hallam Foe

• USA Mister Foe

Hallam Foe je čudák. Celé dni trávi vo svojom dome na strome a ďalekohľadom pozoruje životy ostatných ľudí. Svoju macochu Verity podozrieva zo zavraždenia svojej matky. Keď už nieje viac ochotný niesť tiaž svojho žitia, odchádza do Edinburghu, aby začal žiť reálny život. Spoznáva dievča (ženu) nápadne podobnú na svoju matku. Vráti sa ku svojej úchylke a ďalekohľadom začne pozorovať jej život... (baruss)

TerezaVanCZ

Původně jsem chtěla hodnotit níže, ale protože film mám stále v paměti, zvyšuju. Jamie Bell ukázal, že už není Billy Elliotem a že vyrostl do herce, který zvládně i dramatické role. ()

decay

Veľmi zvláštny príbeh zvláštneho chalana. Celý čas pozoruje ľudí vo svojom okolí, a keď je prinútený odísť z rodičovského domu, naďalej v tom aj pokračuje. Tu však svoju pozornosť zameria na jedinú osobu. Tým sa pocit toho, že sa správa dosť čudne, ešte vyhrocuje. Divák stále nenachádza pochopenie pre jeho konanie, aj keď má nutkanie ho ospravedlniť, lepšie povedané pochopiť. Hlavným motívom tohto jeho konania je jeho zosnulá matka, ktorá spáchala samovraždu, on sa s tým nevie vyrovnať a je presvedčený, že bola zabitá úmyselne. Príbeh je gradovaný tak, že máte pocit, že neviete, čo si o tom celom myslieť. V tomto bol pravdepodobne aj zámer, a tým sa film dostáva do veľmi špecifickej polohy. Dôsledkom je, že každý divák získa z tohto filmu iný dojem, než je tomu napr. u väčšiny filmov, kde je koniec - konečný pocit v podstate daný rovnaký pre všetkých. ()

1945

Zajímavý film o týpkovi jménem Hallam Foe, který si život bez šmírování ostatních nedokáže představit. Jedná se o poměrně solidní snímek, a proto mě překvapuje, že jej zatím ohodnotilo tak malé množství uživatelů !?! ()

chim.chim

Už jen trailer slibuje výjimečnou podívanou. A opravdu, tohle je jeden z vůbec nejoriginálnějších snímků, jaké jsem kdy viděla. Nenásilný, plynulý, místy šokující, místy vtipný, nic nepřehání - prostě skvělý, skvělý, SKVĚLÝ! Navíc Jamie Bell je jednoznačně tak unikátní a charizmatický herec, že se na ztvárnění takovýchto kontroverzních postav vyloženě hodí. No a i když bývá dobrý soundtrack u nezávislých filmů zvykem, tady povýšil přímo na božský! ()

Martyr

Z pociatku nadejny pribeh o psychicky narusenom chlapcovi tuziacom spoznat skutocny pribeh smrti jeho matky, neskor o chlapcovi romantikovi, ktoremu sa zacina darit vo vsetkych sferach zivota. Jamie Bell ma svojim vykonom urcite neoslnil a scenar bol tiez trochu riedky. Najlepsia postava filmu je stary kitchen porter. Sklamanie 45% ()

Eluin

Příjemný "nezávislák" s dobrými hereckými výkony, fajn dialogy a suprovým hudebním doprovodem... Kde jen jsem nechal ten dalekohled po dědečkovi? :-) ()

Heroine

Co je na tomhle filmu opravdu výrazné je, že je skutečně drsný. Což se nedá říct až tak často o amerických filmech, je to totiž velice britské. Kromě vynikajícího Jamie Bella, se mi na filmu ještě líbila originální atmosféra i prostředí, zajímavé téma, a skutečně netradiční chování postav. Prostě mne to bavilo sledovat, i když tam bylo pár scén, které už byly příliš divné. Ale závěrečné (téměř) utopení zlé macechy je naprosto skvělá scéna. Možná až moc pozornosti na můj vkus věnoval film milostnému vztahu, protože pokud šlo spíš o rodinné problémy, mělo to větší grády. Ale Jamie Bell je prostě jednička, a ani komentáře typu "Billy Elliot vyrostl, a běhá po střeše s dalekohledem" můj názor nezmění! :-* ()

hazaba

Snaha vyrovnat se se smrtí matky může mít mnoho podob. V tomto případě je jako obrana bráno sledování životů jiných lidí. Až konfrontace s reálným životem, ať už v podobě "načapání" při takovémto sledování nebo v podobě odhalení otce, že se matka zabila, aby se otci pomstila, dokáže hlavního hrdinu vyvést z bludného kruhu a dává naději na normální život. Velmi dobře zahráno, navíc skvělá hudba. Opravdu hezký zážitek i přes dané téma. ()

wata

Tak tento film sa mi páčil hlavne po zvukovej stránke- milujem škótsky prízvuk a soundtrack bol mňam. Príbeh to bol naozaj zvláštny, vyvolával rozporuplné emócie. Na jednej strane bol Hallam charizmatický a výborne zahraný, na druhej strane jeho úchylka trochu naháňa strach... ()

Laborant

Jamie Bell, v uceleném ději se stylovou zápletkou,a ještě stylovějším provedením skrze šmíráckej dalekohled. Do toho prostředí Edinburghu, které miluji. Není co řešit : ***** ()

cinemaboy7

(Ne)obyčejný příběh o dospívajícím klukovi, který se rád dívá a miluje svoji tragicky zesnulou matku. Ta zahynula za nevyjasněných okolností a Hallam podezírá svojí nevlastní matku. Odjíždí z domu do Londýna, kde hledá své místo v životě. Celý příběh stojí a leží na bedrech skvělého Jimieho Bella, který ho bez problémů utáhne. Budete sledovat zajímavý, neokoukaný děj, kdy netušíte, co se stane v další minutě. Milé překvapení. ()

Joski

Napriek depresívnej atmosfére so sexuálnym podtextom je film priamočiaro vyvážený a herecké výkony presvedčivé. Komorné prevedenie filmu je podfarbené skvelou hudbou. Treba pozrieť a vytvoriť si vlastný názor. Nemožno definitívne odporučiť...vec chuti a nálady.-) ()

kwaicheng

Dobrý film o jednom halamovi. Byl trochu úchylný, ale zase na druhou stranu měl k tomu úchyláctví vytvořené celkem dobré prostředí. ()

tančísvlky

Pre takéto filmy mám slabosť. Jamie Bell už pekne vyrástol do kvalitného herca. Veľmi krásne mu sekunduje vo filme Sophia Myles, ktorá tiež ozdobila tento film. Bol som hlavne zvedavý na to, čo natočil režisér David MACKENZIE pred filmom Perfect Sense. A tak vo mne hlodala myšlienka zistiť , či bol Perfect Sense len náhoda. Nebola, aj tento kúsok je krásny. Nie sú tu zbytočné hluché miesta a venuje sa tu len podstatnému. Protagonisti tohto príbehu sa tu vyzliekajú zo svojích slabostí ako na bežiacom páse. Zdá sa akoby si aj tých ľudí odniekaľ poznal, sú všade okolo nás schovaní za stenami vo svojom svete. Je dobré zistiť , že takéto diela stále možno niekde vo vesmíre odhaliť. Práve britská produkcia má na toto špeciálne vytvorené podmienky pre takéto filmy. Ak má niekto záujem o hodnotný film , tak je u tohto diela na tej správnej adrese. Stačí je len otvoriť oči a nájsť ďalekohľad... ()

Polnoch

Výborné herecké výkony, skvelá hudba, no na druhej strane pomerne slabý scenár a film zaostáva aj po režijnej stránke. Akurát záver je celkom podarený, vďaka nemu možno tento film hodnotiť ako nadpriemerný. Stotožňujem sa s percentami, ktoré film momentálne má. 7,3/10 ()

polonius

Vynikající film, který mě velmi příjemně překvapil svým hlubokým psychologickým kontextem a skvělým výkonem Jamieho Bella. ()

stephano

Spíš 3,5 Obsahuje spoiler !!!!!. (Jako scéna kdy přijde do chaty na stromě za Hallamem jeho nevlastní matka, kterou podezřívá, že zabila svou pravou matku. Po hádce jí začne škrtit, protože jí chce v agonii zabít, ona se brání a chytne ho za koule, on ji z toho důvodu pustí krk, ale ona mu koule nepustí a začne mu je hladit ....a v zápětí si to rozdaj na podlaze.) To sem fakt ve filmu nečekal...Jinak místy hodně zvláštní, někdy nudný, někdy roztomilý příběh. Podle mě hlavní herec největší chyba filmu. ()