Reklama

Reklama

Maigret


Maigret a čtyři ženy (E26)

(epizoda)
  • Francie Maigret et le Liberty Bar (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
Francie, 1997, 1 h 32 min

Maigret přijíždí do jihofrancouzského městečka, aby vyřešil choulostivou záležitost: na zahradě vily byla objevena mrtvola bohatého australského podnikatele. Hrdina francouzského odboje žil ve Francii už dlouhá léta. Ve vile s ním bydlely i dvě ženy, matka a dcera, obě jeho milenky. Ty shodně tvrdí, že jednoho dne, po obvyklém „výletu“, během něhož se pravidelně opíjel a přivážel vždy jistou sumu peněz, se smrtelně zraněný muž zhroutil na schodech vily a zemřel. Ženy ho v panice zakopaly. Pátrání po osobnosti Williama Browna a motivů jeho vraždy přivede Maigreta do zapadlého Liberty baru, jehož majitelkou je bývalá prostitutka Mado, která tu žije se svou krásnou mladou chráněnkou, též prostitutkou Sylvií. K nim pravidelně Brown docházel a trávil tu vždy několik dní, silně nasáklých alkoholem… (Česká televize)

(více)

Recenze (8)

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

... a zase další těžce průměrná epizoda, na které není zajímavého vůbec nic. Tentokrát je to opět spíš nuda, ve které tradičně září Bruno Cremer, jehož Maigret je samozřejmě i zde naprosto fantastický. Předloha je jednou z těch, které jsem četl a z těch, které příliš nezaujaly. A tohle zpracování mě nebavilo úplně stejně. Průměr. Ale atmosféra je jako tradičně zachycená na jedničku. 60%. ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Komisař Maigret ve scela průměrné kriminálce. Režie - Michel Favart. Námět - Georges Simenon. Scénář - Bernard Marié. Hudba - Laurent Petitgirard. Kamera - Chris Schutte. ()

Una111 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Koukat se na to dalo... Ano, komisař Maigret ukázal, že má srdce citlivé, to ano. Jinak ten život hlavního hrdiny -  jedna velká špína a nemravnost. Nebyl to můj hrdina a stručně řečeno: Jaký život, taková smrt! ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama