Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Série ve své době velmi oblíbených a úspěšných filmových grotesek s ústřední postavou Robotem Emilem, kterému se často nedaří hned realizovat své vždy nejlepší úmysly. Vždy má ale kolem sebe plejádu přátel za světa lidí (Boženku, Mílu a Karla) a zvířátek, s kterými zažívá nespočet humorných příběhů a situací. V každém díle seriálu nakonec vítězí Emílkův důvtip a dobrota, se kterou hledá společnou řeč s lidmi.
Jednotlivé díly série: 1.- Robot Emil
2.- Robot Emil Robinsonem
3.- Robot Emil v lázních
4.- Robot Emil v ráji divokých zvířat
5.- Robot Emil na horách
6.- Robot Emil a Pluto 1000
7.- Robot Emil bojuje proti špíně
8.- Jé, to byly prázdniny
9.- Robot Emil v roce 1964 (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

P. J. D. 

všechny recenze uživatele

Těžko říci. Notnou dobu jsem váhal, zda je to skutečně míněno jakožto parodie, či to pouze z tvorby vyplynulo, jakožto vedlejší efekt. Usoudil jsem, že tomu tak bylo zřejmě z prvního důvodu a o to lépe se mi na pak na Večerníček (dáli se tak nazývat) koukalo. I přes určitou jednoduchost byly některé věci skutečně dobře promyšleny (či nepromyšleny vzhledem k oné nerozhodnosti) tak, že se v lecčems dali nalézt různé dvojsmysly. Snad tak kvůli tomu satirického humoru dávám čtyři z pěti. ()

Una111 

všechny recenze uživatele

Možná je to moje hodnocení příliš vysoké, ale... Dětem se to tehdy líbilo, bavilo je to a rozesmávalo komicky strojeným chováním robota a hlavně jeho legrační mluvou, jeho zvláštním gustem živit se šroubky, kotlíky a jinými kovovými předměty, jeho naivitou. A nikoho to nezkazilo, spíš naopak, děti se něco dozvěděly o okolním světě. Dnes takový dětský seriál chybí, mnohé večerníčky chtějí jen bavit, a to za každou cenu, často velmi, velmi stupidně. Ano, v mém hodnocení je slušná dávka nostalgie, to přiznávám. ()

Reklama

Karlos80

všechny recenze uživatele

Tak toto přátelé není rozporuplný americký "Robot Monster", ale pravý nefalšovaný Československý Robůtek Emil. Vůbec první Československý hranný večerníček s hlavním lidským hrdinou který byl schován pod legrační maskou. Ještě o něco málo starší jak Haničinčin "Kluk a kometa". Viděl jsem jen část jediné epizody pokud se to tedy takto dá nazvat, a to právě tu se zmíněnými (shora uvedenými herci), a neříkám že to bylo špatné právě naopak docela mě to i pobavilo, a byl jsem jenom zvědavý na nějaké další epizodky. Škoda jen že až na pár archivních dokumentů typu "Teleautomat" nebo pořad věnovaný padesátiletému výročí ČT, jsem jej skoro nikde jinde neviděl a tak jsem se jich bohužel i nedočkal. Mimochodem tento v uvozovkách večerníček touhletou dobou ještě neměl stálou svoji znělku, která tuším vznikla až někdy v roce 1965. Nehodnoceno-důvod málo stálých informací, a také z nedostatku zhlédnutých epizod, které by mě dovedli a oprávňovali k nějakému ucelenému závěru. ()

pursulus 

všechny recenze uživatele

Pamatování na robota Emila.¬         Robota Emila si pamatuju z dětství ne obsahem příběhů, ale jeho postavou a té zvukovými a světelnými projevy. To vypovídá i o hodnotě seriálu: příběhy chaboučké, líbivé nátěrem lidskosti, kterou byl Emil obdařen, i když byl pouhým robotem. Zato provedení postavy bylo — na svou dobu — vysoce účinné, podařené.¬                 Kvalitu příběhů ověřil jsem si jako dospělý, pustiv si as dva díly odněkud z dostupného archivu, pravděpodobně České televize. A je to tak, jak jsem si to pamatoval.¬                 Poučné opoznámkování: uživ. Flego (13. 05. 2020). ()

sator 

všechny recenze uživatele

Sem na tom vyrůstal...fňuk Seriál byl určen především dětem, ale pro svůj recesistický humor byl oblíben i dospělými. K jeho zastavení došlo když účinkující paní Frantová a pan Šúra emigrovali po roce 1968 do zámoří. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (6)

  • V seriálu se objevil skoro celý tehdejší soubor divadla Rokoko i s jeho ředitelem Darkem Vostřelem. (Duoscop)
  • Natáčelo se i na zámku Žleby. (M.B)
  • Seriál byl určen především dětem, ale pro svůj recesistický humor byl oblíben i dospělými. Produkce byla zastavena až ve chvíli, kdy účinkující Antonín ŠůraJitka Frantová emigrovali po roce 1968 do zámoří. (sator)

Reklama

Reklama