Secret Smile (TV film)

• slovenský

Tajný úsmev

Drama / Thriller

Kanada / Velká Británie, 2005, 2x70 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

Možná se jedná o celkem průměrný thriller, možná jsem měla chvílemi pocit už jednou viděného, možná tam bylo těch pár potvůrek mušek, možná bych ten konec sestřihla nebo jinak ukončila, ale to nic nemění na tom, že jsem se po celou dobu nehnula od obrazovky, ponořila se a vynořila se až na konci. David Tennant si sebestředného psychopatického hajzlíka vysloveně užíval a já mu ho věřila se vším všudy. Kate Ashfield moc neznám, ale tady byla taky výborná a já nevidím důvod, proč bych neměla dát čtyřku filmu s kterým jsem strávila příjemné sobotní dopoledne.(5.8.2017)

Nic víc než průměr a i na televizní film je to docela často vyloženě hloupé, především předvídatelné chování hlavní hrdinky, která si na sebe neustále plete bič, až to vypadá, že jenom kvůli tomu, aby bylo i dál co řešit, chápu, že je to blondýna a tak má menší problémy s logickým uvažováním, ale tady to chvílemi spadalo až do roviny parodie (asi pan režisér nemá blondýnky zrovna dvakrát v oblibě). Přesto se (dvoudílným) filmem nese docela napjatá atmosféra, které dopomáhá především výtečný David Tennant, na kterém je vidět, že si roli úlisného psychopatického maníka vyloženě užívá (asi ještě nikdy jsem neměl tak silný pocit poctít jeho tvář svojí podrážkou :-), ale ani Miranda v podání Kate Ashfield nebyla špatná (minimálně se na ní hezky koukalo). Jen se tu až moc věcí děje tak jako mimoděk a ten konec... Vrátit, zmačkat, spálit, přepsat.(30.1.2014)

• rikitiki

Vypadá to zajímavě, ale je to nesmysl. Všichni se chovají dost tupohlavě, především hlavní hrdinka, která pořád a pořád snad záměrně leze do potíží a nevyužije jedinou možnost, jak dokázat, že jí ten muž ubližuje. A konec? Přemrštěný, neuvěřitelný.(29.8.2012)

Vzhledem k tomu, že pro oběti především psychického týrání je v běžné realitě poměrně těžké dokázat násilníkovu vinu, neměla jsem pocit, že by se postavy tohoto napínavého snímku chovaly nějak zvlášt' debilně. Brendan byl zkrátka výborný manipulátor s lidmi, navenek vystupující jako obrovský sympaťák, kterému všichni okolo zobali z ruky a svou pravou tvář ukazoval výhradně jen Mirandě v soukromí a takovým způsobem, že si ani ona nemohla být pokaždé jistá jeho úmysly. To co pak námětu chybí na originalitě, to bohatě vynahrazují herci, David Tennant obě polohy své role zvládá na jedničku ( zvlášť ta jeho expresivní část občas skutečně vzbuzovala strach) a neznámá Kate Ashfield je pak příjemným překvapením. Škoda jen toho závěru, pocit zadostiučinění je sice fajn, ale v běžném životě by to dopadlo přesně naopak.(8.7.2013)

• BubbleGum

Nejvíc mě na tom štvali dvě věci: neschopnost hlavní hrdinky Mirandy, která nedokázala naprosto nic se situací udělat, naopak vždycky všechno jenom zhoršila, až na ní člověk chtěl řvát: jdi na policii s tím, že tě ten chlap sexuálně obtěžuje, že mlátí tvojí sestru, že se ti vloupává do bytu, neříkej tohle, nedělej tamto, nech si vyměnit zámek, huso!!!!!! Zkrátka a dobře každej divák věděl jak se zachovat, líp než ona. A potom samozřejmě závěr, což byla naprostá hovadina i na Britsko/Kanadskej televizní film! (Nic proti...) :D. Ale jak mohli někoho zavřít za vraždu, aniž měli tělo, a to navíc měli jako důkaz jen to, že ten Brendan měl klíče od bytu tý Mirandy... no to je pěkná blbost! A pak samozřejmě když se Miranda vrátila domů, tak by ho museli (i když by ho předtím náááhodou zavřeli...) zase pustit, protože nemůže být někdo ve vězení za vraždu někoho živýho! To mě vážně dostalo! Jinak jako když by ta ženská byla schopnější, a když by ho nakonec zavřeli za něco, co udělal, tak to bylo docela dobrý. Zahraný to bylo výborně, Davida Tennanta jsem si poslední dobou hodně oblíbila, a tady psychopata jsem mu krásně věřila! :D Kate Ashfield jsem doposud neznala, ale nevadila mi. (Což je u mě, když jde o herečky, docela kompliment). Škoda že se tam musela na začátku svlíknout, za to u mě mají vždycky herečky body mínus. Ale i když jsem celou dobu fandila Brendanovi, musím říct, že jsem se bavila. Takže nějakou tu hvězdičku to ode mne přeci jen dostane! ;)(30.8.2013)

Výborný Tennant, který svou roli zvládl naprosto bravurně. Jen se mi občas zdálo, že přesně vím, co čekat. Přesto nebo proto 80%.(8.12.2013)