Reklama

Reklama

Happy End

(studentský film)
  • angličtina Happy End (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie
Česko, 2015, 6 min

Režie:

Jan Saska

Scénář:

Jan Saska

Kamera:

Jan Saska
(další profese)

Obsahy(1)

Černá komedie se šťastným koncem o nebožtíkovi, kuřákovi, traktoristovi a opilých myslivcích vypráví příběh svižně a navíc pozpátku. Černobílý vypointovaný film poukazuje na některé stereotypy české povahy. (Falcon)

Recenze (19)

bratr.Milan 

všechny recenze uživatele

Líbila se mi animace i celková technická stránka filmu, která je skvělá. Bohužel příběh na mě působil moc překombinovaně jako slepenec z citací a postupů u jiných hraných filmů. Vnímal jsem tu bratry Coeny, Tarantina, Nolana, a nesmím zapomenout na český film stejného jména, se kterým tento snímek sdílí šťastný konec. Je to takový animovaný vtip, který se snaží být něčím víc. Ovšem animačně je to „delikatesní“, takže rozumím, když tomu někdo dává vysoké hodnocení. Produkčně skvěle zvládnutý produkt. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Český animovaný kraťas, který vyniká jak kresbou, která je na první pohled hodně jednoduchá, ale přitom dostatečně atmosférická a hodí se k příběhu, který je vyprávěn. Právě ten příběh je další silnou stránkou, a to i ve smyslu obrácené chronologie. Ponta je černohumorná, což se k filmečku dobře hodí. ()

Reklama

Anianna 

všechny recenze uživatele

Animace založená na velmi povedené osobité kresbě. Výtvarník pracuje s perspektivou i s pohledy shora. Film je černobílý, některými momenty komiksový. Má spád, jde vlastně od konce, aby se divák  pointy dočkal na začátku. Je to opravdu černá komedie s morbidnostmi, které v animovaném filmu přijímáme s úsměvem. Zvlášť když je patrné poselství celého příběhu. Moc se mi film líbil a nechápu, že neproměnil nominace ve vítězství. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

4* No konečně jsem se dočkal a našel jsem tady tento opěvovaný kraťas. Animačně slušné, atmosféra napjatá, ale nic z toho se nevyrovná schopnostem českého zdravotnictví ;))) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Fajn animace, fajn příběh (nijak dvakrát originální, ale dobře zpracovaný) a tak nějak je tu prostě všechno "fajn." Trochu mi tu vadí hrozná zkratkovitost, která příběh příliš zjednodušuje (ten si nevšimne, protože si otvírá pivo atp) a věřím, že by se to dalo určitě udělat lépe, ale jinak je veškeré řemeslo na dobré úrovni a nejenom proto, že tam hraje Alkehol (o=´ ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Happy End vznikl v produkci Kamily Dohnalové, která stojí za dalším úspěšným filmem Furiant režiséra Ondřeje Hudečka. Furiant získal na americkém festivalu nezávislých filmů Sundance cenu za režii v kategorii krátkých snímků. (Zdroj: 2media)

Reklama

Reklama