Happy End (studentský film)

Happy End

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

Česko, 2015, 6 min

Zvuk:

Jiří Gráf

Animace fajn, převyprávění černé historky ok. Faktor výjimečnosti jsem asi přímo neobjevil a i z dalších věcí, co jsem od Sasky viděl, myslím, že vypravěčsky i režijně má na víc, ale to není nutně špatně. Pětiminutový kraťas si vystačí s předvedením milé jednohubky. 3 a 1/2(28.11.2016)

4* No konečně jsem se dočkal a našel jsem tady tento opěvovaný kraťas. Animačně slušné, atmosféra napjatá, ale nic z toho se nevyrovná schopnostem českého zdravotnictví ;))) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](4.1.2017)

Český animovaný kraťas, který vyniká jak kresbou, která je na první pohled hodně jednoduchá, ale přitom dostatečně atmosférická a hodí se k příběhu, který je vyprávěn. Právě ten příběh je další silnou stránkou, a to i ve smyslu obrácené chronologie. Ponta je černohumorná, což se k filmečku dobře hodí.(6.3.2017)

Fajn animace, fajn příběh (nijak dvakrát originální, ale dobře zpracovaný) a tak nějak je tu prostě všechno "fajn." Trochu mi tu vadí hrozná zkratkovitost, která příběh příliš zjednodušuje (ten si nevšimne, protože si otvírá pivo atp) a věřím, že by se to dalo určitě udělat lépe, ale jinak je veškeré řemeslo na dobré úrovni a nejenom proto, že tam hraje Alkehol (o=´(11.7.2017)

Už použití zažitého názvu napovídá, že by se mohl příběh odvíjet pozpátku. I když jde o zpracování fousatého vtípku, změna prostředí i nasazení černého humoru spolehlivě zafungovalo. Jen tak dál!! Těším se na další dílka z dílny páně režiséra!(27.10.2016)

• - Happy End vznikl v produkci Kamily Dohnalové, která stojí za dalším úspěšným filmem Furiant režiséra Ondřeje Hudečka. Furiant získal na americkém festivalu nezávislých filmů Sundance cenu za režii v kategorii krátkých snímků. (Zdroj: 2media)