Mrňousci (TV seriál)

Animovaný / Komedie

Francie, 2006, 5 min

Eric Gravel

Philippe Delarue

Návyková záležitost u které jeden, či pět, či deset kousků (dílů) rozhodně nebude stačit :-). Povedené animace hmyzu zasazené do reálného prostředí se vtipně vypointovanými jednotlivými příběhy, které jsou rozumně dlouhé dělají z tohoto seriálu ideální večerníček pro malé i velké. Nutno vidět alespoň díl s beruškou a hejnem much :-)) !!! * * * *(9.12.2011)

Až budu velký, budu mít děti. A až ty budou malé, budu jim pouštět tohle. (A Hannah Montanu v té době už nahradí Lucy Dakota Alabama Virginia, která bude kouřit zase jinému producentovi. Nicméně, odbočil jsem.) Minimalistická, a přesto zajímavá a promyšlená podívaná z ubzučeného hmyzího světa, zachycená úžasnou kamerou a doplněna skvělým hudebním a zvukovým podkresem. Vážně, pokud máte doma caparty, pusťte jim tohle a vyvažujte to Pokémony. Z dětí vám vyrostou úžasní lidé.(6.11.2011)

Kamarádky mě měly vždycky tak trochu za magora, ale pořád doufaly, že se to srovná. Když jsem jim pustila tohle, doufat přestaly. No, každýho to asi nedostane, ale já těmhle potvůrkám ty čtyři hvězdičky bez váhání dám, ale na plný počet to prostě nevidím, protože některé díly byly dost slabé a o ničem. Každopádně hyperaktivní beruška a pavouk snažící se neustále chytit mouchu jsou nejlepší... :-)(4.7.2013)

Spíš silné 3, ale nakonec dám 4. Protože je to skvělý nápad, skvělá grafika a spousta vtípků. Moje dvouletá dcera se výborně bavila a já jsem moc rád, že se točí i jiné filmečky než ta sposta blbostí, které se dětem běžně servírují. Pravdou ovšem taky je, že jsem se docela často nudil - jednotlivé příběhy byly často až příliš "minimalistické". Ale to nevadí, vřele doporučuji!(19.2.2010)

Neuvěřitelně vtipná podívaná, kde dominuje jednoduchá animace, zvuky z tryskáčů, vrtaček, křiklavé zvuky, svištící, klouzavé, šustivé, klapavé, ťukavé, bzučivé, otáčivé, neotáčivé a tak všelijak podobně. Zde zjišťujeme, jaký báječný svět je pod našimi nohami. Je mnohem barevnější, více překvapení, jednoduchosti a krásy každodenního života hmyzíku...(24.12.2011)

• - V epizodě "Bezdomovci" veme farmář bedničku jablek a položí ji na bedničku brambor. V okamžiku "evakuace" je bednička jablek stále nahoře, avšak když se farmář k bedničkám vrátí, jsou nahoře brambory. (Jirka_Šč)