Mrňousci (TV seriál)

Animovaný / Komedie

Francie, 2006, 5 min

Eric Gravel

Philippe Delarue

Zábavné, vtipné, drobné, roztomilé, úsměvné.. Prostě parádní animovaný seriál, co se jen tak nevidí. Forma podporuje nápad a přitom je to pořád stejná zábava a sranda. Zaujalo mě, jak i v dalších seriích autorům nedochází inspirace a pořád tvoří vtipné zápletky. Krásný majstrkousek. Doporučuji. Ideální večerníček pro děti. Pokud by byl v ČR, tak bych ho s chutí sledoval. Jistě lepší a svěžejší věci, než vznikají momentálně u nás jakože večerníčky.(8.6.2008)

Myslím, že v porovnání s jinými animovanými bejkárnami, které dneska televize tlačí dětem do hlav .. Upřímně, asi jedno z nejlepších novějších pořadů pro děti, které se dneska vysílají. Krásná příroda, animace působí příjemně, sledování mě osobně vždy velmi uklidní. Hmyz nemluví, ale komunikuje alespon tak, že vytvoří jednoduchou zápletku ideální pro děti, jimž je to určené. Perla mezi těmi přetechnizovanými, japonskými, akčními, komiksovými, bejblejdovými, betonovými, panelákovými, jetixovými a tak dále .. sračkami.(31.10.2012)

Po zhruba 15-tich častiach zatiaľ naprosto suverénna animovaná pecka zo života hmyzu (s možno dvoma-troma výkyvmi k štyrom hviezdičkám). Digitálne muchy, lienky, motýle, vážky, pavúky, chrobáky, osy a iná háveď zasadená do reálneho sveta prežíva svoje malé-veľké dobrodružstvá. Obrazovo krásne, napínavé, romantické, hravé, poetické, akčné, komické a občas s milou pointou. Nevídaný úlet z Francúzka, ktorý mi neuveriteľne sadol do noty. Ja hmyz moc nemusím, ale toto je jednoducho roztomilé. Doporučuje 5 z 5-tich etnomofobikov. 90%(18.4.2007)

Trochu zklamání z nevyužitého potenciálu. Čekal jsem, že to bude víc hýřit vtipem. Chybí tomu nějaké větší finále nebo vygradování hlavního gagu každé epizody. Celkově bych tento seriál popsal jako sérii vtipných scének z každodenního hoře hmyzu. Takovej mišung Bozzettova Co se děje v trávě a Mikrokosmu. Co chybí do vtipnosti k Bozzettově počinu, tak bravurně dohání naprosto užasným grafickým zpracováním.(15.6.2014)

Vyjádřím se jednoduše.Naprosto geniální!!!! :-D:-D Skvělý nápad. Takhle jsem se zase dlouho nenasmál. Když beruška řádí s mouchama nebo vážkama a závodí, padám pod stůl :-D. V doprovodu efektů letadel, vrtulníků a tak podobně, to tomu dodává náboj velké ráže. Šikovně zpracované a moc srandovní. Další groteskní seriál, který si u mě našel místo. 90%(17.10.2010)

• - V epizodě "Bezdomovci" veme farmář bedničku jablek a položí ji na bedničku brambor. V okamžiku "evakuace" je bednička jablek stále nahoře, avšak když se farmář k bedničkám vrátí, jsou nahoře brambory. (Jirka_Šč)