Reklama

Reklama

Mrňousci

(seriál)
Animovaný / Komedie
Francie, (2006–2012), 13 h 19 min (Minutáž: 2–6 min)

Série(2) / Epizody(175)

Obsahy(1)

Ač je to možná k nevíře, i oni mají své sny, svá drobná trápení, své soky v lásce a hlavně překvapivě svérázný smysl pro humor. Žijí mezi námi, setkáváme se s nimi v podstatě každý den, a víme o nich tak málo! Přitom tito drobní tvorečkové denně prožívají svá velká i malá dobrodružství a leckdy i úsměvné groteskní situace. Vydejte se teď s námi do kouzelného animovaného světa a poznejte všední i sváteční dny našich hmyzích hrdinů. Věříme, že tato vtipná a lapidárně vypointovaná digitální parodie na lidský svět, zasazená do reálné přírody, poučí, potěší a hlavně pobaví děti i dospělé. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (177)

Radek99 

všechny recenze uživatele

V lapidární vypointované zkratce obdoby klasických bajek je tu koncentrována zkušenost lidského světa v krátkých a velmi vtipných příbězích hmyzích hrdinů. Kombinace reálných záběru a 3D animace je možná dávno překonaná, ale působí velmi mile, což smaže případné výhrady. Fascinující je především to, že tenhle originální televizní formát osloví téměř kompletní spektrum televizních diváků (což mám očitě ozkoušeno). Patrně tak má vypadat postmoderní večerníček... ()

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Po zhruba 15-tich častiach zatiaľ naprosto suverénna animovaná pecka zo života hmyzu (s možno dvoma-troma výkyvmi k štyrom hviezdičkám). Digitálne muchy, lienky, motýle, vážky, pavúky, chrobáky, osy a iná háveď zasadená do reálneho sveta prežíva svoje malé-veľké dobrodružstvá. Obrazovo krásne, napínavé, romantické, hravé, poetické, akčné, komické a občas s milou pointou. Nevídaný úlet z Francúzka, ktorý mi neuveriteľne sadol do noty. Ja hmyz moc nemusím, ale toto je jednoducho roztomilé. Doporučuje 5 z 5-tich etnomofobikov. 90% ()

Reklama

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

Dá se vůbec po Ferdu Mravencovi udělat originální pohled do světa hmyzu pro děti? Ano! A dokonce to funguje i pro dospělé. Neskutečně vtipná parodie na lidský život v podání nejslavnějších druhů breberek. Každý díl přináší pohled na problematiku našeho světa z úhlu pohledu jednoho (či více) brouka, ať už se jedná o "formule" včeličky, "policejní honičku" beruška vs. vážky či "problém odlišnosti" housenky a údajné rodiny hlemýžďů. Jediné co ve finále zamrzí je horší animace, ale i tak se jedná o jeden z nejdrsnějších seriálů (údajně) "pro děti". ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Návyková záležitost u které jeden, či pět, či deset kousků (dílů) rozhodně nebude stačit :-). Povedené animace hmyzu zasazené do reálného prostředí se vtipně vypointovanými jednotlivými příběhy, které jsou rozumně dlouhé dělají z tohoto seriálu ideální večerníček pro malé i velké. Nutno vidět alespoň díl s beruškou a hejnem much :-)) !!! * * * * ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Páni, tohle je TAK kouzelný seriál. A to jsem si původně (dlouho) myslel, že půjde o nějakou kopii aardmanovských miniaturek Mezi námi zvířaty. Vůbec ne! Mrňouskové jsou dokonce lepší v tom, jak jsou univerzální - malý nebo velký divák, snad každý si v neodolatelných minipříbězích, které skvěle kombinují záběry reálné přírody a animované hmyzáky, najde něco, díky čemu si je zamiluje nebo alespoň oblíbí. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (1)

  • V epizodě "Bezdomovci" veme farmář bedničku jablek a položí ji na bedničku brambor. V okamžiku "evakuace" je bednička jablek stále nahoře, avšak když se farmář k bedničkám vrátí, jsou nahoře brambory. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama