Si da tian wang

The Heavenly Kings

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál

Hong Kong, 2006, 83 min

• Chejpao

Natočit quasi-dokument o pozadí hongkongského showbusinessu nebyl vůbec špatný nápad, problém vidím v plochosti a plytkosti. Rozhovory s producenty atd. vypadají většinou poměrně autenticky, i když mi přijdou dost povrchní. Na druhou stranu hrané pasáže se členy kapely vyznívají často křečovitě, i proto, že ústřední píseň je naprostý brak a to, jak si za ní všichni stojí, působí poněkud trapně a komicky, přitom si nemyslím, že by v tomto případě šlo o nadsázku. Jedna hvězdička za nápad, druhá za scénu s vizážistou, která byla jako jedna z mála povedená.(1.1.2009)

Výborný "pseudokument", jak to chodí v hudebním byznysu nejen v HK . U některých scén jsem nevěřícně zíral s otevřenou pusou a říkal jsem si panebože, to je strašný, i když je to jen jako já nepochybuju ,že to tak občas je a mnohdy i mnohem horší. Co je tu dále výborného? Animované vtipné sekvece, krátké rozhvory s místními hvězdami a lidmi od fochu. Podstatnou část filmu jsem se smíchy válel pod stolem. Tohle se vyplatí vidět.(20.8.2009)

Daniel Wu, Terence Yin, Andrew Lin a Conroy Chan v tomto pseudodokumentárně pojatém filmu představují členy chlapecké honkongské kapely ALIVE. Příběh zachycuje vznik a krátkou dobu působnosti této kapely. Jackie Chan má ve snímku pouze malé cameo v závěru a okomentuje pěvecký talent ALIVE slovy: "Nechci vás poslouchat. Zpíváte strašně."(10.6.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $222,528(6.8.2010)

Čtyři nebeští králové přinášejí zajímavý a osvěžující pohled na realitu současného hudebního businessu. Čtvero herců zformuje chlapeckou pop-rockovou skupinu Alive a v částečně hraném dokumentu se vydají dobýt svět hudby. Musí se vyrovnat nejen s "hrabavou" politikou různých manažerů, ale i sami se sebou, s jejich rozdílnými přístupy k zodpovědnosti atp.(2.12.2007)