Reklama

Reklama

Ong bak 2: Pomsta

  • Thajsko Ong Bak 2 (více)
Ukázka z filmu 1

Obsahy(1)

Thajsko, 15. století, království Ayutthaya. K moci se přes mrtvoly dostává jeden z generálů a tak se vysoce postavený aristokrat, který se snaží generála zastavit, rozhodne poslat sveho syna Tinga (Tony Jaa) do bezpečí pryč z království. Ale i tam ho přisluhovači generála najdou a Tinga při utěku zajmou otrokáři. Díky své odvaze a odhodlanosti k boji zapůsobí na skupinu bojovníku, kteří přišli otrokáře odstranit a ti ho vezmou mezi sebe. Ting začíná trénovat bojová umění a brzy se pouští na cestu pomsty, která bude krvavá a plná mrtvol... (Devun)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu 1

Recenze (232)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Tony Jaa si poprvé vyzkoušel jaké to je režírovat a po pravdě to dopadlo stejně jako jeho herecký projev. Tony se během pár let vyšvihl mezi elitu akčních filmů díky svým neuvěřitelným kaskadérkým kouskům a především díky unikatním bojovým schopnostem, které byly jedinou zárukou zábavy jeho filmů. V dalším dílu "Ong baku" (který je uveden jako druhý ale měl by být díky neschopnosti českých distributorů uváděn jako třetí i když s předchozími filmy nemá nic společného) se z rušných měst vydáváme do "klidné" džungle, kde nám tvůrci představují klišoidní příběh na téma "dítě, které dokáže velké věci". I předchozí Jaaovi (ani nevim jestli se to takhle dá skloňovat:)) filmy si vystačily bez příběhu a víceméně se v nich vyskytoval jen kvůli vyplnění mezer mezi skvělými akčními scénami. Bohužel nám však Tony tentokrát nepředvede mnoho nového a většina akčních scén (kterých oproti předchozím filmům mnoho není) už tu byla minule akorát v jiném prostředí. Pořád je zajímavé sledovat co ten thajskej opičák dokáže ale nápaditost už je bohužel pryč. Slabé 3*. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Tony Ja nie je herec. Je to iba neskutocne nadany kaskader, ktory mal to neuveritelne stastie, ze sa stal hviezdou. Tomu uz od prveho Ong Baku bola podriadena koncepcia jeho filmov, ktora nielenze od Tonyho nevyzadovala akykolvek naznak hereckeho vykonu, ale prakticky ani verbalny prejav. Dej bol okresany len na nutne Tony Ja - dobry, vsetci ostatni - zli a zbytok tvorili nevidane bitky a samovrazedne kaskaderske kusky. V prvom Ong Baku to vyslo na 100%. Jednak to bolo nieco nove a zaroven Petchtai Wongkamlao dokazal zahnat nudu aj v neakcnych scenach. V Tom yum goong to uz bolo podstatne horsie. Dokonalu uroven bitiek sme uz brali ako samozrejmost. Bohuzial pribeh uz nedaval ziadny zmysel, sceny na seba nenadvazovali a aj Petchtai Wongkamlao sklamal na celej ciare a nedokazal svojimi vystupmi zahnat nudu v neakcnych scenach. Tentoraz tu mame treti Tonyho pokus o nieco co aspon z dialky pripomina film. Tentokrat sa postavil aj za kameru a rozhodol sa, ze natoci rovno epicky historicky film, cim chcel asi dokazat, ze nie je len blby kaskader. Hned na zaciatku musim povedat, ze neuspel. Pribeh sa mu uplne rozpadol pod rukami a vlastne uplne stratil v spleti mnoho flashbackov. Tonyho verbalny prejav sa od Ong Kaku 1,kde vykrikoval: vratte mi posvatnu sosku, cez Tom yum goong, kde vykrikoval: kde mam slona, scvrkol na jednoduche: zradca. To v historickom epickom filme proste nestaci. Naviac jeho postava je rovnako spinava, nechutna, brutalna a nesympaticka ako postavy, ktore maju predstavovat zaporakov, takze divak nema ani komu fandit. Tym padom aj bitky stracaju na akomkolvek napati a stavaju sa pre divaka iba chadnou nezucastnenou demonstraciou kaskaderskeho umenia. Film nezachrani ani Petchtai Wongkamlao, ktory tu ma bohuzial iba kratke, ale zato vtipne cameo. Viac nadhladu a vtipov by filmu rozhodne pomohlo. Konecne sa dostavam k bitkam. Znova su dokonale choreografovane s perfektnym timingom a prehladne natocene. Trochu ma zaskocilo, ze ich je menej ako v predoslych filmoch. Su tu vlastne len 3 vacsie bitky. Naviac na bezneho divaka vdaka umiestneniu deja do historickeho prostredia mozu posobit monotonne. Filmu chyba aj nejaky vyraznejsi zaporak. Na Tonyho zakazdym nabehne niekolko desiatok rovnako vyzerajucich humusakov a Tony ich jedneho po druhom zmasakruje. Mna najviac zaujala bitka v uvode kde Tony sklada skusku a predvadza rozne styly od klasickych thajskych lakte-kolenaciek cez rozne cinske styly. Dalsi uz chystany diel si rozhodne pozriem, ale len kvoli dalsej varke samovrazednych kaskaderskych vykonov a nie kvoli tomu, aby som sa dozvedej ako sa dokonci otvoreny pribeh tohto dielu. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tak tohle me prijemne prekvapilo, nastesti o moc zajimavejsi nez Tom yum goong . Pribeh sice jednoduchej, ale jelikoz jde o cestu za pomstou nekdy v 15. stoleti, naprosto dostacujici a navic mi to pripominalo Bang Rajan, vse je hezky spinavy a krvavy a moc pekny kulisy. Navic se Tony ve svym prvnim rezijnim pocinu docela vytahnul, spousta skvele natocenejch scen a prvni pulka filmu je perfektne atmosfericka. Bohuzel nekdy v polovine se to zacne utapet v ne prilis zajimavejch scenach a zbytecnejch flashbacich do mladi a film tak na chvily ztrati tempo. Ale vynahradi to zaverecna ultra akce, ktera je sice misty uz nerealna, ale je to fakt maso. Skoda, ze film pusobi lehce useklym dojmem, klidne bych si pak jeste nakejch 15 minut dal. Jinak co se tyce Tonyho, opet sice nevypada jako buhvijakej borec, ale opet to rozjede ve velkym, tentokrat to je tak pul na pul beze zbrane/se zbrani a Tony zvlada s prehledem naprosto vsechno. Akorat mozna mohli ubrat trochu v tech zvucich, misty to behem souboju mlaska fakt skoro az komicky. Nebejt ty vlaznejsi prostredni casti, tak bych sel asi na plny hodnoceni, takle jen slusny 4*. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Ještě před závěrečnou akcí jsem si říkal: "Tři hvězdy a víc ani ťuk", ale posledních 20 minut jsem sledoval doslova s otevřenou pusou. Ong bak 2 zčásti vzdává poctu klasickým čínským bojovým filmům a ve zbytku povyšuje atraktivitu bojových scén na maximum. Obsah je podřízen formě a forma je podřízena stylu. Stylu efektního bojového umění, extrémní akrobacie, úžasné obratnosti a celkové ladnosti pohybů. Občas nejsou některé kousky ani tak účelné, jak jednoduše divácky efektní. Vše je navíc docela přehledné, bez přílišného střihu, je vidět, že protagonisti skutečně umí. Opět jen škoda toho nezvládnutého a nezajímavého děje, jenž tak tak drží scény pohromadě a zejména jehož emocionální momenty opravdu nefungují. 7/10 ()

Pishin 

všechny recenze uživatele

Kdyz to vezme od zacatku tak vlastne tento film nema s Ong Bak nic spolecneho. Neb se odehrava v jine dobe a Tony Jaa hraje jinou postavu. Dejove je to trosku rozpacite ale co se vizualu a souboju tyce jsou na vysoke urovni. Cely vizual je ponoren do temnych barev a tento ''Dirty style'' dela dle me bitky jeste zajimavejsi a je radost se na ne koukat. Takze pokud se prenesete pres urcite peripetie dostane se vam celkem solidni odechovka s otevrenym koncem. 70% ()

Galerie (35)

Zajímavosti (12)

  • Tvůrcům The Protector, tedy předchůdce Ong Bak 2, bylo vytýkáno, že film neobsahuje téměř žádnou krev. Díky tomu se Tony Jaa nechal slyšet, že to v Ong Bak 2 hodlá rozhodně napravit a to se mu vzkutku povedlo. (ČSFD)
  • Předtím než započaly práce na filmu, odebral se Tony Jaa do chrámu v džungli v provincii Ubon Ratchathani, aby zde meditoval. Podle jeho slov jde o způsob získávání sil, který provádí před každým novým projektem. (Raztubyl)
  • Když podstupuje Ting (Tony Jaa) zkoušku z boje, tak se utká také s mužem s copem. Při úklonu po zápase má muž cop přehozený přes rameno, ale v dalším střihu už ho má vzadu na zádech. (Duoscop)

Související novinky

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (více)

Reklama

Reklama