poster

Modrý maskot

 • Česko

  Pan Kabluey

 • USA

  Kabluey

Komedie

USA, 2007, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Warsheek
  *

  Tohle rozhodně není komedie!!! A naopak na drama je příběh moc plytký a bez útoků na emoce. Prapodivný hybryd čehosi. Hlavní "hrdina" vypadá jako mr. Bean za mlada což mi hodně vadilo. Zároveň chápu, že jestli si je pan režisér vědom svého vzhledu asi mu připadalo zbytečné hledat podobného pošuka někde jinde. Osmdesát šest nudných minut. Moc srandy nečekejte.(25.1.2010)

 • _aandyy_
  ****

  Tohle je v podstatě příběh s obyčejným dějem - nepříliš oblíbený švagr, navíc podivínský a nemajetný přijede ukázat své švagrové cestu, kterou by se měla ubírat a všechno končí šťastně... Je to tak trochu klišé. A bylo by, pokud by v příběhu nebyl tento podivín navlečen do modrého neforemného obleku. Ta jeho drsná "šéfová" si ho vysadí uprostřed silnice, všude samé louky a pole a projíždějící se zaleknou a myslí si, že je to cosi mimozemského... Nesmírně mě to pobavilo, i když místy to bylo dějově slabší. Tak 3 a půl, spíš 4*(18.4.2010)

 • maddictive
  **

  Nezávislák, který by se dal natočit za pár šupů na domácí kameru (s pomocí pár přátel, z nichž jeden by musel vypadat,působit a chovat se velice zvláštně až divně). Ostatně kdoví, jestli tomu bylo jinak. Hlavní problém filmu ale spočívá v tom, že se nemůže rozhodnout, co chce vlastně divákovi sdělit. Možná nechce sdělit nic, jen pobavit a posloužit jako příjemná oddechovka, což by mohlo být, chvílemi tu však probleskují snahy o nějaké hlubší sdělení...které ale nejsou nikam dotaženy. Charaktery postav nejsou kromě schématického, černobílého vykreslení nijak přiblíženy ani vysvětleny a v průběhu filmu se nikam nevyvinou. A (nečekaně) šťastný happy end je velmi, velmi slabá (a nezasloužená a neodůvodněná) katarze. Nicméně scény s modrým panáčkem by velmi slušely nějakému hudebnímu klipu (kromě již zmiňovaného Mobyho by ho mohli Kablueya využít i třebaTata bojs:)(16.9.2009)

 • JANARYBA
  ****

  Každopádně je tento americký film něčím odlišný, nevím jestli je to jen tím modrým oblečkem hlavního hrdiny, ale připadá mi, že tam bylo i dost jiných originálních nápadů, které byly celkem slibně rozvinuty, ale nedotaženy. Ten modrý dobrák od kosti, neschopné budižkničemu byl chvílemi skutečně "k sežrání", nevím jestli Lisa Kudrow je tak mizerná herečka, nebo jestli to tak mizerně mělo vypadat a taky jsem nepochopila, jestli kluci měli být jen totálně zkažení špatnou rodičovskou výchovou, nebo jestli to měli být skuteční malí vyčúraní zloduši.(15.10.2008)

 • Jordan
  ***

  "Say cheese, asshole!" Úprimný a veľmi jednoduchý nezávislý film so všetkým, čo k pojmu "nezávislý" v americkej produkcii patrí . . . síce to nie je nijako extra vtipné, nijako extra silné, skrátka to nemáte poriadne za čo "uchopiť", aby vás to "vzalo", ale je hrozne úprimný - žiaden silený humor, žiadne trápnosti či nechutnosti, žiadna prehnaná romantika či zbytočná dráma, len uveriteľné a dobre zahrané postavy v slede udalostí tak nudných, bizarných a civilných, aké môžu byť len v skutočnom živote . . . a jeden veľký modrý panák na kraji cesty;(6.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace