Modrý maskot

Pan Kabluey

Kabluey

Komedie

USA, 2007, 86 min

Každopádně je tento americký film něčím odlišný, nevím jestli je to jen tím modrým oblečkem hlavního hrdiny, ale připadá mi, že tam bylo i dost jiných originálních nápadů, které byly celkem slibně rozvinuty, ale nedotaženy. Ten modrý dobrák od kosti, neschopné budižkničemu byl chvílemi skutečně "k sežrání", nevím jestli Lisa Kudrow je tak mizerná herečka, nebo jestli to tak mizerně mělo vypadat a taky jsem nepochopila, jestli kluci měli být jen totálně zkažení špatnou rodičovskou výchovou, nebo jestli to měli být skuteční malí vyčúraní zloduši.(15.10.2008)

Z počátku jsem si říkala, že jsem se nechala jen oklamat krásným a melancholickým plakátem a kvalita snímku mu nebude sahat ani po kotníky. Lisa na mě působila opravdu strnule, nudně, nezajímavě. Děti jako raubíři mě nijak neoslovili a oný švagr byl přesně tak divný jak vypadal. Jenže jakmile se objevil na scéně v převleku za maskota firmy, můj pohled se zcela otočil. Je mi jasné, že to byl přesně účel, ale přece. Jakákoli taková scéna mě působila jako videoklip od Mobyho a to si, přiznám se, nechám mileráda líbit, ještě tak tu jeho hudbu do toho. Film není nijak extrémně výjimečný, nevěřím tomu, že by si jej někdo řadil třeba do TOP10 natož jako nejoblíběnější film vůbec, ale byl vážně milý a jako nevinnou noční podívanou jsem si jej hezky vychutnala. PS: Gansta šéfová byla super, i když mnohdy se až moc tlačilo v jejím chování na pilu, bludná duše v podání prodavačky byla hezké zpestření, mnohdy byla vážně sexy ..(18.9.2008)

• maddictive

Nezávislák, který by se dal natočit za pár šupů na domácí kameru (s pomocí pár přátel, z nichž jeden by musel vypadat,působit a chovat se velice zvláštně až divně). Ostatně kdoví, jestli tomu bylo jinak. Hlavní problém filmu ale spočívá v tom, že se nemůže rozhodnout, co chce vlastně divákovi sdělit. Možná nechce sdělit nic, jen pobavit a posloužit jako příjemná oddechovka, což by mohlo být, chvílemi tu však probleskují snahy o nějaké hlubší sdělení...které ale nejsou nikam dotaženy. Charaktery postav nejsou kromě schématického, černobílého vykreslení nijak přiblíženy ani vysvětleny a v průběhu filmu se nikam nevyvinou. A (nečekaně) šťastný happy end je velmi, velmi slabá (a nezasloužená a neodůvodněná) katarze. Nicméně scény s modrým panáčkem by velmi slušely nějakému hudebnímu klipu (kromě již zmiňovaného Mobyho by ho mohli Kablueya využít i třebaTata bojs:)(16.9.2009)

Myslela jsem si, že přes první půlku filmu se neprokoušu, protože to byla taková depresivní sonda, že jsem to málem nezvládla... po oslavě narozenin se ale atmosféra trochu změnila a Kabluey změnil směr, nicméně ten vyloženě nepříjemný zážitek z první části to neutlumilo, tudíž se nemůžu přiklonit k vyššímu hodnocení. Modrý maskot, který vyrovnával depresivní hladinu, působil vyloženě okouzlujícím a soucitným způsobem zároveň a navodil zcela jinou atmosféru, nicméně to nestačí... Stručně řečeno zajímavý počin, který mě zpočátku málem odrovnal, nicméně modrá postavička to docela "zachránila".(12.6.2009)

Docela podivná komedie, ve které se objevují stejně tak podivné postavy. U Modrého maskota se sice smíchy nepotrháte, nicméně pár vtipných scén tu je. Ale stejně tak se tady hraje i na poněkud vážnější notu a ani v tomto případě film neselhává, spíš naopak. Dlouho jsem váhal jestli dát hvězdičky 3 nebo 4. Nakonec mě přesvědčil sympatický hlavní hrdina a opravdu roztomilý kostým maskota. Takže nakonec je to za 4...(3.8.2010)