Modrý maskot

Kabluey

Komedie

USA, 2007, 86 min

• Warsheek

Tohle rozhodně není komedie!!! A naopak na drama je příběh moc plytký a bez útoků na emoce. Prapodivný hybryd čehosi. Hlavní "hrdina" vypadá jako mr. Bean za mlada což mi hodně vadilo. Zároveň chápu, že jestli si je pan režisér vědom svého vzhledu asi mu připadalo zbytečné hledat podobného pošuka někde jinde. Osmdesát šest nudných minut. Moc srandy nečekejte.(25.1.2010)

"Say cheese, asshole!" Úprimný a veľmi jednoduchý nezávislý film so všetkým, čo k pojmu "nezávislý" v americkej produkcii patrí . . . síce to nie je nijako extra vtipné, nijako extra silné, skrátka to nemáte poriadne za čo "uchopiť", aby vás to "vzalo", ale je hrozne úprimný - žiaden silený humor, žiadne trápnosti či nechutnosti, žiadna prehnaná romantika či zbytočná dráma, len uveriteľné a dobre zahrané postavy v slede udalostí tak nudných, bizarných a civilných, aké môžu byť len v skutočnom živote . . . a jeden veľký modrý panák na kraji cesty;(6.9.2008)

Tohle je v podstatě příběh s obyčejným dějem - nepříliš oblíbený švagr, navíc podivínský a nemajetný přijede ukázat své švagrové cestu, kterou by se měla ubírat a všechno končí šťastně... Je to tak trochu klišé. A bylo by, pokud by v příběhu nebyl tento podivín navlečen do modrého neforemného obleku. Ta jeho drsná "šéfová" si ho vysadí uprostřed silnice, všude samé louky a pole a projíždějící se zaleknou a myslí si, že je to cosi mimozemského... Nesmírně mě to pobavilo, i když místy to bylo dějově slabší. Tak 3 a půl, spíš 4*(18.4.2010)

Každopádně je tento americký film něčím odlišný, nevím jestli je to jen tím modrým oblečkem hlavního hrdiny, ale připadá mi, že tam bylo i dost jiných originálních nápadů, které byly celkem slibně rozvinuty, ale nedotaženy. Ten modrý dobrák od kosti, neschopné budižkničemu byl chvílemi skutečně "k sežrání", nevím jestli Lisa Kudrow je tak mizerná herečka, nebo jestli to tak mizerně mělo vypadat a taky jsem nepochopila, jestli kluci měli být jen totálně zkažení špatnou rodičovskou výchovou, nebo jestli to měli být skuteční malí vyčúraní zloduši.(15.10.2008)

Myslela jsem si, že přes první půlku filmu se neprokoušu, protože to byla taková depresivní sonda, že jsem to málem nezvládla... po oslavě narozenin se ale atmosféra trochu změnila a Kabluey změnil směr, nicméně ten vyloženě nepříjemný zážitek z první části to neutlumilo, tudíž se nemůžu přiklonit k vyššímu hodnocení. Modrý maskot, který vyrovnával depresivní hladinu, působil vyloženě okouzlujícím a soucitným způsobem zároveň a navodil zcela jinou atmosféru, nicméně to nestačí... Stručně řečeno zajímavý počin, který mě zpočátku málem odrovnal, nicméně modrá postavička to docela "zachránila".(12.6.2009)