Modrý maskot

Pan Kabluey

Kabluey

Komedie

USA, 2007, 86 min

Myslela jsem si, že přes první půlku filmu se neprokoušu, protože to byla taková depresivní sonda, že jsem to málem nezvládla... po oslavě narozenin se ale atmosféra trochu změnila a Kabluey změnil směr, nicméně ten vyloženě nepříjemný zážitek z první části to neutlumilo, tudíž se nemůžu přiklonit k vyššímu hodnocení. Modrý maskot, který vyrovnával depresivní hladinu, působil vyloženě okouzlujícím a soucitným způsobem zároveň a navodil zcela jinou atmosféru, nicméně to nestačí... Stručně řečeno zajímavý počin, který mě zpočátku málem odrovnal, nicméně modrá postavička to docela "zachránila".(12.6.2009)

• Warsheek

Tohle rozhodně není komedie!!! A naopak na drama je příběh moc plytký a bez útoků na emoce. Prapodivný hybryd čehosi. Hlavní "hrdina" vypadá jako mr. Bean za mlada což mi hodně vadilo. Zároveň chápu, že jestli si je pan režisér vědom svého vzhledu asi mu připadalo zbytečné hledat podobného pošuka někde jinde. Osmdesát šest nudných minut. Moc srandy nečekejte.(25.1.2010)

• maddictive

Nezávislák, který by se dal natočit za pár šupů na domácí kameru (s pomocí pár přátel, z nichž jeden by musel vypadat,působit a chovat se velice zvláštně až divně). Ostatně kdoví, jestli tomu bylo jinak. Hlavní problém filmu ale spočívá v tom, že se nemůže rozhodnout, co chce vlastně divákovi sdělit. Možná nechce sdělit nic, jen pobavit a posloužit jako příjemná oddechovka, což by mohlo být, chvílemi tu však probleskují snahy o nějaké hlubší sdělení...které ale nejsou nikam dotaženy. Charaktery postav nejsou kromě schématického, černobílého vykreslení nijak přiblíženy ani vysvětleny a v průběhu filmu se nikam nevyvinou. A (nečekaně) šťastný happy end je velmi, velmi slabá (a nezasloužená a neodůvodněná) katarze. Nicméně scény s modrým panáčkem by velmi slušely nějakému hudebnímu klipu (kromě již zmiňovaného Mobyho by ho mohli Kablueya využít i třebaTata bojs:)(16.9.2009)

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: CINEMAX = 18.7.200? - Tento nezávislý film som si zohnal kvôli ANGELE SARAFYAN. No a vzhľadom na to, že sa jedná o tzv. nezávislú produkciu, a nezávislé americké filmy sa v posledných rokoch stali najmä koncetrátmi podivností a deviácií, dúfal som, že ak sa tam podobné "chuťovky" vyskytnú, budú mať za následok aspoň nahú Angelu. I nestalo sa tak, čomu som nakoniec rád. Film je totiž pomerne pokojný a pomerne pozerateľný a aj minimálne nudný. Žiaľ potáca sa len okolo priemeru podobnej produkcie o krízach identity rôznych podivných lúzrov, ktorí ako deus ex machina zasiahnu do životov traumou zmietaných existencíí. Prekvapujúce je, že onen lúzer v závere mizne rovnako ako sa v úvode zjavil a akési "precitnutie" sa u neho nekoná. (23.12.2011)(23.12.2011)

Každopádně je tento americký film něčím odlišný, nevím jestli je to jen tím modrým oblečkem hlavního hrdiny, ale připadá mi, že tam bylo i dost jiných originálních nápadů, které byly celkem slibně rozvinuty, ale nedotaženy. Ten modrý dobrák od kosti, neschopné budižkničemu byl chvílemi skutečně "k sežrání", nevím jestli Lisa Kudrow je tak mizerná herečka, nebo jestli to tak mizerně mělo vypadat a taky jsem nepochopila, jestli kluci měli být jen totálně zkažení špatnou rodičovskou výchovou, nebo jestli to měli být skuteční malí vyčúraní zloduši.(15.10.2008)