poster

Delfíni a velryby 3D: tuláci oceánů

 • Velká Británie

  Dolphins and Whales 3D: Tribes of the Ocean

Dokumentární / IMAX

Velká Británie / USA, 2008, 42 min

Hrají:

Daryl Hannah

Komentáře uživatelů k filmu (14)

 • zipper111
  *

  Ne, Wilhelmovou můžu, ale todle??? Mám rád dokumenty, co vám řeknou na čem kdo je, co se dá dělat a co ne...a hotovo, dojme mě to třeba mnohem víc, než když hodinu poslouchám neuvěřitelně debilní a ubrečenou Tatiánu, které se kulí slzy po tváři když řekne "delfín". Naprosto rušivej element, kdyby ty ekokecy (přírodu miluju, o tom žádná, ale tady to byla naprostá příšernost)odblekotal ten chlapík co četl jména velryb, byl bych 1000X šťastnější. 3D efekty taky mizerné, vůbec to nemuselo být třidé, jelikož se tam nic nestalo, nic nepřibije k sedačce, jenom bolej oči. Když jsme u očí, tak tu 1* dávám právě za zajímavé záběry očí a keporkačí "hudbu".(2.5.2009)

 • POMO
  ***

  Filmársky prekvapivo banálne nakrútená ekologická agitka, ktorá vám predstaví zopár veľkých "rybičiek" a desať krát vám pripomenie, že sú na pokraji vyhynutia. Niet tu jedinej scény, záberu, strihu, kvôli akým chodíme do IMAXu. Niet tu scén lovenia, párenia, vodných tancov, ničoho podobného. A ak, tak iba na pár sekúnd, v náznakoch. Zachraňujú to iba sympatie niektorých z "rybičiek", čo ale nie je zásluha filmárov. Tie 3* dávam nie im, ale čiste z politického hľadiska, ako milovník prírody.(16.3.2009)

 • T2
  ***

  Rozpočet $6miliónovTržby USA $7,666,451Tržby Celosvetovo $17,131,011║ /60%/(28.2.2009)

 • Jhershaw
  ***

  Ach ten komentář! Samotný dokument se mi líbil, neukazuje sice moc "příběhů ze života", spíš efektní záběry a detaily. 40 minut se to vydržet dá. Ovšem ten komentář.. pronášený rádoby oduševnělým hlasem (Tatiana Vilhelmová?!). Neustávající zelená ekologická agitka. Asi 10 druhů "ryb" (mořských savců), u každého alespoň 2-3x zmínili, že je na pokraji vyhynutí, protože zlí člověkové ho loví, znečišťují mu oceány atd. Měl jsem chuť vraždit.(22.3.2009)

 • Premiere_*
  ***

  Fascinující návštěva u našich příbuzných, kteří se před několika miliony let rozhodli, že v moři se jim bude žít líp. Některým se lépe nežije.(9.4.2009)

 • dawe04
  **

  Ubrečená a pateticky podaná ekoreklama. Jasně, mořští savci jsou ohrožení, ale nudný dokument bez pořádných slibovaných 3D efektů a zajímavých záběrů jim vážně nepomůže. 2 hvězdy za úžasného kapustňáka.(20.6.2009)

 • kaylin
  **

  Když jsem tenhle film viděl před tmi několika lety v IMAXu, čekal jsem asi trochu větší odvaz, trochu zajímavější záběry. To jsem bohužel nedostal a je to celkem obyčejný dokument, který se nám snaží ukázat život pod vodou s tím, že to 3D místy vypadá celkem dobře, ale to je tak asi všechno. Vizuálně pěkné, ale v ničem převratné.(27.1.2014)

 • kymberelyJ
  *

  Už podruhé jsem v IMaxu usnula...a to předtím se mi to aspoň trochu líbilo. 1 hvězda za pohodlné sedadla....(15.6.2009)

 • andi666
  ***

  Slabší IMAX(31.7.2012)

 • hull
  ***

  První setkání s 3D na velkém plátně v Imaxu. Jen pohladit oblíbenou kosatku nebo velrybu. I když Terminátor Salvation je přece jen akčnějším zážitkem.(24.6.2009)

 • Virusman666
  *****

  Na rozdíl od POMA si uvědomuju, že tito krásní tvorové jsou pro planetu důležitější, než celá lidská rasa a každý dokument o nich je potřebný, vyhubením velryb člověk klesne až na dno...(13.4.2015)

 • Názorožec
  **

  Efektnost Imexu nehodnotím (s tou se jaksi počítá). Scény vcelku nezáživné resp. na stejné brdo. Velryby mám rád a fandim jim (samozřejmě...) ale ten komentář není podle mě nejvhodnějším způsobem k jejich záchraně... Emotivní (místy až vyděračský) hloupě agitující a obviňující lidstvo jako takové... A minimum zajímavějších informací o vlastních kytovcích...(29.3.2009)

 • PoleCat
  **

  Pár pěkných obrázků a podivná ekoagitka. Naštěstí jsem to po přečtení místních komentářů už očekával. Ale i tak moc nechápu o co tomuhle filmu jde. Předraženou kamerou v hlubinách technicky náročně natočený předražený film pro komerční 3D multiplex, kde se banda ufonů s plastovými brýlemi cpe popkornem. Těch pár příjemných skutečně 3D záběrů bylo natočeno v mělkých vodách se spoustou vegetace a ryb. Ostatní jsou sice pékné obrázky, ale bez perspektivy a nějakých záchytných bodů celé to 3D nemá vůbec smysl. Aspoň kapustňák potěšil.(20.4.2009)

 • JARDAHONDA
  ***

  Z trojrozměrné podívané se už jen, tak neposadím na zadek.. Upřímně jsem čekal větší " šupu ." Dokument o mořských savcích je sice poměrně slušně ztvárněný, avšak nic světoborného se zde neodehrává. Vizuální stránka dokonalá, ovšem utahaný dokument, kde se opakují slova, " že jsou velryby na pokraji vyhynutí " , mě už unavovala ***(27.9.2012)