Ďáblovo dítě

Jonas Barnes

Alex Vendler

Kurt Oldman
  • Caminzind

Předvídatelné od první minuty, a to v mnoha směrech. Kromě omšelých slashing scén, stojí strategie tohoto horroru na kontrastu mezi jakousi slupkou dobra a civilnosti a šokujícího kostlivce ve skříni. Na tomto principu pak krystalizují postavy, ty černé jsou pochopitelně v jádru bílé a naopak (jak taky jinak, to už je prostě zásada, když chybí nápad a tvůrčí originalita). Po řemeslné stránce jde o sypání soli do moře a film nezušlechťují ani herecké výkony, emoční projevy postav jsou ploché. Chladnokrevnost a bohorovnost těch zlých není šokující, afektivita a strach hrdinů jsou odfláknuté a nedokáží si získat divácký soucit. Samoúčelný cynismus vyznívá již z principu směšně, stejně jako snaha o pohoršlivost. Jedna hvězdička za toho mrňavého hladového zmrda.(13.5.2011)

Počas nudnej septembrovej noci niekedy medzi rokmi 2011 a 2013 sa mi nechcelo spať, keď som pozeral jednu z našich "super" komerčných TV sa to stalo. Začal horor a nebol to len taký hocijaký horor, bol to celkom dobrý horor (na TV pomery). Celkom slušne vybudovaná atmosféra a nadpriemerný záverečný zvrat umlčala moje ufrflané ja a so zatajeným dychom ho donútila dopozerať toto hororové prekvapko. 6 z 10 P.S. Ako môže nejaký zdravo uvažujúci človek preložiť "Babysitter Wanted" ako "Vidiecka farma"...hm?(15.7.2013)

Sláva..po několika hrůzách zase něco docela dobrého. Chvilkami jsem se i příjemně o hlavní hrdinku bál a hlavní záporné postavy byly správně záporní. Slovo "hungry" budu ještě dlouho slyšet a tak to má v dobrým hororu být . Docela vřele bych mohl doporučit nebýt toho podivně náboženského začátku.I tak raději dávám 4 hvězdy..film pro mě tak na 65 procent.(12.1.2012)

Věřící vzorná mladá holka Angie přijede na kolej a rozhodne se přivydělat si hlídáním jednoho malýho nenažranýho špunta. Co se ale nestane? No věci se poserou, jak jinak. Hned první noci přijde na návštěvu neznámý zjizvený plešoun. Ten ale nebude zdaleka tím nejhorším.... A teď hádejte, je tenhle film slasher, exploitation, nebo snad nadpřirozený horor? To je právě ten problém, takový nakonec trochu přepísknutý hybrid toho všeho. Rychle jsem se dostal do děje, prvních 45 minut stačí k vybudování velmi slušný atmosféry, jenže pak se to prostě ne úplně ideálně vyvrbí. Ale pořád, celkově, se jedná o zajímavý horor, na který nevidím důvod proč se nekouknout. I na řezničinu dojde.(11.3.2009)

• Morholt

Klasická dětská ďáblovina parazitující na Omen a podobně. Zaujme napětí, celkem solidní projev Sarah Thompson, ale na čem vesměs podobné horory stojí je právě to dítě, okolo kterého se to všechno točí. A to místní bylo naprosto příšerný, hrozný, nestrašidelný a mělo rohy na hlavě. A to se nedělá! 30%(6.1.2013)